Примирили ли сте се че сте смъртен?

Искате нещо да изкрещите пред света или просто да напишете...Може да го направите и тук
Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Примирили ли сте се че сте смъртен?

Мнение от Vassil » съб фев 09, 2008 0:02

Имате ли надежда, че на вас може да ви се размине смъртта или смятате че е далечна и едновременно с това тема табу когато се отнася за вас?

Потребителски аватар
hotblooded
Знаещ
Регистриран: пон яну 22, 2007 8:16

Мнение от hotblooded » съб фев 09, 2008 0:05

Не, няма такова нещо! Всички сме пътници, само не знаем кога е "полета"....
Когато си пожелаваш да живееш вечно, не забравяй да си пожелаеш и вечна младост!

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » съб фев 09, 2008 2:58

Затуй спрях цигарите, по малко пирони да забивам в ковчега си. А иначе тя смъртта си е края на живота- факт. Неизвестен е момента в който настъпва - това и е чара:D
"Аз знам че нищо не знам, но има такива които и това не знаят." Аристотел

Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ
Регистриран: вт дек 20, 2005 1:41

Мнение от gorski_ » съб фев 09, 2008 22:04

Не :) Смятам, че смъртта е поредната крачка в едно съществуване.
No faith, only the power of will
Изображение

Потребителски аватар
anahata
Намиращ
Регистриран: пон май 14, 2007 15:29

Мнение от anahata » вт фев 12, 2008 19:08

Мисля, че нямаме друг избор. Все един ден се примиряваме с присъствието й и колкото по- рано се случи това, толкова по-добре. Така имаме по- голям шанс да изживеем живота си истински.
Смъртта е най-голямата мистерия на живота.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » вт фев 12, 2008 21:06

За мен света на мъртвите е паралелно с този на живите. Само че хората, които мислят като мен по ред причини, на които не им е дошло времето за споделяне, ги смятат за луди.
Едно е сигурно - всички ще умрем. По-лошо е да си жив мъртвец.

Потребителски аватар
chamelion
Новак
Регистриран: пон яну 28, 2008 21:43

Мнение от chamelion » пет фев 22, 2008 23:03

Смъртта е естествен край (или начало :smt127 ). Важното в случая е, че човек трябва да живее така, че когато умре да не направи със смъртта си услуга на света...
Да БЪДЕШ, а не да ИЗГЛЕЖДАШ...

Потребителски аватар
Kalisto
Яко в играта
Регистриран: ср яну 02, 2008 18:22

Мнение от Kalisto » чет фев 28, 2008 10:45

Смъртта е един естествен процес и дори човек да не се е примирил неможе да наложи възражението си

Потребителски аватар
Rivertold
Новак
Регистриран: пет апр 11, 2008 14:25
Контакти:

Re: Примирили ли сте се че сте смъртен?

Мнение от Rivertold » пон апр 14, 2008 11:03

Vassil написа:Имате ли надежда, че на вас може да ви се размине смъртта или смятате че е далечна и едновременно с това тема табу когато се отнася за вас?
Моля те, дай ми тази надежда... Шотландски боец, ала-бала, измисли нещо :)

Сега сериозно - смъртта определено я приемам като абстрактно и далечно понятие, сигурно на тази възраст е нормално. Казвам си, че не ми пука, даже постоянно се бъзикаме с темата и се хващаме на глупави басове (черния хумор никога не е излишен), вероятно обаче ще ми запука.

Случвало се е няколко пъти да ме е страх за живота ми и макар ситуациите да не са били чак толкова летални, никак не беше приятно. Поне така осъзнаваш, че ти се живее. Ама много. Ама много много.

"She comes, unannounced, in a strange hour like an over-friendly guest you've brought to bed.
Death makes angels of us all, and gives us wings where we had shoulders, smooth as raven's claws..."
Изображение

Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ

Мнение от gorski_ » пон апр 14, 2008 22:24

Хм страх те е било, че ще умреш. А случвало ли ти се е близак приятел да е в опасност и да му се размине на косъм? Страха тогава по-голям ако питаш мен.
Изображение

Потребителски аватар
Voodoo
Търсещ
Регистриран: нед юни 24, 2007 15:15
Контакти:

Мнение от Voodoo » пет апр 18, 2008 12:04

Ако не се примириш според мен ще живееш с страх постоянно.
Изображение

Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ

Мнение от gorski_ » пет апр 18, 2008 16:46

Хах, нали знаеш как се преодолява страха от смъртта :D ? От шестия етаж! хаха ся го измислих
Изображение

Потребителски аватар
amber
Намиращ
Регистриран: нед сеп 03, 2006 20:44
Контакти:

Мнение от amber » съб юли 19, 2008 20:39

то ако цял живот не успееш да се примириш, по добре веднага да си го докажеш на практика :lol:
Съдбата обича смелите.

Потребителски аватар
anahata
Намиращ
Регистриран: пон май 14, 2007 15:29

Re: Примирили ли сте се че сте смъртен?

Мнение от anahata » пет сеп 05, 2008 14:01

За смъртта мисля от години, нещо повече - тя беше предизвестена. От раждането и от болестта...Няма друго толкова трудно за приемане събитие като смъртта на дете. Но вече я преживях...от отчаянието и страха до приемането и странното усещане, че смъртта не е край. А това вече е нещо.

Началото беше съпроводено с много болка и въпроси без отговори. После мъчителната среща с безсилието на медицината. А самата смърт: вкочаняване, бездиханност, материя и химия.

Сега. Чувствам се много по-силна. Защото една част от мен вече е там. А усещането, че едно присъствие ме съпровожда, се засилва.

Потребителски аватар
Idea
Търсещ
Регистриран: ср сеп 10, 2008 18:33
Контакти:

Мнение от Idea » ср сеп 10, 2008 18:56

Случва ми се да забравя за смъртта, не че непрекъснато мисля за нея.. но тогава все едно, че 'спя'. А когато знам, че ми остава малко време, съм наистина дейна и 'творя' живота си.
Да си представиш, не е достатъчно, ако човек наистина е на косъм от смъртта, тогава осъзнава колко ценен е животът му..
Кажи какво е красотата? Покажи ми знанията от извора на твоята душа. Обясни значението на безкрая. Ако можеш събери всичко това в една дума, наречи го любов и нека Тя грее винаги пред теб!

Отговори