2012

Паранормални явления, свръхестественото и други странни и необяснени от науката неща.
Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » чет яну 15, 2009 16:58

да, няма такова нещо като това някой да ни оправи. Това са оправдания, самозалъгване и мързел. Ние сме част от цялото и ако всеки се вземе в ръце, машината ще работи по-смазано и плавно.
Но не става въпрос за това, а и моето са общи приказки.
Помните ли какво се говореше за 2000? Че тогава ще дойде краят на света и т.н Е, не дойде..буквално
И ето накъде бия. Хора, не си мислете, че краят на света е бууум бууум и айде.Не, той се изразява в други неща. От 2000 насам станаха безумно много заметресения, наводнения, пожари, войни, протести - не ви ли прави нещо впечатление - масово избиване и измиране на хора. После отиваме на глобалното затопляне, което е в своя критичен период, да не кажа, че вече сме изпуснали положението. Всякакви кризи, били те финансови, политически и т.н, от които страда целият свят. Афганистан, ирак.... Сигурно пропускам много неща.
Баба Ванга е казала, че като дойде черният човек на власт, ще властва малко време, че той е антихриста и след него ще дойде наистина краят. Кой ли е този черен човек...
както и че ще убият папата ако не се лъжа. сегашният или следващият и тогава ще настъпи пълна анархия.
Така че хора, не се вайкайте да дойде 2012 и да си говорим на интересни теми, ами се стягайте, изхвърляйте разделно, пестете ток и вода, правете каквото можете, защото Господ вече наказва човечеството според мен и то с право. Трябва да се усетим. Докато пиша, се сещам за своите грешки и че и аз не съм по-малко грешна, както се казва, но е време да се огледаме, не да чакаме някакви години, защото то вече се случва от години.

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » пет яну 16, 2009 0:00

Има голяма доза спекулация с това толкова древно предсказание за Апокалипсиса.
Или Нострадамус или баба Ванга или тълкуването на свещенните книги и пергаменти и т.н. - всичко ни тласка към приемането на идеята за края на света.
Мисля, че в крайна сметка ние земните хора сме много по-малко от най-малката прашинка на космоса и е много лесно да бъдем заличени.
И разсъждавайки си така ми е интересно, че не ни стига дето сме толкова некомпетентни по "глобалните космически въпроси", ами и се мислим за много значими и можем да ги нагодим към себе си та да си задоволим егото, което пък от друга страна ми показва истинското ни лице.
А и в края на краищата, ако си мислим за озоновата дупка тя няма да намалее, но пък ние ще разберем, че не става въпрос само за мислене, а за предприемане на действия.

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Регистриран: вт авг 23, 2005 9:11
Контакти:

Мнение от Tea » ср мар 11, 2009 0:38

Наистина много се изписа, изснима и изговори по темата. Но въпреки всичко един единствен елемент липса във всичко - как е сметнат календата. По принцип след въвеждането на календара, който позлваме в момента, са изгубени 13 дни. Тоест, за точен ден е абсурт да се говори и да се съпоставя с майския календар. А колкото до годината... Майския календар има 13 сегмента, тяхната година мисля че беше от 20 месеца или повече. Казват, че през 2012 минаваме края на 13-тиясегмент. Големия проблем е по кой календар са смятали това. В Ислямския календар в момента сме 16... и някоя. Във вариант на лунния отдавна сме минали годината. въобще всичко е прекалено неточно. То и 2000-та щяхме да мрем, ама - на! още сме тука. Гледах някакви филми за кристални черепи и т.н. глупости. Гледах и филми за деца-индиго, в които разни странни чичковци са супер очудени, че ние еволюираме. По-спокойно с тия неща. ако знаем какво ще стане може и да е по-лошо:)
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » пет мар 13, 2009 20:34

Tea, то според мен е абсурд да се вярва, че могат да съществуват изобщо календари...ние знаем толкова малко за времето, за Космоса, Вселената...просто трябва да има някакъв ред в главата ни, за да създадем цялата си цивилизация на него и този принцип.
Но ти започна заинтригуваща тема и даде интересна идея за времето и календара. Много те бива да измисляш нови теми.
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Контакти:

Мнение от Tea » съб мар 14, 2009 13:30

Брей... благодаря... :oops: :lol:
Разискването на календара и времето дойде от разговорите с мой професор, с който често разискваме тия неща. Всъщност и двамата стигнахме до заключението, че ние все още не сме достигнали нивото на развитие на маите и дори не можем да предположим как е вървяло тяхното време. За по-любопитните към темата бих препоръчала филмчето за кристалните черепи. Не помня как точно се казваше, но в заглавието присъстваха въпросните. Филмчето всъщност не дава кой знае колко яснота за самата 2012, има много теории, но най-доброто нещо в него е именно нивото на развитие на маите. В самия филм се появява именно противоречието, за което говоря. Ние си мислим, че знаем. Но и знаем, че далеч не можем да мислим така, както са мислили те. Там се подкрепя идеята, че оста на земята ще стане хоризонтална заради еди-какво си подреждане на планетите в този ден и час. ако е така - интересната новина е, че България ще стане екваториална държава и далеч няма да замръзнем:) Само трябва да се държим здраво за няколко часа... :lol:
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Sirius » нед мар 29, 2009 14:08

Все пак си мисля, че не става въпрос само за "математика", слагам кавички защото в общи линии тази 2012 е прогнозирана чисто математически.
Възможно е биомасата на нашата планета (не знам дали е имало прогноза за броя на живите същества на Земята към 2012 г.) да внася известни промени в развитието на нашата екосистема.
Така, че вероятността да ни застигне унищожаващ катаклизъм е нито повече, нито по-малко от 50%.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » вт мар 31, 2009 1:10

Да, може да се приеме и математически, както през 2000 беше модерно да се женят повечето двойки...и т.н и т.н, но при тези неща има повече от математика, обикновено се крие нещо мистично, било то и измислица или приложено на база гротеска
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Контакти:

Мнение от Tea » вт мар 31, 2009 10:09

Ето за това препоръчвах в друга тема филма ZeitGeist. Това е първия съвременен филм, в който се обяснява страхотно, че такова нещо като край на света няма и няма и да има. По принцип се дразня на всяка такава параноя около дати, събития, глобални затопляния, боклуци и т.н. Зная колко е сладко да се мисли за края на всичко, но не бива да се стига именно до параноя. Не мисля, че в тия неща има много математика. По-скоро това са странни настроения на разни хора, които понякога дори само искат сензацията и те самите да я произведат.

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Sirius » чет апр 02, 2009 22:30

И все пак, ако предположим, че математическия модел показва именно тази година, дали пък да не се отдадем на малките си и големи мечти и просто да изживеем оставащото ни време така както ни се харесва?
Или пък да впрегнем усилията си и да изнамерим начин да излъжем "съдбата", защото не намирам друга подходяща дума?

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » чет апр 02, 2009 23:12

Това трябва да го правим и без да е заради края на света...
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Контакти:

Мнение от Tea » пет апр 03, 2009 10:17

Sirius, това за впрегнатите сили го има. В момента група странни учени силно са повярвали, че легендата за кристалните черепи е вярна, и ги издирват. Мисля, че са намерени 6 и остават още 7. Твърди се, че те биха оправили нещата, ако се поставят на точно определени места на планетата. Според мен това са глупости. Иначе бих предпочела да живея живота си точно както обикновено и да не насилват изкуствено нещата. Преди мислех повече за въпросната 2012, но сега някак си реших, че това си е същата мания за 2000. Просто на нас, хората, ни харесва да мислим за апокалипсис и т.н. И пак казвам, ако оста наистина се обърне, ние ще станем екваториална държава и пак ще оцелеем, тъй че споко:)

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Sirius » нед апр 26, 2009 11:53

Едно изместване на оста на Земята би променило изцяло Слънчевата система и си мисля, че ако примерно това се случи ще настъпят промени в целия Космос, което би било много интересно за учените, ако естествено оцелеят. :D

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Контакти:

Мнение от Tea » нед апр 26, 2009 15:11

Ха, това ми хареса. Нали знаеш защо никога не е било и няма да бъде измерено земетресение с магнитут 10 по рихтер? защото няма да оцелее никой, който да го отчете:) Иначе според мен е много важно с каква точно скорост ще стане това завъртане. Може да паднем и това няма да е хубаво.

Потребителски аватар
anahata
Намиращ
Регистриран: пон май 14, 2007 15:29

Мнение от anahata » нед апр 26, 2009 20:39

Та става дума за очаквани катаклизми...Прогнози от всякакъв характер...

Част от пророчествата имат условно-символен характер...Това е като да си представим собствената смърт. Ясно е, че един ден животът на нашата плането ще има край. Има ли значение кога ще стане това? За всеки от нас има индивидуално човешко време. Животът се развива на цикли, а цикличността е гарация за безсмъртие, защото даже и да загинем, все един ден ще се появи живот...

Ние вече сме мъртви, просто този ден е отложен за неопределено време.

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Sirius » пет юли 31, 2009 11:29

anahata написа:
Ние вече сме мъртви, просто този ден е отложен за неопределено време.
Доста интересно твърдение, но се питам дали осъзнавайки това правим всичко възможно за да си осигурим конфорт за себе си и тези след нас само за забавление през този малък отрязък от време извън вечността, която явно е голяма скука. :lol:

Отговори