Приятелска ревност?!

Отговори
Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Регистриран: вт авг 23, 2005 9:11
Контакти:

Приятелска ревност?!

Мнение от Tea » ср яну 09, 2008 10:12

След питанията от моя страна и предложението от страна на Gab4o, новата тема е вече факт. Така че - вие сте. Сблъсквали ли сте се с това животно? Как влия, докъде се е стигало? Всички имаме какво да разкажем. Хайде:)
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Потребителски аватар
Kalisto
Яко в играта
Регистриран: ср яну 02, 2008 18:22

Мнение от Kalisto » ср яну 09, 2008 13:55

за съжаление тази ревност съществува и то толкова яявно, че чак не можем да я видим!!!
Понякога от такава ревност се рушат много скъпи приятелства та дори и връзки.
Имам предвид, че примерно твоя приятелка се дразни на това че обръщаш поовече внимание на гаджето си, а на нея и грам, което не е така. Просто някои хора решават, че си тяхна собственост и точка и се почват проблемите :smt014

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Регистриран: вт авг 23, 2005 9:11
Контакти:

Мнение от Tea » ср яну 09, 2008 14:57

Именно. Но дали всичко стига до собственическото чувсвто, или има и нещо по-силно? Или пък може би очакванията не винаги успяват да бъдат оправдани? И колкото до вниманието към любимия, особено в ранните години, как се постъпва в такава ситуациа? Много са въпросите, но току-виж сме измъдрили нещо тук...
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » ср яну 09, 2008 15:16

аз искам да разграничим темата по следния начин - да се има предвид само приятелството между двама души, да не говорим за любов между тях, различна от приятелска.
Ревността при приятелите се изразява в това, че ако смяташ някого за най-добър приятел, може да започнеш да гледаш на него собственически и когато той се сприятели и с друг човек, да ревнуваш и да смяташ, че само ти си на света и ще той/тя ще станат първи приятели и ще те изместят. Хваща те яд, гняв, ревност.
Била съм свидетел и за съжаление участник в подобни събития. На моя приятелка й беше заявено от друго момиче, с което до скоро са ходили насам-натам - `трима са много` и някакви такива неща. Мен са ме ревнували приятелки. Тъй като съм много всеотдайна като приятел и винаги откликвам и се държа внимателно, обръщайки внимание и някои момичета са ме приемали като тяхна. И когато започна да обръщам същото внимание, или просто внимание на друга приятелка - започват едни ревности, едни сплетни...била съм и използвана от приятелка. Тя си имаше приятелка от детството, а с мен се сближаваше малко по малко. Един ден се скара с нея, което продължи месеци и излизаше с мен. Аз й говорех как ми е гадно, че са се скарали и как трябва да се сдобрят. След време те се сдобриха и тя реши, че вече не съм и нужна и каза, че съм й говорила само лошо за нейната приятелка, докато са били скарани и затова не може повече да е приятелка с мен (?!?) Тук мога да разказвам много, но темите се преплитат в други - за предателството, за фалшивите и лъжливи приятели и т.н. Хайде като има тема за това конкретно, ще пиша и там.
С две думи аз изказах най-горе за мен какво е приятелска ревност от опита, който имам и от наблюдения.
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Voodoo
Търсещ
Регистриран: нед юни 24, 2007 15:15
Контакти:

Мнение от Voodoo » пет яну 11, 2008 14:53

Наистина ми се е случвало подобно нещо. Ами как реагирах ли...ами задържах го в себе си...с никого не сам споделял това чувство до сега. Наистина е странно...
Изображение

Потребителски аватар
Kalisto
Яко в играта
Регистриран: ср яну 02, 2008 18:22

Мнение от Kalisto » ср яну 16, 2008 17:14

а защо???
Не мислиш ли че по този начин ти мъчиш себе си???
Все пак колкото и да държиш и да уважаваш човека, все пак това не те ли задушава по някакъв начин.
И на мен ми се е случвало но определено не си замълчах.
Директно си го казах.

Потребителски аватар
Sarpuhi
Търсещ
Регистриран: ср яну 16, 2008 18:58

Мнение от Sarpuhi » съб яну 19, 2008 18:15

аз понякога се правя на по-ревнива спрямо най-добрата си приятелка, което знам че на нея и харесва(въпреки че няма да го каже :D ) и принципно дори и малко ревност да има е по-добре да споделя с този човек, защото той ако наистина ми е приятел, ще прояви разбиране и с общи усилия ще се реши проблема, нали?
Happiness is the skill to use your imagination properly!

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » съб яну 19, 2008 20:22

Gab4o написа:
Ревността при приятелите се изразява в това, че ако смяташ някого за най-добър приятел, може да започнеш да гледаш на него собственически и когато той се сприятели и с друг човек, да ревнуваш и да смяташ, че само ти си на света и ще той/тя ще станат първи приятели и ще те изместят. Хваща те яд, гняв, ревност.
Доста вярно казано. Само искам да добавя, че обикновенно ревнува този, който е по-несигурен и разчита в повечето случай на мнението на приятелите си.
Аз си мисля, че човек който сам се справя с проблемите си без да се влияе много от мнението на приятелите си, не казвам да не ги зачита, е по-малко склонен към "приятелска ревност". В общи линии ревността идва тогава когато се чувстваш застрашен, уплашен, че някой може да не те харесва толкова колкото на теб самия ти се иска.
"Аз знам че нищо не знам, но има такива които и това не знаят." Аристотел

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » пон апр 20, 2009 13:43

Бил съм очевидец на това спрямо мен. Неприятно е като момент както всяка друга ревност.

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » чет апр 23, 2009 19:46

Мисля, че принципно всеки човек може да изпадне в такава ситуация, в смисъл да е жертва на приятелска ревност или той самия да я изпита.
Понякога за това си има емоционални причини, понякога е поради характера на човека, изобщо може да е нещо друго.
Важното е да не се задълбава много навътре в проблема за да може да отмине по-бързо и без големи сътресения.

betty_
Мярвал се
Регистриран: вт май 19, 2009 19:40

Мнение от betty_ » вт май 19, 2009 20:20

Амии аз съм изпитвала такова нещо.. както и човека към който съм го изпитвала го е изпитал към мен.. той е емо.. ии един ден аз като му казах, че ще излизам той ме попита с кой.. казах му с едно момче.. ии той ми каза че ревнува.. ии точно и с мен беше така.. :? беше странно защото нямах чувства към него.. а го ревнувах...

Отговори