Яйцето или кокошката

Поради заявения интерес за лични пререкания във форума ние сме актуални и тя е факт (+18)

Яйцето или кокошката?

яйцето
1
20%
кокошката
3
60%
петелът
1
20%

Общо гласове: 5

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » пет дек 28, 2007 19:38

Vassil написа:Разширено. Кокошката си е достигнала днешните параметри и е снесла яйце. Преди хайвера да се повяви е имало и едноклетъчни организми които ако приемем че хайвера е условно яйце то те повече отговарят на другото.
AAMOF
Няма да разбърквам думите тука.
Не мога да разбера защо Vassil никога нищо не рабира сам, а за мен е уморително да му обяснявам и обяснявам.
Ами нали в едната клетка (едноклетъчен организъм) има ДНК на пилето. И ако от хайвера на рибата примерно (що пък да не е яйце на кенгуру) се излюпи пиленце то яйцето от което се е излюпило пилето е кокоше, на кокошката. Хау аз казах! :D
"Аз знам че нищо не знам, но има такива които и това не знаят." Аристотел

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » пет дек 28, 2007 19:55

Sirius

Vassil написа:
Разширено. Кокошката си е достигнала днешните параметри и е снесла яйце. Преди хайвера да се повяви е имало и едноклетъчни организми които ако приемем че хайвера е условно яйце то те повече отговарят на другото.

AAMOF
Няма да разбърквам думите тука.
Не мога да разбера защо Vassil никога нищо не рабира сам, а за мен е уморително да му обяснявам и обяснявам.
Ами нали в едната клетка (едноклетъчен организъм) има ДНК на пилето. И ако от хайвера на рибата примерно (що пък да не е яйце на кенгуру) се излюпи пиленце то яйцето от което се е излюпило пилето е кокоше, на кокошката. Хау аз казах! Very Happy
Т.е. ДНК-то на родителя, а именно кокошката. Да се направи ДНК тест да се види кой е и петела и да приключваме.

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Sirius » съб дек 29, 2007 1:55

4. Информацията не се губи. Тя може да се създава и натрупва. Всички параметри на пространството (x, y, z; ентропия, енергия, ускорение, честота и др.), включително и времето са параметри на информацията.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » съб дек 29, 2007 13:15

моля Васко да премести темата във `Вашето мнение`, защото изглежда съм сбъркала раздела, гледайки как се развива темата :wink:
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Sirius » пет яну 04, 2008 1:03

За ДНК си е доста смела идейка. Не се знае кой какъв е и какъв ще стане :D :) Аз съм за ДНК проби, че то само черупки (калции) не е на добре. Друго си е да похвърчи перушина малко.

Потребителски аватар
Kalisto
Яко в играта
Регистриран: ср яну 02, 2008 18:22

Мнение от Kalisto » ср яну 09, 2008 14:33

Звоиси от гледната точка.............................
Ако приемем че наистина Ева е създадена от реброто на Адам....
защо да не приемем 4е кокошката е създадена от част на петела
:smt033 :smt134

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » ср яну 09, 2008 15:21

Kalisto написа:Звоиси от гледната точка.............................
Ако приемем че наистина Ева е създадена от реброто на Адам....
защо да не приемем 4е кокошката е създадена от част на петела
:smt033 :smt134
хахаха, еййй това страшно ме изкефи! от коя част обаче? :lol:
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
hotblooded
Знаещ
Регистриран: пон яну 22, 2007 8:16

Мнение от hotblooded » ср яну 09, 2008 18:41

Реброто!
Когато си пожелаваш да живееш вечно, не забравяй да си пожелаеш и вечна младост!

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Sirius » чет яну 10, 2008 19:42

Колкото и да си мечтаете не се залисвайте, просто петела не влиза в отношенито яйце/кокошка. Ако няма яйце (една клетка) няма кокошка(много клетки), няма следващо яйце. А пък петел - туй що е? И от кое яйце се излюпи? Изобщо петела тук не е "предмет" на спора, камо ли реброто му. :D

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » съб яну 12, 2008 13:17

Sirius написа:
Vassil написа:Не разбрах идеята ти Sirius.
РазБърках думите на твоето изказване и получих обратно твърдение.
Примерно думата мутирало в твоето изречение е No 4 в моето No 6, думата Ако при теб е 2, а при мен 12 и т.н.
Грубичко наистина се получи ама нали сме в простотии, а ключът е РазБъркани. Може би за още нещо. 8)
За яйцето по късно, сега чета Цифрова крепост и затуй съворих предната простотия. :oops:
то с игра на думи всичко може да се прииначи, размести, помести и т н и това не е нито случайност, нито скрит замисъл, просто начин да извлечеш нещо, което авторът не е искал да каже По такъв начин, чрез разместване, премахване и добавяне на някои думи, дори малки, се правят жълтите заглавия
та така
иначе самата наука е интересна, има филми и книги по темата, които са много интригуващи
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Sirius » нед яну 13, 2008 20:01

Да нагледно исках да се види какво е манипулацията. Нищо лично към никого. Импулсивно решение да разместя думите.
Щото има пък и демагогия. Казваш НИЩО с много думи. :D :D :D
С една дума - празнодумие.
Не че винаги трябва да казваме нещо. Добре е да се води спор или разговор. Кой какво иска. :D :D
А за Яйцето - то си е първо, нищо, че започва с Я.

Потребителски аватар
Kalisto
Яко в играта

Мнение от Kalisto » пон яну 14, 2008 12:29

добре
но от къде идва това прословуто яйце- от кокошката
а и не забравяйте че за да има пиленце в това яйце и петльо има пръст
:oops:

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Sirius » вт яну 15, 2008 22:42

Ами то е супер просто - първо една клетка, нещо подобно на папратите. Спори, едноклетъчни, евоюция, многоклетъчни.
Или пък идея, после мисъл породена от идеята и накрая теория.
Ретроспективно - яйце, пиленце, кокошка и петел. :D :D

Потребителски аватар
Kalisto
Яко в играта

Мнение от Kalisto » ср яну 16, 2008 11:28

Sirius написа:Ами то е супер просто - първо една клетка, нещо подобно на папратите. Спори, едноклетъчни, евоюция, многоклетъчни.
Или пък идея, после мисъл породена от идеята и накрая теория.
Ретроспективно - яйце, пиленце, кокошка и петел. :D :D
Незнам с какво се занимаваш или учиш..., но имаш доста добро мислене от научна гледна точка, но има неща които се разгллеждат от чиста логика и понякога най- простите и нелогични дори отговори са правилните!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Според мен няма как яйцето да е първо!!!!!!!!
И то трябва да се е пръкнало от някъде

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Sirius » нед яну 20, 2008 14:32

И защо да не се е пръкнало от друго яйце? Нима винаги трябва да е спазена последователността на явленията такава, каквато я познаваме днес? Пък и най- силното доказателство за това, че яйцето е първо е самата ни планета.За излюпването на яйцето не са необходими никакви други условия освен точно определена температура. Не е важно къде е яйцето на него не му е нужен въздух, не му е нужна храна, а само топлина. Коя кокошка би живяла в суровите условия когато на Земята е имало само вода или пък лед или пък знае се, че в началото е било доста диво. И мисля, че една "уважаваща себе си кокошка" не би живяла в подобни трудни условия. А яйцето е създало своя философия "пука ми на черупката" именно защото е първо.:D

Отговори