Какво четете?

Искате нещо да изкрещите пред света или просто да напишете...Може да го направите и тук
Отговори
Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Регистриран: вт авг 23, 2005 9:11
Контакти:

Мнение от Tea » пет яну 27, 2006 12:27

Браво, че си се запалил. Носи много отговори, за тва му се кефя. Иначе може да те посъветвам да се запалиш и по визуалната психодиагностика, голяма мания ми е. Мога да ти дам страхотна литература по въпроса. Интересни са и Нумерологията и астрологията, поне за мен:) Ама има време, с Пратчет се почва:)
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Потребителски аватар
dream_live
Знаещ
Регистриран: пет яну 20, 2006 21:36
Контакти:

.............

Мнение от dream_live » пет яну 27, 2006 12:33

От много време се интересувам от астрология, но все не ми оставаше време да се занимавам по-задълбочено с нея. Много ще съм ти благодарен ако някой ме снабди с материали по-тази тема.

Потребителски аватар
lollabunny
Търсещ
Регистриран: вт яну 31, 2006 1:00
Контакти:

Мнение от lollabunny » вт яну 31, 2006 18:44

Аз съм се запалила да наваксвам изпуснатото през последните няколко години, когато най-дългата книга, която прочетох, беше "Властелинът на пръстените".
Забалих се по класика-Гьоте, Бокачо, българска следосвобожденска литература.
Освен това ми харесват невероятно реалистичния стил на Артър Хейли и увлекателната романтика на Джейн Остин. Чета научна фантастика-Айзък Азимов, Клифърд Саймък(един от любимците ми), детективски романи от ранга на Конан Дойл и Агата Кристи и, разбира се, малко философия-от Ницше(макар да ми е сложен) до Паулу Коелю.

Има и много други неща, които ми харесват, но са просто епизодични.

А, и Хари Потър :lol:
'Things wone are done; joys soul lies in the doing' Shakespeare

Потребителски аватар
Genevieve Saint Clair
Търсещ
Регистриран: ср яну 11, 2006 0:46

Мнение от Genevieve Saint Clair » чет фев 02, 2006 15:26

lollabunny написа:... Клифърд Саймък(един от любимците ми)...
Най-сетне да чуя мнение,подобно на моето! :D
По принцип чета фентъзи,фантастика и приключенски романи.Клифърд Саймък,Роджър Зелазни,Толкин,Ник Перумов,а също и малко ужаси чета - Стивън Кинг...
Прочетох и "Шифърът на Леонардо" - не знам какъв жанр е,а сега съм на "Огън от Ада" - едно трилърче... :roll:
Yours,
Artemis of the Winged Death

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » чет фев 02, 2006 15:46

Genevieve Saint Clair написа:
lollabunny написа:... Клифърд Саймък(един от любимците ми)...
Най-сетне да чуя мнение,подобно на моето! :D
По принцип чета фентъзи,фантастика и приключенски романи.Клифърд Саймък,Роджър Зелазни,Толкин,Ник Перумов,а също и малко ужаси чета - Стивън Кинг...
Прочетох и "Шифърът на Леонардо" - не знам какъв жанр е,а сега съм на "Огън от Ада" - едно трилърче... :roll:
Ти ми напомни за Саймън Кларк, който ми беше фаворит дълго време.
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
arlina
Намиращ
Регистриран: съб яну 20, 2007 2:12
Контакти:

Мнение от arlina » пон яну 29, 2007 22:42

Gab4o написа:ами аз смятам, че неслучайно задължителната литература е задължителна. Например всички трябва да знаят ако не за живота, то поне за творчеството на Вазов, Ботев (аз в момента ги изучавам ). Много хора са незаинтересовани и като излезнат от училище няма да отворят книга. Затова поне трябва да са минали едни от най-видните световни писатели. Но си прав, че задължителният материал често се вижда скучен и се търси странична литература по свой интерес. Но пък няма начин да не изучим тази в училище...
Много си права и поздравления за гледната точка! Наистина, има много суха материя, която е заложена в задължителната учебна програма, но пък като не ти е интересно - не го четеш. Страхуваш се, че ще ти пишат двойка? Ок. Прочиташ на диагонал, колкото да добиеш представа и ако те изпитат - казваш своето мнение - за мен този автор не казва нищо съществено и т.н. и се аргументираш. Нима след като сме в училище, задължително трябва да сме съгласни с интерпретацията на учителите или пък да ни харесва съответния автор?
А от друга страна в задължителната учебна програма са включени и много автрои, които заслужават поклон! Аз лично на Вазов не съм му голяма фенка, но го уважавам заради делата му. Ботев също. А какво ще кажете за Яворов? Дебелянов? Смирненски? Пенчо Славейков?
А иначе, една от най-любимите ми книги е "Пилето" на Уилям Уортън, както и повечето му неща. Също харесвам Жан Жоне, Борис Виан (малко ми е труден да го чета, но ми харесва), Самюъл Бекет. От българските автори фаворит ми е Яворов.
Не обичам фентъзи, но и от тази литература си имам любимки - Властелинът на пръстените, Хобит и Пътеводител на галактическия стопаджия.
Най-неприятно ми е да чета специализирана литература, особено свързана с моята професия. Правя го по задължение, защото постоянно има промени, но не се задълбавам по много - карам на диагонал. Има си начини да се намерят извадки с най-важното. Само вече, когато ми се появи някой казус, който изисква ровене - тогава се заравям в законите и ги чета - няма начин :)
В заключение искам да кажа, че аз не чета много. Има още какво да се желае :) Книгите, които съм прочела не са много на брой, но за сметка на това всички са били много стойностни за мен и всяка по някакъв начин е повлияла на развитието ми като личност.
Довиждане, мили, довиждане сладки, довиждане малки, зелени догадки! При мене и тихо, спокойно и тъмно, откъдето дойдох пак там ще се върна.

kkk
Знаещ
Регистриран: чет яну 11, 2007 13:50

Мнение от kkk » пон яну 29, 2007 23:41

Аз смилам каквото ми попадне - чета страшно много. Обичам българската класика, обичам исторически романи, падам си и по леки криминалета, по езотерика, психология, обожавам детските романчета, увличам се от приказки. Напоследък (от 4-5 години) съм полудяла по българската история, по-точно прабългарската история, чета и специализирана литература по професията си.
Като заговорихме за младото поколение - децата ми също страшно много четат, и то не само детски и задължителни за училище книги. Синът ми (13г.) също се ровичка в историята, дъщеря ми (11г) е полудяла по фентъзито, а най-мъничката (3г. и половина) вече познава буквите и се опитва да чете, благодарение на кака си и батко си. Изобщо, много четяща фамилия сме. :lol:

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » чет май 17, 2007 16:39

Много книги прочетох откакто пуснахме темата. Сега в момента чета за живота на Сократ. Очаквах да е скучна книга и се очудих като се натъкнах на една "читава" книга. В момента съм наполовината почнах я онзи ден. Има много неща върху които да се замисли човек в нея. Както виждате старая се да не препоръчвам книги (не че не ми идват на ум много) и тази няма . :?

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » чет май 31, 2007 12:55

Сократ ме хареса. Сега съм на вторият том на "Вечната Амбър".

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » чет май 31, 2007 14:31

Аз чета една книга `Езикът на тялото` :D много е интересна и има наистина верни неща, които съм забелязала.
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Контакти:

Мнение от Tea » чет май 31, 2007 15:58

Gab4o имам нещо за теб - Енциклопедия на визуалната психодиагностика, което е страшно разширено изложение на Езикът на тялото. С няколко ЛС ти я давам. Също препоръчвам и книгата "Слънчеви знаци", обаче не могада се сетя за името на авторката. Помня, че е жена. Става въпрос за зодиакални знаци и асцеденти, обаче е напълно вярна, невероятна е.
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » чет май 31, 2007 16:03

Tea написа:Gab4o имам нещо за теб - Енциклопедия на визуалната психодиагностика, което е страшно разширено изложение на Езикът на тялото. С няколко ЛС ти я давам. Също препоръчвам и книгата "Слънчеви знаци", обаче не могада се сетя за името на авторката. Помня, че е жена. Става въпрос за зодиакални знаци и асцеденти, обаче е напълно вярна, невероятна е.
Линда Гудман трябва да е, та е най-добрата ако става въпрос за астрология и тези неща. Чела съм въпросната книга ехее отдавна, готина е ако човек вярва в знаци и т.н, а и дори за четиво.
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Контакти:

Мнение от Tea » чет май 31, 2007 16:38

да бе, тя е. И аз я четох отдавна, ма още ми държи:)

^Loki^
Търсещ
Регистриран: чет мар 24, 2005 21:18

Мнение от ^Loki^ » чет май 31, 2007 16:57

Ми в момента чета "Мечо Пух"....
хахаха хванахте ли се? Просто се шегувам ;)
Истината е че в момента чета Isaac Asimov - "Краят на вечността" - една книга която дълго време бях пропуснал да прочета.

По принцип чета Sci-fi/Horror (с наблягане на научната фантастика).
Любима книга (по-скоро поредица) - "Фондацията", на Isaac Asimov.
И изобщо - не си ли чел нещо на Азимов, все едно не си чел научна фантастика.
След него слагам А. Кларк и К.Саймък (и доста други, творили по същото време - през "златните" години на фантастиката).

А иначе чета нон-стоп и (не ме разпъвайте на кръст сега) най-често чета книги на екрана на мобилния си телефон.
Верно - 128x128 пиксела не са много, и първоначално звучи сранно/гадно/наудобно да се чете така, но всъщност е супер удобно. Особено ако не страдаш от предразсъдъци че "не е като на хартия". Защото книгата не се определя от корицата (т.е. носителя), а от съдържанието.
Чета дори в тоалетната (с извинение...) :)

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » чет май 31, 2007 17:00

Те някои за там си имат весници. Дълбоко художествена литература ползвана на някои места за задни нужди (мално циничен хумор). Трудни са хартиените варианти поради по-големите желания за четене спямо фин. възможности, но който иска намира начин. Дали на PC дали на телефон дали на роден или чужд език. :)

Отговори