Колко често сте лицемерни?

Искате нещо да изкрещите пред света или просто да напишете...Може да го направите и тук
Отговори
Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Колко често сте лицемерни?

Мнение от Vassil » съб фев 09, 2008 0:00

Благата лъжа за да ви приемат, завъртняните приказки за да се измъкнете от отговорност са само части от нея, но вие разбира се сте над тези неща:lol:. Споделете случаи за свои познати и приятели..

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » съб фев 09, 2008 0:20

ама нали знаеш, крадеца вика дръжте крадеца :lol:
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » съб фев 09, 2008 2:47

Лицемерието не го одобрявам, просто не се срещам с хора с които ще трябва да се държа по такъв начин. Ако ситуацията ме приклещи съм несговорчива. Предпочитам да мълча или отговарям едносрично.
А да увъртам за да ме приемат добре хора дето трябва да лицемернича пред тях - просто забрави.
Ако за лицемерие се приема опита да бъда любезна с някой кисел служител/ка в общината или друго обществено учреждение - ами правя го щото там няма мърдане, ама само аз си знам какво им мисля наум. 8)
"Аз знам че нищо не знам, но има такива които и това не знаят." Аристотел

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » вт фев 12, 2008 21:09

очакваш ли някой да си признае?
То лицемерието лесно се вижда, особено като си го срещал по много. Както във форума :wink:

Потребителски аватар
anahata
Намиращ
Регистриран: пон май 14, 2007 15:29

Мнение от anahata » ср фев 13, 2008 18:54

Маската на лицето служи единствено когато човек преследва някаква цел. Лицемерието подлежи на разобличение, така че използването му крие много рискове. Това съм го разбрала от живота. По-скоро мога да говоря за нюансите на неискреността: премълчаването или прекроения разказ за нещата, скалъпване на една благоприятна версия с цел да се харесаме и мн. други.

Мога да кажа, че внимавам какво говоря. С шефовете например, там не може да се казва всичко директно, поне с много малка част от тях върви искреността. За всяка изтървана дума се плаща. Знам, че не мога да променя света, затова предпочитам да премълчавам, но понякога в интерес на работата си навличам неприятности.
А за лицемерието във форума - това е друга тема.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » нед фев 17, 2008 2:53

то излезе, че съм ангел вече - не лъжа, не крада, не убивам хора, сега и не лицемернича. Но е така - не съм лицемерна, а доста искрена. Само дето не съм ангел, де :wink:

Потребителски аватар
Kalisto
Яко в играта
Регистриран: ср яну 02, 2008 18:22

Мнение от Kalisto » чет фев 28, 2008 10:53

Ми никога
и честно да си кажа доста често губя от това

Отговори