Какво четете?

Искате нещо да изкрещите пред света или просто да напишете...Може да го направите и тук
Отговори
Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » нед ное 27, 2005 21:14

Аз чета лично много книги, понякога и повече отколкото трябва да го правя. Има много книги на които съм не само фен. А интересните неща... във сайта ми -Мисли. Това са мъничка част от нещата които са ми направили впечатление.

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Регистриран: вт авг 23, 2005 9:11
Контакти:

Мнение от Tea » нед ное 27, 2005 21:40

Пратчет'рулз:))) Знам, че някои го смятат за прекалено комерс, други - че оригиналничи, но аз лично много му харесвам стила... абе фантастиката въобще си е стилът...
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » пон ное 28, 2005 0:10

предпочитам магьоснически книги, психология..
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

^Loki^
Търсещ
Регистриран: чет мар 24, 2005 21:18

Мнение от ^Loki^ » пон ное 28, 2005 4:44

Sci-Fi (за невежите превеждам: Научна Фантастика) - Arthur C. Clarke, Isaak Asimov, Greg Bear, Clifford Simak...
Важното е да има сайънс-еди-кво-си... а не джуджета и джуджанки, елфи и елфанки (мале ама откаде го изкопах това!)
А на феновете на Lord Of The Rings ще кажа само едно: истинските герои не пеят, те вършат геройства. А не кат в книгата - половината книга минава в разни досадни стихове...
Както би казала една моя позната: "Бляяяяя"

^Loki^
Търсещ

Мнение от ^Loki^ » пон ное 28, 2005 4:47

Tea написа:Пратчет'рулз:))) Знам, че някои го смятат за прекалено комерс, други - че оригиналничи, но аз лично много му харесвам стила... абе фантастиката въобще си е стилът...
Tea моа ти кажа само едно: стила на Пратчет не е фантастика, а ФЕНТЪЗИ.
Под "фантастика" се разбира НАУЧНА фантастика.
Разликата е ето ТООООООООООООООООЛКОВА голяма :P :P :P

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » пон ное 28, 2005 13:18

а ако искате за знаете мене ме кефи `Мечо Пух` :D. един човек ми отвори очите за нея..това съвсем не е детска книжка :D ;] Изображение
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Контакти:

Мнение от Tea » пон ное 28, 2005 16:46

Яяяяяяя ма то имало разлика ли:) Ай стига бе! Ти да видиш... както и да е, няма да се заяждам. Май ставаше въпрос за книги, а не за Тоооооооолкова големи разлики. Кефи ме фактът, че искаш винаги да си наопаки. давай в същия дух и може би ще се влюбя в теб.
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

^Loki^
Търсещ

Мнение от ^Loki^ » пон ное 28, 2005 17:12

Еххх пак се удерих....
Хахаха:)
Ама съм зает вече...
Tea споко, нямам намерение да се заяждам, лаф да става;)

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Контакти:

Мнение от Tea » пон ное 28, 2005 17:51

Ееееее верно ли те изпуснах? Да му....уоп, тва не съм го казала. Да, всичко в името на лафа.

Потребителски аватар
Inana
Новак
Регистриран: пет ное 25, 2005 14:49
Контакти:

Мнение от Inana » пон ное 28, 2005 22:52

Хора, каквото и да си говорим, връх на майсторството, според мен, е руската литература...Емоционално тежка на моменти, но спред мен именно в това и е чарът...Койте не е чел, горещо му препоръчвам...Друг доста сносен тип литература е антиутопията, при която , разбира се, на върха е "1984" на Джордж Оруел...

Willow
Знаещ
Регистриран: пон окт 31, 2005 14:43

Мнение от Willow » вт ное 29, 2005 1:28

Аз си падам повече по езотерична,окултна,метафизична или както там си я наричате и по нещата свързани с психологията.Тая литература ни дава възможност да си зададем толкова въпроси които да ни мъчат :D
Someone to face the day with, someone I'll always laugh with... Even at my worst I'm best with you...

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » вт ное 29, 2005 1:36

Абе да ви кажа, хубаво е, че младото поколение все още чете..или поне се срещат такива индивиди отвреме навреме..чудя се кога съвсем ще западнем...:(
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Inana
Новак
Регистриран: пет ное 25, 2005 14:49
Контакти:

Мнение от Inana » вт ное 29, 2005 1:42

Black^Dead^Empty^soul написа:Абе да ви кажа, хубаво е, че младото поколение все още чете..или поне се срещат такива индивиди отвреме навреме..чудя се кога съвсем ще западнем...:(
kude vidq mladi tuk...vsichkite mirishem na grob :P

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » ср ное 30, 2005 0:34

До ^Loki^ и Tea

Моля ви, не се карайте. Безсмислено е и е глупаво. А и превръщаме темата в чат. Сигурна съм, че и двамата сте добри хора, я се стегнете :}
Изображение
Изображение

Willow
Знаещ
Регистриран: пон окт 31, 2005 14:43

Мнение от Willow » ср ное 30, 2005 1:55

Ами ако питаш мен вече почти сме западнали вчера видях,че съществува и автор на име Рамбо Силек и това го написа човек 8 клас...нямам думи просто
Someone to face the day with, someone I'll always laugh with... Even at my worst I'm best with you...

Отговори