За какво отказвате да мислите?

Искате нещо да изкрещите пред света или просто да напишете...Може да го направите и тук
Отговори
Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

За какво отказвате да мислите?

Мнение от Gab4o » нед фев 17, 2008 2:56

Здравейте ФоРуМцИ,
искам да ви попитам нещо.
За какво отказвате да мислите? Например нещо толкова гадно за вас или страшно, пред което знаете, че ще се изправите вие или друг, но отказвате да повярвате, че ще се случи и да го мислите.
Например, че родителите ви ще умрат някой ден и т.н и т.н
вие сте

Потребителски аватар
hotblooded
Знаещ
Регистриран: пон яну 22, 2007 8:16

Мнение от hotblooded » нед фев 17, 2008 11:40

За смъртта отказавам да мисля - колкото и да я мислим тя идва когато най-малко я очакваме. Особенно за смъртта на родителите ми - ред няма, може и да съм преди тях......
Когато си пожелаваш да живееш вечно, не забравяй да си пожелаеш и вечна младост!

Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ
Регистриран: вт дек 20, 2005 1:41

Мнение от gorski_ » нед фев 17, 2008 15:28

За неща които някак си искам да ги сторя на определени хора, но знам че това ще е огромна грешка. За това просто не мисля за тях...забравям ги.
No faith, only the power of will
Изображение

Потребителски аватар
Sarpuhi
Търсещ
Регистриран: ср яну 16, 2008 18:58

Мнение от Sarpuhi » ср фев 20, 2008 22:55

Стремя се да не мисля за това, което не искам да се случва поради простата причина, че мисълта се материализира :smt141 А за да отговоря на въпроса трябва да се замисля за 'гадното' така че няма да кажа :x
Happiness is the skill to use your imagination properly!

Потребителски аватар
chamelion
Новак
Регистриран: пон яну 28, 2008 21:43

Мнение от chamelion » пет фев 22, 2008 22:51

Стремя се да не мисля, че ще нараня човек, на когото наистина държа. Стремя се да не мисля за провалите, за несъвършенствата и за разочарованията...
Да БЪДЕШ, а не да ИЗГЛЕЖДАШ...

Потребителски аватар
Kalisto
Яко в играта
Регистриран: ср яну 02, 2008 18:22

Мнение от Kalisto » чет фев 28, 2008 10:50

Страня от мисълта, че по един или друг начин ще загубя хората които обичам и няма да мога да ги върна

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » чет фев 28, 2008 23:57

"Ще пари мисълта, че две неща не можеш никога да си възвърнеш.
Животът да избавиш от смъртта и времето назад да върнеш!"
За тези две неща избягвам да мисля след като са отминали.
"Аз знам че нищо не знам, но има такива които и това не знаят." Аристотел

Потребителски аватар
anahata
Намиращ
Регистриран: пон май 14, 2007 15:29

Мнение от anahata » пет фев 29, 2008 12:40

Прогонвам натрапчивите мисли, мислите фикс идея! Обсебването е жестоко нещо, лишава ни от нормалния ритъм на живота, създава страхове, привързаности и редица други последствия. Съгласна съм със становището, че мислите могат да се материализират или иначе казано, да изградят определена атмосфера в живота ни, особено негативните.
Най- простичко казано, отказвам да мисля негативно, за да не се самонаказвам!

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » вт мар 10, 2009 13:40

Отказвам се да си мисля, че някои хора могат да се променят и че има нужда повече да се отделя внимание над тях.

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Регистриран: вт авг 23, 2005 9:11
Контакти:

Мнение от Tea » съб мар 14, 2009 12:36

Най-вече се стремя да не мисля, че нещо няма да се получи. Подкрепям идеята за материализирането на мисълта и наистина отбягвам постоянно песимистичните мисли. Налага се да го правя постоянно. "Леле, закъснявам. сега и ако автобусът закъснее съм до там" И да, автобусът ще закъснее. със сигурност. Но пък ако само промениш мисълта на "автобусът ще дойде", той така или иначе ще дойде и вероятността да е навреме е доста по-голяма. Не че с мисълта си мога да контролирам шофьорите:) (Де да можех!), но всъщност нещата се променят с оптимизма. Отказвам да мисля за възможен неуспех, за нерадости, раздели и т.н.
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Отговори