Особени сгради

Паранормални явления, свръхестественото и други странни и необяснени от науката неща.
Отговори
Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Особени сгради

Мнение от Vassil » ср яну 02, 2008 11:04

Всеки (предполагам) от нас знае за такива сгради с особена история.
При мен те са една която при откриването за малко месеци измряха много (като процент) сравнително млади хора. Друга в която един апартамент често сменял собственика си умира и наследниците продадат и така много пъти. Още една в която интернета влезе сложно и някак преди това напреки на нормални физични закони не желаеше. За тези се сещам аз. Интересно ми е да науча и при вас как е положението.

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » съб яну 05, 2008 13:48

Да има такива сгради. Аз съм попадала на такава и в София. Едно много интересно заведение на две нива и раздвижена форма. Мисля, че сградата е стара, но в заведението има едно местенце с огледало и там определено имаш чувството, че оглвдалото е с две лица. Пък и музиката се пуска от компютър. Така стана ми интересно, нещо като пръжки с боб, то си е хубаво за който го яде, ама може и да е слалнина в бобена чорба. Европейска кухня сервирана в Московски ресторант.
"Аз знам че нищо не знам, но има такива които и това не знаят." Аристотел

Потребителски аватар
dream_live
Знаещ
Регистриран: пет яну 20, 2006 21:36
Контакти:

.....................

Мнение от dream_live » съб яну 05, 2008 20:42

Такава сграда е ресторанта в който работя, особено последния един месец. Палят се завеси , падат лампи от тавана, уредбата се включва сама. Вече започвам да се плаша 8)

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » нед яну 06, 2008 8:54

Трябват ти специалисти за да се оправи проблема. Ловци на духове или нещо подобно. 8)
Последна промяна от Sirius на пет яну 25, 2008 18:12, променено общо 1 път.
"Аз знам че нищо не знам, но има такива които и това не знаят." Аристотел

Потребителски аватар
Sarpuhi
Търсещ
Регистриран: ср яну 16, 2008 18:58

Мнение от Sarpuhi » пет яну 25, 2008 16:44

Аз приписвам такива необикновени свойства на сгради, които са много порутени и необитаеми и си мисля каква ли е тяхната история.Каква ли е историята на всеки един предмет вътреи на хората, притежавали ги някога.После си представям че започвам да почиствам и поправям докато не се преобрази в уютна къща, към чиято история съм включена и аз :D
Не съм много сигурна, но това е свързано с понятието анимизъм-да си мислиш, че всеки предмет има душа.Да вярваш в такива работи се определя като примитивно, защото науката е открила отговора на много такива загадки, но въпреки това защо да слагаме граници на въображението си?
Happiness is the skill to use your imagination properly!

Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ
Регистриран: вт дек 20, 2005 1:41

Мнение от gorski_ » пет яну 25, 2008 17:47

Мм..ти както го обясняваш, аз разбирам, че в порутените сгради намираш само история и спомени, а останалото е фантазия. А тука се има впредвид нещо необикновено :)

Аз бих дал за пример една къща в село Калово в югоизточна България. Тя датира още от преди освобождението на България. Там при едно възстание са се криели последни четници от областта и е било голяма битка. Сега къщата още седи, цялата в дупки от патрони и понякога се чува ходене по стълби, привиждат ти се силуети и такива неща. Типична къща на духовите бих казал :Р
No faith, only the power of will
Изображение

Потребителски аватар
Kalisto
Яко в играта
Регистриран: ср яну 02, 2008 18:22

Мнение от Kalisto » пет яну 25, 2008 18:19

Един от обектите на фирмата в която работя е подобна сграда, нищо че е построена преди по малко от 10 години, се случва следното:
тъй като там управителите се сменят много често, през управител не6то се пали или гърми....
Последно беше бойлера, преди това незнам си какво?
Не мога да си го обясня

Потребителски аватар
the_lonely_gothic_girl
Търсещ
Регистриран: вт юли 21, 2009 14:50

...

Мнение от the_lonely_gothic_girl » вт юли 21, 2009 15:16

Не се шашкайте и да има присъствие, с едно освещаване сигрно ще се премахне.А в моя град има и един изоставен строеж, който е щял да бъде хотел, но много хора са загинали когато са го строили, а после и едно момче се е блъснало точно пред сградата.После откриха, че е имало гробище под строежа....И все пак е много приятно да се мотаеш там...(поне за мен :D )
Затуй по-сигурно за мен е -
да наблюдавам със душата -
докато другите - с очите
не осъзнават светлината...

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Re: ...

Мнение от Gab4o » ср юли 22, 2009 8:39

the_lonely_gothic_girl написа:Не се шашкайте и да има присъствие, с едно освещаване сигрно ще се премахне.А в моя град има и един изоставен строеж, който е щял да бъде хотел, но много хора са загинали когато са го строили, а после и едно момче се е блъснало точно пред сградата.После откриха, че е имало гробище под строежа....И все пак е много приятно да се мотаеш там...(поне за мен :D )
ако имаш някаква дарба, свързана с мъртви, за която предполагам, тъй като ти е приятно, то по-добре я усвои, разбери докрай ако все още не си, иначе може да бъде опасно за теб по няколко причини и по няколко начина. Надявам се, че си сериозна, а не от тези тиинове, които седят и се снимат на гробове :lol: :D :D :D :D :D
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
the_lonely_gothic_girl
Търсещ

Мнение от the_lonely_gothic_girl » ср юли 22, 2009 10:02

Не съм се снимала по гробове още :D но имам снимки на гробищата...действат ми оспокояващо.По принцип обичам да се разхождам там, но не и да лежа на чужди гробове.Това е неуважение...
докато другите - с очите

Потребителски аватар
the_lonely_gothic_girl
Търсещ

Мнение от the_lonely_gothic_girl » ср юли 22, 2009 10:03

А дарбата си е страшна и ме е страх само да не е сързана с некромантство :?
докато другите - с очите

Отговори