Какво сте си намислили за новата година?

Когато има нерегламентирани боклуци или мнения трябва да се почиства-няма как...
Отговори
Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Какво сте си намислили за новата година?

Мнение от Vassil » ср яну 02, 2008 10:57

Всеки от нас си е набелязал задачки. Някои от моите извън професионалната сфера са например новият дизайн на сайтът. Книгата за която от дълго време говоря смятам да види тази година бял свят. Да отделям повече внимание на близките ми хора също е от главните ми приоритети. Разни проектчета които също чукат на вратата и чакат развитие. Работа, почивка, книги и забавления в моите дози. Разходки, колело, природа.. Тези и други неща са най-общи(като за пред форума) планове. Какви са вашите?

Потребителски аватар
anahata
Намиращ
Регистриран: пон май 14, 2007 15:29

Мнение от anahata » ср яну 02, 2008 15:45

Основната ми задача е да "съживя душата" на моя дом. Последните години нямах сили за това. Ще се погрижа и за цветята. Дължа внимание на остарялата си майка, която живее далеч от мен. Мои приятели се нуждаят от подкрепа, професионална и творческа - ще се постарая да не ги разочаровам. Надявам се да намеря време за планината. Ще си напомням по-често, че трябва да се усмихвам и да правя по нещо добро всеки ден.
И книгите...без които не мога...

kkk
Знаещ
Регистриран: чет яну 11, 2007 13:50

Мнение от kkk » вт яну 08, 2008 8:02

Намислила съм си съвсем прозаични неща. Май приключих с летенето из облаците.
Намислила съм си:
- да си наема офис и да спра да работя в къщи.
- да създам поне един нов професионален контакт.
- да направя поне един проект в екип.
- Да отделя време на децата си да ги заведа на екскурзия или приключенски туризъм.
- да си направя пълен профилактичен преглед.
- да си намря и купя парцел за къщичка.
- да науча децата си да играят Дунавско хоро.
- да си направя ремонт на хола
... все такива прозаични и безинтересни нещица.

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Регистриран: вт авг 23, 2005 9:11
Контакти:

Мнение от Tea » вт яну 08, 2008 10:26

При мен има и сериозни и несериозни нещица... сериозните са например да започнем да обзавеждаме къщата ни с любимия, да й направим изолация и да се преместим най-накрая там. Искам да започна по-сериозна работа от сегашната, да пиша занякъде, откъдето по възможност да идват повече парички отколкото сега. Искам да подаря нещо истинско и хубаво на родителите си, нащо като благодарност - ако имам възможност една почивка през лятото би бил един добър подарък. Иначе искам тази година да преодолея страха си от високо - съвсем скоро ще си насроча дата за скачане с бъджи. Плюс страха от водата - искам да тръгна на плуване, но ще изчакам да се постопли. Да си взема всичките 25 изпита, които ме очакват общо през тази година, и по възможност да взема стипендия. Искам да имам много идеи за сценарии и статии, искам да заслужа доверието на преподавателите си. И искам поне веднъж седмично да изненадвам с нещо любимия, защото много си е заслужил:) А, ккк, това с дунавкото е страхотно! Аз пък съм си наумила да науча Елениното, Кралското и ръченицата, че да се вихря на сватбата след година-две:):):)
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » вт яну 08, 2008 13:29

теа, само исках да ти кажа, че не е ли по-добре ако имаш страх от високо да не се изсилваш с бънджито, а да почнеш от нещо по-малко и постепенно, защото мисля, че може да получиш още по-тежък страх ако довчера те е ужасявало да гледаш от втория етаж, а после скочиш от мост..разбираш ми мисълта, нали?
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ
Регистриран: вт дек 20, 2005 1:41

Мнение от gorski_ » вт яну 08, 2008 19:47

Нямаше ли подобна тема бе ;>

Както и да е. Намислил съм да извадя албум, да влезна със специалността за която мечтая цял живот може би, да ида на стоп на някой концерт в чужбина (и да не е на стоп, искам да ида хаха :) ), да обиколя Странджа Планина, и като му дойде един уречен момент, да изрека едно слова на един човек :> На този етап това са ми плановете. Като се знам какъв съм ще се забъркам и в други щуротии...абе да има :) хаха

Смятам да седна и да изчета колкото се може повече литература свързана с древни цивилизации, богове, митологии и така нататък, че в момента нямам време.
No faith, only the power of will
Изображение

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Регистриран: вт авг 23, 2005 9:11
Контакти:

Мнение от Tea » ср яну 09, 2008 10:26

Хех, Gab4o, аз вече съм тръгнала по пътя, не съм съвсем в начална фаза. Лятото след 3 вечери уговорки от страна на приятелите ми, на морето, се качих на тия неща, дето са като прашка от две бънджи-въжета, с което летях около 30 метра нягоре-надолу:) Така че основите са поставени. Тогава обаче бях почти през цялото време със затворени очи, меракът ми сега е с бънджито да не мигвам въобще:) Иначе още като се сетя за онова страшно съоражение, ми се свива нещо вътре:)
А, gorski_, колкото до желанието ти да разбереш повече за митологиите и цивилизациите, в момента един от най-интересните предмети, които изучавам, е именно "митологии и религии" и имам един куп литература плюс двайсетина готови лекции, които мога да ти изпратя само срещу един мейл и две-три усмивки:) Има какво да се прочете, интересни са, на мен ми промениха почти изцяло отношението към живота и смъртта. Жалко, че не си в София (поне до колкото помня), за да те взимам с мен направо на лекции:)
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ
Регистриран: вт дек 20, 2005 1:41

Мнение от gorski_ » ср яну 09, 2008 22:02

Абе есента живот и здраве ще съм в София, тогава ще се търсим. Мммдаа, митлогиите определено определено те карат да мислиш по един по-различен начин. Още повече, че е предполагаемо че те се градят на срещи с по-висши цивилизации.
No faith, only the power of will
Изображение

Отговори