Имали ли сте страхове в областа на паранормалното?

Паранормални явления, свръхестественото и други странни и необяснени от науката неща.
Отговори
Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » вт фев 19, 2008 11:24

Някакви извъредни обстоятелства които са ви уплашили, хора, животни, месности и т.н.?

Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ
Регистриран: вт дек 20, 2005 1:41

Мнение от gorski_ » вт фев 19, 2008 11:35

Епа естествено! Страхът от непознатото е заложен в човека от както се е родил. Местности, на този етап не са ме плашили, бродя на всякъде :twisted: Към Странджа планина като цяло винаги имам едно на ум като обикалям горите, защото там определено има нещо. Като започнем с различните истории на различни хора за различни зверове и събития и се стигне до Мишева нива и тракииските гробници.

Хора...има няколко индивида от които изпитвам известен страх и се опитвам да не им се пречкам. Занимават се с някви магии там, четат разни книги...абе луда работа, не знам до колко са истина нещата с които се занимават, но и не ме интересува особено, за това страня от тях.

Случки. Ами от както се помня ми се привиждат разни неща и прочие, но нещата започнаха да стават по-чести миналата година. Последно си изкарах акъла когато си бях легнал и преди да заспя си мисля някви работи и изведнъж леглото започва да се тресе! Скачам веднага защото си мисля, че е земетресение. Цъкам лампата и гледам, нищо в стаята на помръдва :> Нито лампата, нито листата на растенията, нито водата в чашата нищо! Тогава се замислих дали да легна в легото хаха. Е легнах си де, бях много изморен.

Постоянно чувам разни стъпки, усещам присъствие, чувам разни шумове и да си призная вече не им обръщам особено внимание. Даже се е случвало няколко пъти, както си седя на компютъра да чуя нещо, обръщам се и на глас казвам "Аре е! Покажи са! Ко са прайш са!" :D
No faith, only the power of will
Изображение

Потребителски аватар
anahata
Намиращ
Регистриран: пон май 14, 2007 15:29

Мнение от anahata » вт фев 19, 2008 17:07

Много често интуитивно знам кого ще срещна и кой звъни по телефона.
Дори предусетих смъртта на баща си. Лятото на 2000г. пламнаха многобройни пожари из цялата страна. Сърцето ми беше свито, опитах се да подскажа на близките си, че очаквам най- лошото, но те не ми повярваха. Пожарът избухна по- късно, около Коледните празници, и токов удар уби баща ми. Вече бях видяла как тази история влиза в новините на националната телевизия, както и стана. Бяха публикувани и снимки за тази трагедия. Останах потресена. Всичко се случи така, както го бях видяла предварително.

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » вт фев 19, 2008 19:33

Понякога като се случи нещо необичайно ме хваща шубето, ама добре,че се случва рядко.
Стряскащо е, но аз по принцип винаги търся обяснение на необичайните неща и като не го намеря просто го приемам за необясним за мен факт.
"Аз знам че нищо не знам, но има такива които и това не знаят." Аристотел

Потребителски аватар
Voodoo
Търсещ
Регистриран: нед юни 24, 2007 15:15
Контакти:

Мнение от Voodoo » ср мар 19, 2008 18:04

Като малък съм изпитвал адски страх от извънземни...
Изображение

Потребителски аватар
nike_live
Тишина
Регистриран: ср авг 13, 2008 12:03

mmm

Мнение от nike_live » ср авг 13, 2008 12:11

мен о6те от малка ме е страх от тъмното и още ме обзема параноя когато се прибирам ве4ер в къщи и всички спят гледам по най-бързият начин да се оправя и да си легна.не гледам през прозорците или в огледалото имам чувството ,че не що ще изкочи. :roll: :shock:

Потребителски аватар
Idea
Търсещ
Регистриран: ср сеп 10, 2008 18:33
Контакти:

Мнение от Idea » чет ное 06, 2008 3:10

На мен ми се случи точно обратното на Горски.. Имаше странен шум и вратата на гардероба се разтресе, страшно се уплаших, не знаех какво е.. Оказа се, че е земетресение:)
Според мен най-често се страхуваме от неизвестното, независимо какво е то.. Например, ако някой ни нападне на място, което познаваме много добре, ще ни е страх по-малко, отколкото при непознато място. Или страха от смъртта, ако знаехме какво точно се случва, може би нямаше да го има..
Странните/паранормални неща, които са ми се случвали, не са ме плашели, по-скоро са ме радвали..:)
Васил задава интересни въпроси, на които има навика да не отговаря ;Р
Кажи какво е красотата? Покажи ми знанията от извора на твоята душа. Обясни значението на безкрая. Ако можеш събери всичко това в една дума, наречи го любов и нека Тя грее винаги пред теб!

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » ср ное 12, 2008 0:38

Глупаво е да отговаряш сам на въпросите си. Да се замислим как човек навън си говори сам и си отговаря. Особено в началото на ерата на мобилните телефони беше така... Но да не се отвличаме с офф-топик. Приемаме, че ме питат и отговарям.
Аз живея в такава местност. Сгради които са прокълнати с умиращи по-начесто хора в тях... Кукумявки кацащи на прозорци и умиращи хора вътре след време. Още повече, че доколкото разбирам местноста е била преди това място на което са се изпълнявали смъртни наказания (бесили и т.н.) Весело с две думи. Не знам дали съм разправял тук случката в която имах тупкане по стените и звуци страшни и ставах да си пазя къщата с бухалка страхуващ се като бях малък.Не помня наистина, но ако не съм - може пак.
Отделно това са ми се случвали много неща в по-късни етапи, много от които дори вече не ми правят впечатление.

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » нед апр 05, 2009 11:28

Безкрайно малко знаем и научаваме за нормалните явления поради което необяснимите за нас явления се превръщат в паранормални.
Има много нови открития в науката за които традиционните схващания не са валидни.
Тия дни се удивих от изследванията и теориите за водата.
И се оказва, че това е едно малко парченце от пъзела, които се опитваме да подредим през живота си било чрез придобиване на знания, било чрез опити и т. н.
Чудя се дали пък наистина не са прави древните, които споменават за скритите/изгубени знания за всичко заобикалящо ни?
А с напредването на цивилизацията по модела който сме избрали тя не би се развила без тях.
"Аз знам че нищо не знам, но има такива които и това не знаят." Аристотел

Отговори