Какво ви мотивира?

Искате нещо да изкрещите пред света или просто да напишете...Може да го направите и тук
Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Какво ви мотивира?

Мнение от Vassil » пон дек 17, 2007 14:53

Всеки си има нещо което го бута напред и му дава начална скорост в един или друг момент, но при вас какво е то?

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Регистриран: вт авг 23, 2005 9:11
Контакти:

Мнение от Tea » вт дек 18, 2007 10:19

Главно мечтата, че в някакъв момент ще съм щастлива. Може би за миг-два, може би за седмица, но като ми е в главата, го знам и вървя нататък. Много ме води напред желанието за себеусъвършенстване (може би отскоро го осъзнах) и факта, че човек сам не знае колко много може и на колко е способен. Знаете, винаги може повече. Искам постоянно да виждам това "повече" - навсякъде - във взаимоотношенията с хората около мен, в работата ми, във вътрешното ми аз. Има хиляди неща, които искам да знам и да мога. има хиляди неща, които искам да постигна. и най-вече - имам своите си малки и големи мечти, а се убедих, че мечтите ги има, за да стават реалност, колкото и невероятни да изглеждат в началото. Няма по-добра мотивация от това да правиш своите -и по възможност чуждите- мечти реалност.
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » чет дек 20, 2007 22:09

Браво на Tea, че първа се престраши мотивиращите и фактори с нас.
Сега малко и от мен...
Когато постигам целите си на междинните местенца се "позареждам" пътя си казва своето и понякога мотивацията е и изтърканото "защото така трябва". В общи линии следвам интуицията си.
Днес със зор добавих нещо на сайта, защото е трудничко в някои дни, а и хем да не е съвсем малко хем да е нещо що годе познато и интересно, а и да го няма в друг сайт. Не се оплавкам, а казах 2-ро от 3 тази седмица от заплануваното-не мога да оставя сайта така. Щом потребителите уважават труда, трябва и аз да ги уважавам, а и търсачката предпочита. И някак измислих и сложих въпреки умората и леко претрупаното било в други проекти било в мислене време на компютъра. Това е малко и от мен...

Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ
Регистриран: вт дек 20, 2005 1:41

Мнение от gorski_ » пет дек 21, 2007 0:52

Мотивират ме мечтите. Че в един момент може да постигна мир и спокойствие със себе си и света. Мотивира ме факта, че съм още млад и че има още много неща, които ме зовът в живота. Мотивира ме мисълта за любов към някой, за дадена дума и обещание. Мотивация може да и някоя мила приказка от близък човек. Гориво за живота винаги има, стига да искаш да го намираш.
No faith, only the power of will
Изображение

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Контакти:

Мнение от Tea » пет дек 21, 2007 10:13

Ема Gab4o нали въпроса е нас какво ни мотивира? Аз пък дотук виждам наистина стойностни мотивации и дотук никому не липсват такива. gorski_ направо искам да те цититрам някой път, тук ти се получиха някои много хубави изказвания - страшно много ми харесаха гориво за живота и онова, че дума от близък човек би могла да мотивира. Абсолютно вярно и страхотно казано. Но пък си мисля... Страхотно е, когато мечтите са мотивиращото, хареса ми и онова за междинните местенца на Vassil. До тук добре, обаче все си мисля, че на тоя свят има и един друг вид, може би "негативна" мотивация. Смисъл много хора праввят много неща заради болка, самота, огорчение. Това дали е мотивация? Защото да, не всичко е розово, но дали деградиращото пък може да вземе да е градиращо? Отплеснах се леко от темата, но ще ме извинявате, знаете ме...:):):)
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » пет дек 21, 2007 13:48

Разбира се, че има и черната анти-мотивация. "Ти не можеш да го направиш", "друг не го е правил", "няма да успееш", "можеш да минеш метър", "прекалено се стараеш" са част от примерите за това.

Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ

Мнение от gorski_ » пет дек 21, 2007 13:52

Да и в такива случай отговаряш "Не мога ли? Само гледай" :) Негативна, положителна...все е мотивация.
Изображение

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » пет дек 21, 2007 14:00

Но съгласи се gorski_ социалната ни страна е много силно преплетена и когато много хора ти кажат, че си болен ще се замислиш. А, ако се замисляш постоянно, че ще паднеш върху лед е по-вероятно да се падне. Вярно е и иначе се пада и пак си боли, но има разлика.

Поговорката с какъвто се събереш-такъв станеш е много вярна за повечето хора.

Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ

Мнение от gorski_ » пет дек 21, 2007 14:07

Е тука вече е до човека. Ако някой/някои ми повтарят постоянно едни и същи глупости му тегля една *айна и да се спасява. Плюс това верните ти приятели не биха постъпили по този начин. А аз се абстрахирам от общественото мнение, и не ме засяга какво ми говорят.
Изображение

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » пет дек 21, 2007 14:22

Това е ключовите думи-точните хора. Човек си избира малко или много с кого да се обкръжава.

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Re: Какво ви мотивира?

Мнение от Sirius » пон дек 24, 2007 13:55

Vassil написа:Всеки си има нещо което го бута напред и му дава начална скорост в един или друг момент, но при вас какво е то?
Май все ме мотивира риска, щеше ми се да кажа пресметнатия риск, ама то такова понятие си е невъзможно. В смисъл риска за това, че предприемайки някакво действие не ми е ясен края му. Тогава, когато има много възможни развития, много посоки имам възможност да вървя в "трябва" или "мога" или "искам" или каквото още ми дойде на ум. А след свършека на съответното действие да си кажа "леле ква съм патка" или "то не било трудно" или "туй пък защо ми беше" или нещо друго. :D

kkk
Знаещ
Регистриран: чет яну 11, 2007 13:50

Мнение от kkk » нед яну 06, 2008 22:16

Мотивира ме любовта.
Всички останали мотиви са до време.

Потребителски аватар
Kalisto
Яко в играта
Регистриран: ср яну 02, 2008 18:22

Мнение от Kalisto » ср яну 09, 2008 14:41

Много се извинявам за намесата,
но като изключим любовта, приятелството и всякакви такива емоционални мотиватори...................
Нека да сме честни,
не ни ли мотивират най-много парите????????

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Контакти:

Мнение от Tea » ср яну 09, 2008 15:01

Съвсем честно - НЕ!! Мотивацията под формата на нещо материално не е реалната. По-важно е да осъзнаеш какво точно искаш (ако говорим примерно конкретно за парите) да постигнеш с тези пари? Свобода? Тогава те мотивира желанието за свобода, не самите пари. Ако искаш с парите да купиш уважението на другите, парите са тези, котио ще отворят някоя и друга врата може би. Но трупането на пари не може да бъде мотивация. Може да е средство - да - но не и цел. Може и да не съм права. Но всъщнсот почти не допускам такъв вариант:)

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » ср яну 09, 2008 15:22

Kalisto написа:Много се извинявам за намесата,
но като изключим любовта, приятелството и всякакви такива емоционални мотиватори...................
Нека да сме честни,
не ни ли мотивират най-много парите????????

ами не..аз ги мразя до мозъка на костите си...за съжаление трябва да се изкарват, но никога не са били и няма да бъдат нещо основно в моя живот като възглед и мотивация!
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/
Изображение
Изображение

Отговори