Какво четете?

Искате нещо да изкрещите пред света или просто да напишете...Може да го направите и тук
Отговори
Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » пет яну 18, 2008 8:42

Добре си казвате какво ви е интересно за да имам напредстава какви мисли да слагам в секция "Мисли", защото понякога излиза така, че е сложен някой който никой не е чувал. Може скоро да сложа някакви извадки от автора който чете Sirius.

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » пет яну 18, 2008 20:04

Авторите и книгите са толкова много, че е нормално да има непознати за мен, които са познати за останалите. Аз определено не мога да чета абсолютно всеки автор, но ако при прелистване на книга прочета пасаж който ми хареса и дори да е неизвестен автор прочитам книгата. А и във почти всяка книга има някоя добре изказана истина.
Например като четях Юго - "Човекът който се смее" просто ми се искаше светът да е по-добро място за живеене. Някак прочитайки за болката на други хора се опитваш да бъдеш по-добър.
Понякога така ги разбирам книгите. 8)
"Аз знам че нищо не знам, но има такива които и това не знаят." Аристотел

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » пон фев 11, 2008 16:03

Чета много документация към една система и Ерих Фром. Първото ми отнема страшно много време защото е голямото ровене, тестване и т.н. за да стане перфекно замисленото от мен.

Потребителски аватар
chamelion
Новак
Регистриран: пон яну 28, 2008 21:43

Мнение от chamelion » пон фев 11, 2008 21:15

Чета Стайнбек... :smt007
Изумява ме неговият поглед към живота - спокойствието, с което пише за недостатъците на хората и вълнението, което "лъха" от страниците му, когато се натъкнеш на Добро-то, под каквато и да било форма :)
Да БЪДЕШ, а не да ИЗГЛЕЖДАШ...

Потребителски аватар
anahata
Намиращ
Регистриран: пон май 14, 2007 15:29

Мнение от anahata » ср фев 13, 2008 12:43

Напоследък интересът ми е насочен към богомилството и всичко, което е написано за него. Препрочитам "Богомилските легенди" на Н. Райнов и съм удивена от таланта му. Както казва писателят, това което "ний сме дали на света", е богомилството. Неговите легенди разрушават черно-белите схеми за човека, тълкуват митовете по един нестандартен начин. Каин е пример на братоубийството, но заедно с това и въплъщение на творческото начало, образ на богобореца, на силния човек, който гради сам себе си.

Потребителски аватар
chamelion
Новак

Мнение от chamelion » ср фев 13, 2008 23:05

"Престъпление и наказание" :) Достоевски - просто няма нужда от коментар :)

Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ
Регистриран: вт дек 20, 2005 1:41

Мнение от gorski_ » съб фев 16, 2008 15:52

Анатомия за 8ми клас :D
No faith, only the power of will
Изображение

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » нед фев 17, 2008 2:52

gorski_ написа:Анатомия за 8ми клас :D
хахахах, еее, напредваш горски!
напоследък чета само текстове на песни, понеже съм се побъркала от репетиции, но така е то - който иска, ще устиска хахахах

Потребителски аватар
Kalisto
Яко в играта
Регистриран: ср яну 02, 2008 18:22

Мнение от Kalisto » чет фев 28, 2008 10:56

История на България
Икономика.............
Италиянски
Испански
Латински
Френски
Гръцки

ХЕЛППППППППППППППППППППППППППППППППППППППППППП

Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ
Регистриран: вт дек 20, 2005 1:41

Мнение от gorski_ » чет фев 28, 2008 18:12

Ти психически мазохист ли си кво си :Р
No faith, only the power of will
Изображение

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » чет фев 28, 2008 19:08

вижте са,
като имате да прочетете хамлет, разберете и запомните 2 пиеси от него за 2 дни, както беше преди с мен, тогава се оплаквайте! :wink: :lol:
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
chamelion
Новак

Мнение от chamelion » съб мар 08, 2008 12:55

Gab4o написа:вижте са,
като имате да прочетете хамлет, разберете и запомните 2 пиеси от него за 2 дни, както беше преди с мен, тогава се оплаквайте! :wink: :lol:
Хмм, явно наистина съм изостанала от литературното развитие на човечеството. До колкото знам Хамлет е един много нещастен датски принц, а не драматург... но явно наистина има нови неща под слънцето. Gab4o, не се заяждам, но нека нещата да бъдат назовавани с точните има имена, ако нямаш нищо против :oops:

по темата: Ремарк - " Трима другари"

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » пон фев 09, 2009 14:31

Чета Чудомир наред с другата литература която е покрай работата ми. Ама на малки глътки си чета преди лягане за разтоварване.

Потребителски аватар
tochica
Търсещ
Регистриран: съб сеп 15, 2007 15:17
Контакти:

Мнение от tochica » ср мар 18, 2009 17:21

Twilight :roll:
CoMmOn fEaT. Lily AllEn - DRivIN’ Me wilD

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Регистриран: вт авг 23, 2005 9:11
Контакти:

Мнение от Tea » съб мар 21, 2009 11:56

Срам - не срам, признавам - отново чета поредицата за Хари Потър. 6 години по-късно пак се връщам към Роулинг и вече като писач мога да кажа едно единствено нещо - жената просто умее да пише. Сега я чета с удоволствие да изследвам ходовете във воденето на историята, но просто наитина е страхотен талант и книжките са си удоволствие. Вярно, пак ставам на около 12 като ги чета, но пък това никога не е излишно:) Иначе дълбоко препоръчвам Алек Попов. Скоро трябва да предам проект за екранизация на български разказ (ако има някой предложения ще се радвам) и наистина този човек пише страхотно. Опитайте "Пълен курс за напреднали", чете се бързо и неусетно.
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Отговори