Животните

Паранормални явления, свръхестественото и други странни и необяснени от науката неща.
Отговори
Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ
Регистриран: вт дек 20, 2005 1:41

Животните

Мнение от gorski_ » вт яну 29, 2008 0:42

Разбираме човека до нас, осъзнаваме какво казва, какво чувства и т.н. . Умеем да го контролираме, да ни контролират. Но дали е същото с животните? Има учения и вярвания, които обръщат внимание на този факт. То даже като се замисля, Библията е баси егоистичната книга хаха :), но както и да е.

Кореспондирали ли сте с животни така да се изразя? Когато погледнете котката в очите чете ли и мислите, карате ли я да прави каквото вие искате? Разбирате ли езика на природата?

През ръцете ми са минали безброй животни, от различни видове, подвидове и класове и съм забелязвал характер, понякога и връзка. Но има хора дето чисто и прости си говорят с животни:)

Какво мислете вие по въпроса? До колко вникваме в техния свят и до колко ги разбираме?
Последна промяна от gorski_ на съб апр 03, 2010 21:34, променено общо 2 пъти.
No faith, only the power of will
Изображение

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » вт яну 29, 2008 18:42

gorski_ много интересна тема. По принцип мисля, че можем да контактуваме с повечето от животните. Факт е, че повечето животни се поддават на дресура, а тя си е един вид общуване. Нямам домашен любимец, но познавам някой хора с котки и понякога съм се учудвала как се гледат със стопанина си и сякаш си обменят мисли и са доволни от това. На мен са ми интересни мравките, захласвала съм се да ги гледам колко са организирани и какъв ред си създават когато си набавят храна или изхвърлят отпадъците от зимата. Но пък със тях едва ли може да се осъществи някакъв контакт. :wink:
"Аз знам че нищо не знам, но има такива които и това не знаят." Аристотел

Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ

Мнение от gorski_ » вт яну 29, 2008 22:54

Ами то мозъкът на мравките (ако може така да се нарече една купчина нервни клетки) е свързан с рефлекси изградени на дадена база, която е еднаква за всеки работник...като роботи са, може би за това са перфектното съобщество на организми, нещо за което се е правило опит да се налага и върху нас хората.

Съвършенството на природата не може да се съпоставя с нищо, защото тя е всичко. Грозотиите които ние творим са просто гавра.

Много ме е яд, че има хора, които се страхуват от дадена твар. Не ги виня естествено, те не са виновни. Опитвал съм се да помагам на разни познати, но е трудно. То самия процец е дълъг и има специални хора за тия работи. Признавам, че и аз бягам от някоя отровна гад или по-голямо животно. Но това си е чисто вроден инстинкт за самосъхранение, който аз често пренебрегвам :Р
Изображение

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Sirius » ср яну 30, 2008 0:55

Ами на мен са ми гадни разните гъсеници, влечугите и мишки. Инак дивите животните са ми интересни, но повечето съм видяла в цирк или зоологически градини. И все пак се страхувам от повечето животни, защото съм сигурна, че ме приемат като евентуална храна. Не говоря за разните тревопасни. В книгата "Опасни за човека" на Роджър Карас той се опитва да ни разясни с огромен фактически материал, че всъщност повечето нещастни случай с хора при среща с диви животни се дължи на невежеството на хората. А най-интересно е посвещението на автора:"На Джил... На кого другиго освен на жена си мога да посветя книга с такова заглавие." И разказвайки за дивите животни дава тълкувание на тяхното поведение. Мисля, че може би първично при общуването с животните е именно изучаването на тяхното поведение. Животните общуват със собствения си вид и с някои други видове, значи е естествено да общуват и с хората. И все пак хората са най-големият им враг, било заради трофеите, заради кожата, заради бивни и какво ли още не.

Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ

Мнение от gorski_ » ср яну 30, 2008 1:50

Не си мисли, че щом животното е тревопасно, не може да те нарани :)

Поведението е ключов фактор. При някои животни, най-просто трябва само да ги имитираш и да спазваш дистанция, ако решат ще се приблежат. Тогава вече ще се получи връзка между човек и звяр. Не можеш да накараш на сила да дойде при теб. Първо влез в неговия свят, после го заговаряй. Спечелване на доверие!

Невежеството на човека винаги ще го има. Все някой неук глупак или самохвалко, който и идея си няма с какво се захваща ще си навлече големи проблеми, че дори и смърт. Любопитство ли ще е, проява на смелост пред някой ли ще е...все е човешка издънка.
Изображение

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Sirius » ср яну 30, 2008 23:31

Да за тревопасните е ясно, големите могат да те изтърбушат като нищо, виж овцете и козите като че ли не са толкова опасни.

А за имитацията предполагам това се прави с маймуните или не е така?

Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ

Мнение от gorski_ » чет яну 31, 2008 0:45

Не подценявай козите и овцете :twisted:

Мда, основно маймуните, тъй като си приличаме на външен вид и по-лесно биха ни приели.
Изображение

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Sirius » чет яну 31, 2008 18:37

За овците съм чела, че при опасност застават в куп с обърната глава на вътре притискайки се плътно една в друга защитавайки себе си и малките. Така хищниците отмъкват от края на стадото.
В някой стада овните остават в края на стадото държейки рогата си напред като стена пред нападателя.
За козите не знам как е, мисля, че избират бягството, защото са доста бързи и се катерят по скалите.
Затова повечето тревопаснии животни живеят на стада. Така като са много могат да оцелеят, защото хищниците вземат едно две животни.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » нед фев 17, 2008 16:13

ейй аз съм овца априлска. внимавайте какво говорите :D

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Sirius » вт фев 19, 2008 20:34

:D
Е аз съм симбиоза от класически скорпион и китайска маймуна и затова коментирам овцете и избягвам маймуните. :smt038 :smt102

Отговори