Ezik moi ezik roden

Искате нещо да изкрещите пред света или просто да напишете...Може да го направите и тук

Трябва ли да се говори на турски и на ромски на обществените места?

Да
5
29%
Не
11
65%
Нямам мнение
1
6%

Общо гласове: 17

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » чет ное 24, 2005 13:03

а нещо неприятно се сетих.
например българските изпълнители..имаме толкова гениални текстописци, музиканти, певци..всякакви даровити хора на изкуството. и какво..то в България никой не им обръща нужното внимание най-малкото, пък да не говорим за международно признание..оп, пак се отклоних. исках да кажа просто, че за да пробият извън родните граници трябва да пропеят на чужд език, най-често знаете кой..което малко или много погубва идентичността ни, сливаме се..защо не можем да пробием както нашите съседи румънците го направиха? от Dragostea din tei насам ...ама се ядосах вече..аа да, Румънеца и Енчев не стига, че смениха индииски, румънски, англииски и не знам какво си още, сега си промениха и името да им е `международно` - eastar ако не се лъжа..Руши Виденлиев и той пропя на англииски, Део..абе всичко живо..не трябва ли да пеем на своя език, за да ни оценят наистина? нещо свое да правим, не да се сливаме с всички..кой ще ни запомни така..хубаво е и човек да знае езици, но не и да се срамува от своя..
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Inana
Новак
Регистриран: пет ное 25, 2005 14:49
Контакти:

Мнение от Inana » пон ное 28, 2005 23:20

Аз се обявявам твърдо против всякакви предавания в България на друг език, освен български. Открито заявявам неприязънта си към *****. Може да звучи тесногръдо, но като искат турците да си гледат новините на турски да си ходят в Турция...аз не съм длъжна да търпя охалабохала по канал1

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » съб яну 07, 2006 3:44

Преди време имаше предложение за вкарване на закон за българският език...Какво мислите относно това?

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » пон яну 09, 2006 13:07

Vassil написа:Преди време имаше предложение за вкарване на закон за българският език...Какво мислите относно това?
как така? Закон в собствената ни страна да говорим на български?! Не разбирам. или става въпрос за закон, който забранява друг език освен българския? Моля те, би ли пояснил по-подробно, че ми стана много интересно и искам да отговоря по-изчерпателно, а не мога като не разбирам въпроса :wink:
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » пон юни 18, 2007 19:50

В някои части на България хляб не можеш да си купиш без да знаеш турски. В една махала съм бил с турци. Не са лоши хора, не са различни от нас, и там има лоши и там има добри.

Потребителски аватар
hotblooded
Знаещ
Регистриран: пон яну 22, 2007 8:16

Мнение от hotblooded » пон юни 18, 2007 20:09

Наистина в някои населени места не разбират български, но в останалите освен на български не можеш да си купиш хляб! Това проблем се решава с образование - истинско светско образование! А не пародията която е сега!
Когато си пожелаваш да живееш вечно, не забравяй да си пожелаеш и вечна младост!

Отговори