Конкретни ситуации

Искате нещо да изкрещите пред света или просто да напишете...Може да го направите и тук
Отговори
Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Конкретни ситуации

Мнение от Gab4o » пон фев 11, 2008 17:33

Здравейте ФоРуМцИ,
предлагам ви нещо ново. Досега винаги сме давали мнения по теми под формата на заключения, възгледи и в много от тях се среща фразата `от личен опит`. Точно затова предлагам тук да разказвате ваши житейски ситуации или пък на познати и приятели (разбира се, без издаване на анонимността на вашите познати), които са ви довели до някакъв извод, впечатлили, възхитили, отвратили, отблъснали, променили, шокирали, подтиснали и изобщо всички емоции, които са ви разтърсили или замислили.
Затова тема точно обособена няма, нека вървим както в живия разговор - темата скача от човек на човек и се променя с всяко следващо мнение. Надявам се ме разбрахте какво имам предвид. След малко ще напиша мнение като пример, за да няма объркване.
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » пет апр 04, 2008 12:18

Вървях си по улицата и една жена ми тикна в ръката брошурка, каза "прочетете какво пише ще ви отнеме само няколко минути", погледнах заглавието, а то беше доста гръмко -"Скоро страданията ще свършат". Стана ми смешно, но си наложих да прочета написаното и онемях, защото това беше брошура на секта. По принцип не съм привърженичка нито на религията (не я отричам), нито на различните тълкувания на Библията или другите свещенни писания, но ми стана гадно защото по този начин ходейки си по улицата някой те набелязва и хоп ето ти ново попълнение в секта.
Споделих това защото си мисля, че не е редно всеки който си иска да ни засипва с важната според него информация.
Пощенската ми кутия се пълни с рекламни брошури на големи магазини, на фирми произвеждащи чудотворни хранителни добавки и т. н.
Всеки се бори да ни привлече на своя страна за да получи някаква изгода, а ние все се люшкаме и поддаваме на течението. Къде ли ще ни отведе?

Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ
Регистриран: вт дек 20, 2005 1:41

Мнение от gorski_ » пет апр 04, 2008 12:32

Никъде няма да ни отведе. Това си е чист вид реклама, но вместо да го гледаш по телевизията, можеш да го прочетеш. Даже има свобода във второто. При телевизията си принуден да гледаш рекламата ако друго интересно. Аз не помня да съм се повлиявал нито от едното нито от другото. Ако трябва да си купя нещо питам някой познат, не търся реклами.

Аз каква житейска ситуация да споделя..може би един случай в който високомерието, глупостта и Човечността като цяло се приявиха с пълна сила.

Като малък прекарвах летата в дивите места на наща морска градина и си ловях разни гущери и буболечки. Веднъж намерих един бая едър индивид Зелен Гущер (lacerta viridis), който за жалост беше бая бит. Ако съдя по раните някаква котка явно се е опитвала да го хване. Беше изключително слаб и почти не направи опит да избяга като се приближих. Взех го аз и веднага към един ветеринар до нас, дет се слави че е най-добрия в Буграс. Влизам аз и вадя животното от джоба си и го питах дали може да направи нещо. Онзи, както си седеше на масичката в офисчето си и си лафеше с разни полупияни дъртофелници ме изгледа с усмивка, погледна гущера който го оставих на масата, побутна го като боклук и каза "аз рептилите не ги разбирам хахаха"! Аз щях да се разрева, бях малък :р хаха ии намразих тоя човек и си занесох животинката в къщи и положих максимални грижи, но на сутринта вече беше мъртва. От тогава ме е гнус да го погледна тоя човек. То бива бива да си с черен надменен хумор..ама чак толкова.
No faith, only the power of will
Изображение

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Sirius » пет апр 04, 2008 20:22

gorski_ кофти ситуация. Възрастните сме гадняри - повсеместни. :(
Следваща ситуация:
В последните дни попаднах в интернет на
"ПЕТИЦИЯ В ЗАЩИТА НА Т. 4, ЧЛ. 16 ОТ ЗАКОНА ЗА НАРОДНАТА ПРОСВЕТА:да се запази усвояването на книжовния български език като част от Държавните образователни изисквания."
Накратко да не е задължително изучаването в българските училища на книжовния български език.(това искат от комисията в парламента за промени в закона)
Честно казано ми стана противна самата мисъл, че на някои хора в българския парламент това им допада и го пишат в законопроект за българската народна просвета. Ами що не го променят и заглавието на закона на ЗАКОН ЗА ВСЕНАРОДНА НЕПРОСВЕТА.
Направо "облещих очаци". Гадно ми е, тъжно ми е и ми иде да им тегля един бой на тия дето са се затърчали да стават европейци и ми говорят за "тази страна"(България), щото как тъй ще рекат "нашата страна".
"Аз знам че нищо не знам, но има такива които и това не знаят." Аристотел

Потребителски аватар
hotblooded
Знаещ
Регистриран: пон яну 22, 2007 8:16

Мнение от hotblooded » съб апр 05, 2008 10:54

Българския се учи защото остналите предмети се преподават на него (изключения от това са езиковите гимназии), и като не учим български, какво подяволите ще учим? Друг е въпроса че по Български език и Литература няма никакъв шанс за въвеждане на единни критерии за оценяване - там преподавателя винаго може да резне неприятен нему ученик и да подпре някои заслужил!
Когато си пожелаваш да живееш вечно, не забравяй да си пожелаеш и вечна младост!

Потребителски аватар
amber
Намиращ
Регистриран: нед сеп 03, 2006 20:44
Контакти:

Мнение от amber » съб юли 19, 2008 20:46

Ами мен точно вчера ме впечатли ( ужаси) нещо, което ми разказаха родителите на приятеля ми. Една циганка на улицата дошла към тях и почнала да им разказва някакви неща от техния живот и накрая им казала че си чакат децата от чужбина( което е истина) и ако не и дадели 120 лева щяло да им се случи нещо по пътя. И те естествено и дали. Та не мога да разбера какв човек или в случая животно трябва да си, за да си играеш със страховете на хората... :shock:
Съдбата обича смелите.

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Sirius » пет юли 25, 2008 16:53

А аз докато чаках тролея вчера на спирката една възрастна жена ми се оплака, че преди обяд и се обадили по телефона да искат 3500-4000 лева, защото внука и бил катастрофирал и трябвало да го оперират веднага. Разбира се излъгали са я. И беше много притеснена щом говори за това с абсолютно непознат човек.
Това си е "бизнес" и никой не може да го спре за сега у нас.
:cry:

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » пет юли 25, 2008 16:59

Sirius написа:А аз докато чаках тролея вчера на спирката една възрастна жена ми се оплака, че преди обяд и се обадили по телефона да искат 3500-4000 лева, защото внука и бил катастрофирал и трябвало да го оперират веднага. Разбира се излъгали са я. И беше много притеснена щом говори за това с абсолютно непознат човек.
Това си е "бизнес" и никой не може да го спре за сега у нас.
:cry:

и защо не й каза нищо?

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Sirius » пет юли 25, 2008 17:07

Казах и да отиде в полицията, тя отговори, че го е направила, после и казах да предупреди близките си за да не им се случи същото и на тях. А също така да не дава лична информация по телефона, както и за разни банкови сметки и неща дето някой може да ги използва за да я рекетира.
:D
После тролея пристигна.

Отговори