Случаят Стависки (и такива като него...)

Поради заявения интерес за лични пререкания във форума ние сме актуални и тя е факт (+18)
Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Случаят Стависки (и такива като него...)

Мнение от Gab4o » пет фев 01, 2008 16:21

Здравейте ФоРуМцИ,
според вас присъдата на Максим Стависки беше ли справедлива?
Оправдавате ли го? А съдите ли го? Защо? Излейте какво мислите по случая..как от човек на изкуството и спорта, всенароден любимец, прославил България по света, Стависки става престъпник мразен, без бъдеще...

ИзображениеИзображениеИзображение

PS: `По време на катастрофата Максим Стависки е лице на кампания на бТВ за безопасно каране по пътищата с надслов „Ако си пил, слез — искам да стигна жив“.`
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Kalisto
Яко в играта
Регистриран: ср яну 02, 2008 18:22

Мнение от Kalisto » пет фев 01, 2008 18:30

моето мнение е, че дори получи повече от колкото очаквах.
Според мен е така, защото повечето дори не стигат до съда, а той е известен и всички добре знаеха че ще трябва да бързо производство.
Аз съм била свидетел на подобна случка.
Преди 4 години кола блъсна най-добрата ми приятелка и тя почина.
Делото се води около година и малко и го осъдиха на 2 години условно, като едната се водеше за изтекла по време на делото и на 25000 лв обещетение.
Което бе6е адски сме6но, тъй като има6е около 30 свидетеля на слу4ката, а те го изкараха че е карал с 20.
Така че те пак за доста го осъдиха

Потребителски аватар
hotblooded
Знаещ
Регистриран: пон яну 22, 2007 8:16

Мнение от hotblooded » пет фев 01, 2008 18:44

Габчо, Максим е най-бързо осъденият за подобно деяние(последните 10 години), експертизата за неговия случай-беше най-бързо направената! Въобще в България това дело е рекорд по срок от катастрофата до присъдата! Присъдата е справедлива - и 3 000 000 000 години да му бяха дали това нямаше да върне живота на загиналия, нито да съвземе момичето! Ако му бяха дали ефективна присъда - пак нямаше да я лежи - тои има и руски паспорт - руснаците щяха да си го приберат и там да му я заменят с условна и пак да излезе! Размера на обезщетенията ли - даже е завишен! Ако не беше свтовен шампион щеше да се размине с по-малко от 30 000 (20 за убития 10 за момичето!) Ако не беше Максим Ставииски можеше и дело да няма, а кръвната проба да се загуби - струва между 2 и 5 000 лв. Това че не отиде в затвора за него е по-тежко, колкото и да му бяха дали роднините щяха да искат още, ако бяха дали до живот - щяха да искат да го разстрелят..... Сега на улицата Максим ще бъде сочен с пръст, никога няма да се съзтезава - просто съдиите ще го убият - няма да му дадат висока оценка никога повече. Просто той си даде най страшната присъда - уби бъдещето си, и почти уби и бъдещето на Албена - тя също вече е заклеймена!!
За сравнение на присъдата - Фирканият полицай които уби 3ма наведнъж на пешеходна пътека в Дружба1 и избяга колко получи? Някои помни ли? И колко плати?
Когато си пожелаваш да живееш вечно, не забравяй да си пожелаеш и вечна младост!

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » пет фев 01, 2008 21:55

ДА ужасно е да се случват катаствофи заради пияни шофьори, ужасно е да умират невинни хора, но в дадената ситуация той показа човешкото си страдание от това което е сторил.
Не оправдавам никой причинил смъртта на друг човек и не мисля, че бих оправдала себе си ако бях на неговото място. Не мисля, че и той оправдава сам себе си.
В крайна сметка за всеки остава решението как да го приеме, за мен той просто е човек причинил нечия смърт поради абсолютната си глупост. Нарушавайки закона той е станал един от многото глупци, които мислят единствено за себе си и по този начин нараняват останалите.
Но пък той е всеизвестна личност и може би именно там е разковничето, защото както и да го погледнем той не е обикновен човек, той е шампион.
За шампионите законите са други навсякъде по света. :!:
"Аз знам че нищо не знам, но има такива които и това не знаят." Аристотел

Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ
Регистриран: вт дек 20, 2005 1:41

Мнение от gorski_ » съб фев 02, 2008 9:44

Присъдата му е измислена. То в България съдебната система не е наред. За убииство от 2 до 6 години, за обир на къща 10 години :shock: А да не говорим, че наскоро извадиха и нов закон, че ако правиш секс с животни...бум 14 години (може и по-малко да са, не помня точно). Е извинявай :>

Максим заслужава доста по-сурова присъда. Нека мрът хора, аз ше си излежа двете годинки, само козичките да не барам :р
No faith, only the power of will
Изображение

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » съб фев 02, 2008 10:08

а ако на вас се случи същата ситуация, убиете човек без да сте искали, но все пак сте виновни, например пили и т.н ще искате ли да се самонакажете, лежейки в затвор или друго или ще се измъкнете с пари и т.н?
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
hotblooded
Знаещ

Мнение от hotblooded » съб фев 02, 2008 12:12

Gab4o написа:а ако на вас се случи същата ситуация, убиете човек без да сте искали, но все пак сте виновни, например пили и т.н ще искате ли да се самонакажете, лежейки в затвор или друго или ще се измъкнете с пари и т.н?
Габчо има хора които и доживотен не ги оправя, в Бургас имах колега които редовно караше пил, преди нова година катастрофира с 3 промила алкохол - блъсна друга кола и продължил, защото не е разбрал че е ударил кола, полицията го е гонила по околовръстното на Бургас, задържали са го със сила, сутринта не е знаел за какво е в ареста.... при катастрофата няма пострадали само колата е "накъдрена" но на този "екземпляр" му вземат книжката за алкохол за 4ти път, за сега се разминава само с глоби и административни наказания защото има късмет че не е ранил или убил никого! За мен този човек залужава по тежка присъда от Максим - трябва да бъде прибран на топло (е сега му предстои и съд за последното деяние). Сега за мен - не се качвам да карам пил (на 18 го направих веднъж и КАТ ме спипаха), но от катастрофа никои не е застрахован, ако причиня ПТП при което загине човек - не знам как ще чувствам, но знам че ако има наказание което ще върне живота и здравето на човека, ще го понеса.... бих дал и живота си за да върна неговия......

Относно случая Стависки - преди години във Варна имаше следния случай - кола блъсна 18 годишно момче и го уби на място, шофьорът тъкмо излязал от пандиза лежал е за кражби..... Медиите го раздуха до небесата....... Като рецидивист шофьора беше арестуван веднага..... Започна следствието (аз помагах на едно от вещите лица по автотехниеската експертиза) оказа се че хубавото 18 годишно момченце е наркоман, избягал от специализирано заведение, наркогладът го е подгонил и е решил да изрекетира 2 деца на автобусната спирка, минаващ човек се намесил да помогне на децата и погонил наркоманчето и то хукнало без да се оглежда и..... право под гумите на колата.... Въпреки че това беше потвърдено отняколко свидетеля роднините на загиналия така и не приеха оправдателната присъда( имаше глоба защото беше карал с 10тина км/ч над разрешеното, но троина автотехническа експертиза доказа че за да избегне удара шофьорът е трябвало да кара със 10-12 км/ч), обжалваха на всички инстанции и естествено загубиха
Когато си пожелаваш да живееш вечно, не забравяй да си пожелаеш и вечна младост!

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Sirius » съб фев 02, 2008 14:23

Никой не е застрахован от непредвидими ситуации.
Но мисля, че ако самите ние не постъпваме неразумно и безотговорно вероятността да нараним или убием друг човек става нищожна.
И все пак ако това се случи не знам как бих се чувствала, може би ще търся причината за случката, може би ще искам да съм умряла, може би ще търся оправдание, не знам и не искам да разбера никога.
"Аз знам че нищо не знам, но има такива които и това не знаят." Аристотел

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » нед апр 27, 2008 17:05

Признавам, че не трябваше да пускам тази тема във `Вашето мнение`, затова ще поправя тази грешка. айде в простотии...

Потребителски аватар
hotblooded
Знаещ

Мнение от hotblooded » пон апр 28, 2008 0:43

Защо да не е в нашето мнение, след като се търси точно мнението ни по случая? Но няма значение след като темата я има които иска ще си каже мнението дори ида е в "Паранормалния" раздел :twisted:

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » вт апр 29, 2008 12:26

hotblooded написа:Защо да не е в нашето мнение, след като се търси точно мнението ни по случая? Но няма значение след като темата я има които иска ще си каже мнението дори ида е в "Паранормалния" раздел :twisted:
еми хотблъдед, опитах се малко да подредя теми във форума
Може някой път да не съм преценила правилно, но се старая
преместих я тук, защото ми се стори твърде комерсиална за `Вашето мнение`
Вие сте потребители на този форум и можете по всяко време да се вдигнете с вуду кукли и свещи и да кажете да променя нещо :D :smt025

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Sirius » ср юни 18, 2008 19:59

Може да се направи и раздел "Минало свършено" - там да са вчерашните теми. Или "Всяко чудо за три дни" - защото такива събития се коментират за кратко, но пък носят печалба на медийната гилдия. Опрделено и аз мисля, че тази тема си намери мястото.

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » чет юни 19, 2008 14:21

Медиите са велика сила. Замина си живот, замина си кариера. Все заминали неща. Дано все пак хората си земат поука за някои неща. Другото не се връща...

Потребителски аватар
hotblooded
Знаещ

Мнение от hotblooded » чет юни 19, 2008 20:06

Vassil написа:Медиите са велика сила. .
Въпроса е за какво се използва тази сила?

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » чет юни 19, 2008 22:35

По-скоро въпроса е за какво не се използва? Не се използва за да има мислещи хора.

Отговори