Нов дизайн на сайта...дарения

Когато има нерегламентирани боклуци или мнения трябва да се почиства-няма как...
Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Нов дизайн на сайта...дарения

Мнение от Vassil » ср яну 30, 2008 10:06

На някои е и известно, а и личи по малкото ми писаници във форума. В момента се преместват статиите(направо полудявам колко работа има още) и се разработва новият дизайн на сайта(за сега докато се мести сайта е само в главата ми) който ще стъпи и на нова платформа(старата може да ми изиграе лоша шега защото много товари и доставчика ще изреве в един момент). Давайте идеи какво искате да има в логото на сайта? Какви цветове? Всичко което ви дойде на акъл споделяйте.
Последна промяна от Vassil на пет фев 01, 2008 15:05, променено общо 1 път.

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » ср яну 30, 2008 12:45

Да, даа има актуализация на новините. Това, че съм тръгнал да местя е имало защо. Страховете ми се оправадаха. Днес разбрах, че минавам на по-горен и по-скъп план. Това взе да става скъпо удоволствие. Ако има кандидати за дарения да пишат на e-mail, лично съобщение или ICQ ако съм вътре за да обясня координатите. Не мога да ви дам нищо в замяна освен това, че сте допринесли за сайт който се чете от много хора и ви обогатява. Сами виждате, че в сайта няма реклами за момента за да се самоиздържа. Няма горна и долна граница на сума. По банкова сметка или по пощенски запис ще е плащането. Това е последното нещо което исках да кажа на сайта, но вече става сложно, а и очаквам да стане още по-сложно идните месеци, че ми казаха новината не значи, че няма да треперя всеки ден дали ще го бъде или ще имам 3 дни да набавя пари.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » ср яну 30, 2008 17:55

аз ще почакам още малко, за да ви каж идеята на тази тема...като видя постовете...
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » ср яну 30, 2008 18:22

Така вървят нещата в света всичко се заплаща. Ще трябва да се съобразим с това и естествено всички да се опитаме да помогнем. 8)
"Аз знам че нищо не знам, но има такива които и това не знаят." Аристотел

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » ср яну 30, 2008 20:09

hotblooded попита интересен въпрос на лично съобщение и е редно да получи открит отговор. Преди два дена хостинг доставчика ми заяви, че съм превишил хостинг плана си(днес прочетох писмото) при позволено използване 1% от ресурсите съм стъпил на 1.6% и минах на по горен план който е 2% който ви е ясно че с това как стъпва сайта ще бъде преминат твърде скоро. За информация имам още 3 месеца заплатен. А за следващия вариант стъпва 10 лв(на месец) и е за 5%, а след него не ми се мисли нает сървър. Тия дни се скъсах от работа защото подозирах, че това ще се случи и тръгнах да местя със всички усилия (т.е приоритет 1-ва позиция )сайта на по-защитена и по-малко товареща система, но не успях да изпреваря. Исках да оставя за края на месеца, но в момента влизането в сайта се увеличава лавинообразно дотолкова лавинообразно , че януари месец гони 90% увеличение спрямо октомври. Това е добрата новина.
Хостингите в България казват, вие ползвате и ресурси, плащайте в случая са били добри та не са ми казали веднага след 1-вия процент. Тия месеци бяха страшни за мен защото знаех, че това ще се случи, а и очаквам следващото защото дето е 1.6 там е и 2%. Отделно се плаща и за домейн веднъж годишно.

Обмислям идеята да премина на чуждестранен хостинг като и там цените не са от най-достъпните, а и пак си е предпочитано накуп с кретини карти и прочие. Проблема е и по-малката подръжка.
Ще ви го кажа другояче. Как да е мога да вадя и само аз, но няма как да стане. Аз не съм искал пари за труда си от никой. Горд човек съм и не прося от никого нищо.
Варианти:
1.Пускаме платени акаунти за разглеждане - никой няма да се навие. Изпитано е и при по-голям сайт.
2.Пускаме реклами от Гугъл - я взема 2$ долара на месец я не
3.Пускаме други реклами - е никой не се е избил, а и за 5 лв на месец туй няма да стане да пусна нещо. Посещенията ми са под 1000 макар да ги гонят както са се засилили
4.Дарения - така е при Википедия, Джомла и т.н. и т.н.
5.Пускане на тениски, чаши и т.н. сувенири които да се продават на потребители.

Не съм дал банкова сметка и пощенски запис координати по простата причина, че е безмислено всеки ден да ходя да проверявам дали някой е направил нещо. Идеята ми беше книгата да захрани малко, но и там нещата са сложни, защото както ви обясних по-горе цялото ми време отиваше за едно нещо(и още е приоритет), а и при нея е сложно разпространението. Е изкарах всичките си карти. Циганея се за малко пари, които някои от вас изпушват за седмица или изпиват за един ден. И за накрая "черешката на тортата" наетия сървър е 120 лв. на месец така информативно ви казвам ако се стигне до там.

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Sirius » ср яну 30, 2008 22:02

От написаното стигам до извода, че е най-добре да се мине на дарения. Предполагам, че всеки колкото и да няма може да даде по малко пари. Разбира се тук ще има и такива дето да се притеснят дали няма да се прекарат, ама като няма сайт няма ли да са по-прекарани? 8)
"Аз знам че нищо не знам, но има такива които и това не знаят." Аристотел

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » чет яну 31, 2008 14:00

Сега развитието. Всички български хостинги или са некадърни или искат много или реват за ресурси на сървър/рам.
Чуждестранни хостинги има 2 основни за мен лично
goddady.com
Най нисък план при 12 месеца: $3.79. При него се чува че се проявяват проблеми като някои некадърни бг хостинги
$6.64/mo план пак за 12 месеца. Ако се ползва на месец $6.99. Цените са за месец.
Характерното за този хостинг е по-бавната връзка за България спрямо другия. Все пак сайтът е главно посещаван от тази страна.

bluehost
Тук цената е една и твърда. Няма ги някои проблеми при другия защото панела е същият който се използва в момента
$7.95 при 12 месеца 6.95 при 24 месеца. При 3-те месеца е по-скъпо разбира се. Спрял съм се на предплатения план за 12 месеца.

За да се ползват тия цени е нужно да се платят накуп. Спрял съм се на вторият хостинг защото ми писна от български хостинги. Писах в сайта колко смених. Тези които ви предлагам не са единствените, но са наложили се фирми. В цените не влиза домейн който е около 10-15 лв.
Долара в момента е 1.32061 .

Сметката показва ~126 лв без транзакции и при такъв курс на долара. Пари които трябва да се платят накуп за 1 година +10-15 лв за домейн (веднъж годишно такса). Ако използвам план 10 лв на хостинга който е в момента с ресурси 5% ще излезе 120 лв + домейн цената. След като мина параметрити ще се минава на платен сървър при който цената е толкова на месец, а при този чуждестранния хостинг ги няма "то такова... понеже защото... нали разбираш.."

Защо бях толкова обстоятелствен ли? Всичко е открито. Знам, че голяма част от вас не разбират от хостинг и т.н. но могат да направят сметката. Парите са нужни да се набавят до 2 месеца за да може да се проведе трансфера успешно и без проблеми. Така стоят нещата. Ако имате нещо друго да питате,добавите или кажете аз съм насреща.

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Sirius » чет яну 31, 2008 19:15

Ок да действаме тогава.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » съб фев 02, 2008 17:37

Среща на форума на 9ти февруари 2008 година (часът ще се уточни по-късно) пред билетният център на НДК, София по повод настоящата тема.
до 7ми четвъртък очаквам да кажете кой ще идва. Защото ако е само 1 човек просто няма да се състои...

Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
hotblooded
Знаещ
Регистриран: пон яну 22, 2007 8:16

Мнение от hotblooded » съб фев 02, 2008 20:24

Tам съм
Когато си пожелаваш да живееш вечно, не забравяй да си пожелаеш и вечна младост!

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » съб фев 02, 2008 21:04

Офтопик, но не мога да мина без него. Е това наричам точен човек. Няма може понеже защото... такова...

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » съб фев 02, 2008 21:11

аз щях да предложа да се пише в едната от двете теми - тук или във `вашето мнение`, но не е проблем да следим и двете, записалите се важат и от тук и от там.
значи дотук един кандидат, който каза, че ще дойде.
други?
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » пон фев 04, 2008 14:55

предлагам, който няма да дойде също да каже, за да не стане после `ама аз не видях темата...` :smt018
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ
Регистриран: вт дек 20, 2005 1:41

Мнение от gorski_ » вт фев 05, 2008 11:55

I`m in :)
No faith, only the power of will
Изображение

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » вт фев 05, 2008 12:36

gorski_ написа:I`m in :)
решил си да дойдеш?
Изображение
Изображение

Отговори