Лъжете ли?

Искате нещо да изкрещите пред света или просто да напишете...Може да го направите и тук
Отговори
Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Лъжете ли?

Мнение от Gab4o » съб фев 09, 2008 0:15

Лъжете ли често?

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » съб фев 09, 2008 2:29

Не ми се налага да лъжа, казвам истината когато ми зададат въпрос, но има случаи в които не казвам всичко, много радко се случва(когато не са ме питали за някой детайли, спестявам ги).
Просто такава е нагласата ми за справедливост в някой ситуации. От много малка разбрах, че лъжата е всъщност несправедливост, а аз искам да спя спокойно и успявам. :D
"Аз знам че нищо не знам, но има такива които и това не знаят." Аристотел

Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ
Регистриран: вт дек 20, 2005 1:41

Мнение от gorski_ » съб фев 09, 2008 22:03

Принципно не умея да лъжа и рядко го правя.
No faith, only the power of will
Изображение

Потребителски аватар
Sarpuhi
Търсещ
Регистриран: ср яну 16, 2008 18:58

Мнение от Sarpuhi » нед фев 10, 2008 0:19

Стремя се да казвам истината, но много често преценявам, че даден човек може изобщо да не ме разбере и после да изтълкува нещата грешно.В такива случаи казвам това, което човекът иска и очаква да чуе... макар и да не е истина.Понякога преувеличавам и си доукрасявам истории.И от време на време прикривам някои свои действия, които искам да запазя в тайна.А понякога лъжа просто от лиготия.Това е най-често когато ми задават тъпи въпроси.Но в отношенията с най-близките и приятелите се стремя да съм възможно най-искренна.
А бе, да не се лъжем.Аз лъжа!
Happiness is the skill to use your imagination properly!

Потребителски аватар
anahata
Намиращ
Регистриран: пон май 14, 2007 15:29

Мнение от anahata » чет фев 14, 2008 18:29

Дали лъжа? Лъгала съм преди години като дете или когато бях "неприлично" млада. С времето разбрах, че лъжата ме натоварва твърде много и не си заслужава. Освен това при редица обстоятелства съм се засрамвала от късите крака на лъжата.
Въобще в живота има редица изкушения, на които е трудно да се устои, макар че понякога за лъжата има извинения или оправдания. Малко биха си признали за лъжата. Утешителното е, че човек има възможност да се промени, да възпита чувствата си, да променя мисленото си и да изгражда волята си. Тогава идва зрелостта, опита и твърдината. Тогава човек знае, че лъжата не е добра инвестиция в живота и с нея в някаква степен наказва себе си.

Лъжкиня - колко грозна дума! Дори само изричането й натоварва възприятията ми с такъв негативизъм и потрес, че не бих искала да живея с подобен етикет.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » нед фев 17, 2008 2:45

аз не лъжа и май това ми е грешката :D

Потребителски аватар
Kalisto
Яко в играта
Регистриран: ср яну 02, 2008 18:22

Мнение от Kalisto » чет фев 28, 2008 10:58

Не ми се случва често!!!
Последният път беше, че ще гледам племеницата си за да се отърва от един досадник

Потребителски аватар
soul
Новак
Регистриран: нед мар 16, 2008 2:59

Мнение от soul » нед мар 16, 2008 3:10

Не обичам да лъжа, а и не мога - много ми личи. Когато се налага, премълчавам някои детайли - в името на моето или нечие друго спокойствие или за да не бъде някой наранен.
Ако няма къде да идеш, ела на себе си!

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » ср фев 18, 2009 22:42

Лъжата е за хората с голяма памет. Защото едната лъжа закономерно води до втора, трета и т.н. За мен мога да съдят хората които са в близкото ми обкръжение, но за мен е важно нещата да бъдат казани направо дори и да е болно понякога. Нямаме лукса за останалото.

Потребителски аватар
Voodoo
Търсещ
Регистриран: нед юни 24, 2007 15:15
Контакти:

Мнение от Voodoo » чет фев 19, 2009 13:56

Понякога, не много често обаче... ;)
Изображение

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » чет апр 02, 2009 16:12

Актуална тема във връзка с празника.
Излъгахте ли някого вчера и как?

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » чет апр 02, 2009 21:07

Аз излъгах. Пратих смс шега, че печелят от лотария, както и други по-лични шеги. Вързаха ми се :P
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » чет апр 02, 2009 22:06

Не успях да излъжа никой, всъщност малко ме е яд защото дори и в деня на лъжата аз си останах максимално искрена :cry:

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Регистриран: вт авг 23, 2005 9:11
Контакти:

Мнение от Tea » пет апр 03, 2009 10:10

Аз имам ужасяващи спомени от един първи април и оттогава предупреждавам всички познати и роднини да ме зачеркнат в тефтерчето с лъжите:) Общо взето преди няколко години заради кофти и необмислена лъжа рано сутринта обикалях по болници да търся моя приятелка и т.н., беше страшно кофти. Оттогава аз не лъжа, но и мен не ме лъжат:)
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Потребителски аватар
Chaoscore
Търсещ
Регистриран: пон апр 06, 2009 18:15
Контакти:

Мнение от Chaoscore » пон апр 06, 2009 18:28

Умея да лъжа и когато ми се налага го правя без да се колебая особено. Но подчертавам - само когато ми се налага.
We all feed on tragedy, It's like blood to a vampire...

Отговори