Тайната на щастието е ...? :-)

Поради заявения интерес за лични пререкания във форума ние сме актуални и тя е факт (+18)
Потребителски аватар
Sarpuhi
Търсещ
Регистриран: ср яну 16, 2008 18:58

Тайната на щастието е ...? :-)

Мнение от Sarpuhi » пон фев 18, 2008 23:32

Има ли някакаква рецепта, някакъв ритуал, процедура, която сте забелязали, че ви носи невероятно настроение, кара ви да се смеете непрестанно и се чуствате много щастливи?
Издайте я, защото споделената е радост е двойна :-) !!!
Happiness is the skill to use your imagination properly!

Потребителски аватар
Sarpuhi
Търсещ
Регистриран: ср яну 16, 2008 18:58

Мнение от Sarpuhi » вт фев 19, 2008 0:16

Бих искала да започна с един много вдъхновяващ и дори прост пример.
Прихванах най-разпространения грипен вирус и трябваше в най-кратко време да оздравея!Един бабешки лек се оказа просто чудотворен!В едно легенче с гореща топла вода ръсваш морска сол, топваш крачоците вътре и ги покриваш с одеало.Какъв кеф само!Толкова отпуска и стопля.... че другата вечер го повторих.Интересното дойде обаче на следващия ден!От години не ми се беше случвал такъв ден.Усмивката не слезна от лицето ми!Смеех се от сърце на съвсем простички неща!А, това не е присъщо за мен.Със сигурност знам, че такова качество(колкото и да го харесвам) не ми е било присъщо!Единственото различно нещо бяха двете вечери с "караката в топла вода" и едно много вкусно ашуре!След малко проучване се оказа, че морската сол изсмуква токсините от тялото (например тези, които са във въздуха под формата на твърди частици) и се било препоръчвало да се прави 2 пъти седмично!
Честно ви казвам, чуствам се наистина пречистена и ако едно "краката в топла вода" ми носи такова невероятно настроение, то отсякъде си заслужава!Е, това е една малка тайна :wink:
Други предложения? :lol:
Happiness is the skill to use your imagination properly!

Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ
Регистриран: вт дек 20, 2005 1:41

Мнение от gorski_ » вт фев 19, 2008 10:44

Разходка сред непокътната гора, гледка от хълм към долина, киризине към безкрая на морето. После си като надрусан :D Има куп начини, които да те накарат да загърбиш ежедневните проблеми и да се причистиш от гнетежа. Масажи, спа, медитации...

На мен тука последните месеци са ми толкова трудни. Сякакви проблеми и направо се съсипвам, нямам време да се разхождам сред природата, нямам пари за разни благинки и в момента единственото което ме успокоява и ме карада се чувствам щастлив е хубавата епична музика и разни космически пейзажи.
No faith, only the power of will
Изображение

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » съб мар 08, 2008 13:35

ами чувствам се щастлива, когато съм спортувала дълго, например 3-4 часа във фитнеса и после съм изпила нещо свежо, хвърлила съм си хладен летен душ, тогава ми е приповдигнато, чудесно!
е, не само.
например като съм се наспала много добре, легнала съм и съм станала навреме (което липсва като вариант от няколко години).
като ми е спокойно и нямам големи проблеми
това е до ритуалите
иначе съм щастлива с приятеля ми и брат ми
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » пон юни 09, 2008 23:14

Щастието не се търси, а се прави.
Щастлива съм когато и хората около мен са щастливи, заради щастливо събитие, постигнат успех, понякога едно цвете може да ме накара да се чувствам щастлива или гледката на спокойното море. Понякога е следствие от събития, понякога е изненада. Казано философски, когато настъпи подходящият момент :smt006
Последна промяна от Sirius на вт юни 10, 2008 19:40, променено общо 1 път.

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » вт юни 10, 2008 7:38

Щастието е понятие при което общото за всички случаи е това че има вътрешна нагласа да си щастлив. Не е съпътствано с приятели, не е свързано и с пари, а с душевна нагласа. Един вид(с риск да кажа глупост) когато човек е истински щастлив той е и повече в съзвучие със себе си и понякога дори има възможност да извлича максимума от възможностите, да вижда максимума от моментните си алтернативи, да се радва на до момента незабележими неща, да е влюбен и т.н.

Потребителски аватар
anahata
Намиращ
Регистриран: пон май 14, 2007 15:29

Re: Тайната на щастието е ...? :-)

Мнение от anahata » вт юни 10, 2008 16:26

[quote="Sarpuhi"]Има ли някакаква рецепта, някакъв ритуал, процедура, която сте забелязали, че ви носи невероятно настроение, кара ви да се смеете непрестанно и се чуствате много щастливи?
Издайте я, защото споделената е радост е двойна :-) !!![/quote]

Мисля, че няма рецепта, а още по - малко процедура за щастие.
Ще подкрепя Васил. Възприемам щастието по -скоро като състояние на духа; тогава, когато си приел всичко: и желаното и нежеланото. Човешкият живот е толкова кратък и непредсказуем! Мимолетно е и усещането, че нещата се подреждат както трябва, че денят е прекрасен и изпълнен с преживявания, които вдъхновяват. След подобни пориви обикновено идва делникът с неговите грижи и спадове. Ето в такива моменти човек не бива да губи опората и да се срива, а да вярва, че животът има смисъл и е прекрасен.

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Sirius » пон юни 16, 2008 13:47

Щастието е различно за всеки и едва ли може да се даде точна рецепта за сдобиване с него, обаче е и вид химична реакция в организма, което ще рече, че понякога с определен вид храна може и да се предизвика чувство на щастие.:smt041
Забелязала съм, че много хора се успокояват и когато са нещастни поглъщат големи количества шоколад, така, че може да се каже, че шоколада се явява един вид съставка от рецептата за щастие.:smt022 :smt023
Други удавят мъката си в алкохол, което го прави също съставка от рецептата за щастие.:smt030 :smt132
Трети се напушват и т.н. :smt026

Потребителски аватар
anahata
Намиращ
Регистриран: пон май 14, 2007 15:29

Отново по темата след една година!

Мнение от anahata » чет юли 30, 2009 21:14

Питам се дали бихме добавили нещо ново по темата след една година.

Потребителски аватар
нефертити
Новак
Регистриран: ср авг 19, 2009 22:20

Re: Отново по темата след една година!

Мнение от нефертити » вт авг 25, 2009 22:35

anahata написа:Питам се дали бихме добавили нещо ново по темата след една година.
Тайната на щастието е...

Не съм чела писаното от преди година,
но първото, което ми дойде в отговор на въпроса е: късметът!

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Sirius » вт окт 27, 2009 22:46

Ако обобщим писаното до сега рецептата за щастието е постигане на състояние в което материлното(тялото) и духовното на човека са в абсолютна хармония и имаме нагласа да достигнем нивото, което класифицираме като щастие.
Но тогава летвата се вдига и ако имаме късмет ще достигнем в определения момент следващото ниво, когато сме по-щастливи.
Това което мога да добавя след една година е че за да бъдем най-щастливи трябва да добавим към всичко гореизброено е това да имаме волята да не прекрачим тънката граница между състоянията щастие и еуфория, с една дума да си възпитаме емоциите.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » чет окт 29, 2009 9:44

Според мен щастието не е баланса на физическо и емоционално равенство на удовлетворение. Иначе никога не бихме били щастливи :D Достатъчно е едно нещо да те грабне и да те направи щастлив, да го мислиш и да му се радваш. По този начин така или иначе ще гледаш по-щастливо и на останалата част от света, нали?
Най-щастлив си като си влюбен, като си полагал старание за нещо и то се случи, като оздравее някой близък, но като цяло е моментно състояние, на което трябва да се радваме, търсим и поддържаме максимално оптимистично в нас, но ние сме толкова щастливи точно защото идва рядко или поне не ние го виждаме по-рядко от необходимото. То се крепи и малко на късмет - трябва всички да са живи и здрави за да можем все пак да сме щастливи, иначе предполагам е доста по-трудно. Доста дълга тема се оформя, а аз нямам време. Някой друг път пак.
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Sirius » ср фев 10, 2010 20:27

Хрумна ми идейката, че може би тайната на щастието се крие в това, че ни изненадва, въпреки че сме очаквали нещо подобно и сме действали за да го постигнем, ама чак пък на толкоз много не сме се надявали.
Но пък ако си го анализираш по-късно с цел да ти стане готино пак на душата можеш да забележиш, че то си е било напълно закономерно и те е посетило защото ти самия си бил с нагласата точно такова събитие да те направи щастлив. :roll:
Много сухарско звучи и вероятно е далече от истината, но пък нали затова се е наложило като израз "тайна на щастието" и понякога човек си разсъждава по тази загадка с единствената цел да я разгадае или да си донагъне мозъчната кора и да се почувства пак щастлив. :lol:

Или пък нещо от разсъжденията на Щастливеца, извоювал си правото да бъде духовно свободен и независещ от никого, гледал на света и хората тъй, като че може да натъпче “милион Ротшилдовци и Вандербилтовци... в джеба на жилетката си“.

И това му изказване: “Че аз съм щастливец, това го знае цяла България... Вървя из улицата и погледът ми разсеяно се мята от фигура на фигура и всяка фигура още повече укрепява съзнанието ми, че аз съм щастливец... и като сравнявам с тези нещастници моето положение, аз отново давам подкрепа на убеждението си, че съм щастливец...“ :wink:

Husalen
Търсещ
Регистриран: пет сеп 17, 2010 23:18

Мнение от Husalen » съб сеп 18, 2010 10:54

Невежеството и незаинтересованост от всичко, що се отделя от първосигналните обзели ги чувства и емоции.

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » ср сеп 22, 2010 0:31

Husalen
Ограниченост от света (както казваш ти) или по-пълна част от него? Ограниченост от самият себе си? Това е интересно определение би ли задълбал/а повече :) ?

Отговори