Помощ за Блъгове - книга

Когато има нерегламентирани боклуци или мнения трябва да се почиства-няма как...
Заключена
Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Помощ за Блъгове - книга

Мнение от Vassil » чет дек 27, 2007 10:33

Книгата има нужда от лека помощ. Не, не е пари... Какво искате да има към бонусите? Какво искате да бъде обяснено по-основно? Какво не разбрахте от Блъговете? Питам защото на мен са ми повече от ясни, но при мнозинството не са. Аз и още един човек ще се мъчим да зададем евентуалните въпроси, но аз имам нужда и от вашата помощ. E, няма глупави въпроси-развихряйте се :)

BPAHA
Знаещ
Регистриран: пон фев 28, 2005 15:28
Контакти:

Мнение от BPAHA » чет дек 27, 2007 10:59

Въпрос: За какъв инструмент ги пишеш и ни ги пробутваш?
Реалността (илюзията) трябва да умре - върви тогава спокоен и тих

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » чет дек 27, 2007 11:36

Само не разбрах въпроса какво се визира под "инструмент"? Няма проблеми да го обясня вътре в книгата ако е сериозен въпрос, а не просто базик.

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » чет дек 27, 2007 22:06

Да мисля, че трябва да се поясни, на мен инструмент ми асоциира със сърце, или ум, или очи, или не знам си с кое друго възприятие.
Или може би ВРАНА ги възприемат като постулати та затуй се интересува да не му пробутат поредната идеология.
И моят въпрос по повод книгата. Бонусите проблясъци ли ще са или ще разяснят онази тънка неуловима нишка, която мен ме озадачава и понякога затруднява да ги разбера?
Малко е в зародиш въпроса ми, но надявам се да покълне. :oops:
"Аз знам че нищо не знам, но има такива които и това не знаят." Аристотел

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » съб дек 29, 2007 23:24

Част от бонусите които са запланувани до момента са обяснения на блъговете (разширени блъгове) и невключени в сайта блъгове или включени за малко.

BPAHA
Знаещ
Регистриран: пон фев 28, 2005 15:28
Контакти:

Мнение от BPAHA » нед дек 30, 2007 4:36

тънките нишки си ги знае само автора на блъговете, въпреки, че през годините, през който го познавам, много често съм си мислил, че и той не си ги знае :)
Реалността (илюзията) трябва да умре - върви тогава спокоен и тих

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » ср яну 02, 2008 14:28

BPAHA

тънките нишки си ги знае само автора на блъговете, въпреки, че през годините, през който го познавам, много често съм си мислил, че и той не си ги знае

Автора е гад.
На мен ми е ясно какво съм написал, ама не знам всичко от това което не се разбира.
BPAHA е донякъде прав. През годините се появиха допълнения и дори версии на драсканиците ми. Повечето Блъгове са писани в едно особено състояние след които на другата сутрин се изумлявам какво съм писал. Не знам дали съм говорил за това състояние, но ще го спестя. Не съм се напушвал :smt033 или напивал :smt132 преди да ги пиша. Не са писани и след приемането на други наркотици.
Понякога дълго ги оставям да отлежат преди да ги напиша. Блъговете са такива заради няколко основни и (много второстепенни причини):
  • *спестяване на общи приказки, а преминаване направо към същината на въпроса(на всички им е писнало от воднясали книги)
    *мисли които пряко не съм искал да споделя, а да се осъзнаят ако е достигнато до определено личностно ниво
    *страх от това как ще се приеме мнението ми(не мога точно да кажа кои но предполагам го има)
    *съмнения от проблеми с авторски права (от мен да не се краде откраднато или страх от нарушени чужди права)
Скоро ще направя едно инструментче за да може индивидуално към всяко блъгче да се задават въпроси и прочие. Проблема не е "във вашия телевизор" така че ако имате въпроси ги казвайте за да ги включваме обясненията в книгата. А около нея...
Вече си има Алфа версия на моя увод, кои блъгове ще влязат, някои от обяснените блъгове които бяха в платената версия на http://www.occultism.bizили tk отзад. Знаете това инфо, ако сте следили редовно сайта. Но тези Блъгове които бяха обяснени там ще са само част от втората част на книгата...Другото, което е само проект за момента е да има и ексклузивна версия ограничени откъм достъп материали в интернет (с индивидуално име и парола) за всеки закупил си книгата, но ще видим дали ще има. Давайте и вие насоки, ако искате.

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » пет яну 18, 2008 17:22

Явно само аз ще разкривам и помощ няма да има :P . Всичко е ясно значи ще си мисля кое ми е сложно да го разбера сам и ще си задавам въпроси хахах :)

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Sirius » пет яну 18, 2008 19:51

Е добре все пак има някой неща дето е трудно да се разберат. Аз чета вече няколко пъти блъг "другата гледна точка" и не мога да разбера - това за непукизма на хората ли се отнася, за това, че стигайки своя праг на некомпетентност се носиш по течението? Или за това, че достигайки нещо, което сме искали, просто спираме без да продължим по напред? Нещо не мога да погледна през тази друга гледна точка. Или още не ми е дошло времето? :D
Също и "манията да си различен" - струва ми се доста противоречиво. От написаното разбрах - да бъдеш естествен и сам себе си. Не да бъдеш това което другите очакват от теб. Така ли е или греша? Но тогава дали си различен?

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » съб яну 19, 2008 18:57

Тук нещата са привидно противоречиви. Все пак идеята ми е друга и преди тези текстове да се разширят в книгата ще са така, но дори тогава ще има какво е искал да каже автора на произведението. В началото това ми беше весело ама сега не толкова. Благодаря за въпросите. Не се стеснявайте да питате. Няма глупави въпроси. :)

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » вт яну 22, 2008 23:26

Айде още един въпрос... Кои смятате, че разбирате напълно и не са нужни повече разяснения?

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Sirius » пет яну 25, 2008 1:05

Изпитание
Поне за мен е напълно ясен и нямам какво да добавя.
"Това е момент който може да си чакал и/или проклинал цял живот (и комбинацията е възможна). Това е миг който си очаквал някога да се случи, но в повечето случаи не сега, а по-късно - утре или по-далеч във времето."
Безкрайно ясно. 8)

Заключена