Бихте ли напуснали страната си?

Искате нещо да изкрещите пред света или просто да напишете...Може да го направите и тук
Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Регистриран: вт авг 23, 2005 9:11
Контакти:

Мнение от Tea » съб ное 26, 2005 20:51

Хубава тема:) Единствената причина, която би ме накарала да изляза зад граница е някоя екскурзия, почивка, нещо такова. Да, може би в милата ни родина е доста трудно оцеляването - бачкаме като луди за жълти стотинки, авсичко около нас е на почти космически цени. Плащаме за 5-звездни услуги, получаваме 2-звездни. Но...патриотизъм не е, просто ако трябваше да съм другаде, щях да се тодя другаде може би. За каквато и мизерна сума да бачкам тук, предпочитам да съм тук, отколкото да робувам на италианци, германци, гърци, американци и какви ли не други... това е от мен:)
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » нед ное 27, 2005 20:50

Бих напуснал страната си при екскурзия, но бих се върнал. Смятам, че ще мога да се справя и в България, ако няма възможности ще измисля или направя такива. Не мога да се нарека патриот, но и не мразя родината си.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » пон ное 28, 2005 0:13

Vassil написа:Бих напуснал страната си при екскурзия, но бих се върнал. Смятам, че ще мога да се справя и в България, ако няма възможности ще измисля или направя такива. Не мога да се нарека патриот, но и не мразя родината си.
аа, като каза екскурзия. това и аз бих направила, защото обичам да пътувам...любимият ми град е Венеция и бих поживяла там едно 2-3 месеца. Но ще се върна..а всъщност ако съм с любимия човек може и в Тамбукту да се преместя да живея.
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
dream_live
Знаещ
Регистриран: пет яну 20, 2006 21:36
Контакти:

Мнение от dream_live » нед яну 22, 2006 22:56

Аз съм голям патриот, а хората просто се раждат такива. Никога не съм напускал България а и нямам голямо желание да го правя, не мисля че може да се сравни природата ни, а за хората имам надежда.

Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ
Регистриран: вт дек 20, 2005 1:41

Мнение от gorski_ » пон яну 23, 2006 0:28

И аз го раздавам патриот, но не бих отказал да се разходя из някоя из някоя джунгла, или да присъствам на чуждестранен ЛАРП, или да ида свирим с колегата в някоя ъндърграунд кръчма в някой забутан квартал във Финландия :twisted: ! Но не бих се отделил от България за дълъг периот от време.
No faith, only the power of will
Изображение

samoten_kamak
Мярвал се
Регистриран: чет яну 26, 2006 2:51
Контакти:

самотен_камък

Мнение от samoten_kamak » чет яну 26, 2006 3:53

Да бих, илизал съм и ще изляза, защото аз съм от многото които не се чувстват оценени. Но много дълбоко в сърцето си аз съм българин и нито един покровител не би могъл да пренапише това. Не бих искал да живея пред затварящи се врати, а те ще продължават да се затварят........
What I've felt, what I've known
Sick and tired, I stand alone
Could you be there, 'cause I'm the one who waits for you
Or are you unforgiven too?

jmuci
Тишина
Регистриран: нед яну 22, 2006 21:05

ми...

Мнение от jmuci » вт яну 31, 2006 1:48

аз сам имал вазможност да живея в чужбина и не е кои знае какво.в началото е интересно но после като свикнеш с обстановката България започва да ти липсва ужасно много

Потребителски аватар
amber
Намиращ
Регистриран: нед сеп 03, 2006 20:44
Контакти:

Мнение от amber » пет окт 13, 2006 17:49

разбира се че бих я напуснала човек винаги трябва да се стреми към по добро а и сме в 21 век вече не би трябвало да съществуват такива граници, няма какво да се лъжеме има и по добри места за живот от България и след като ни се предоставя възможността да ги използваме не бих се отказала :)
Съдбата обича смелите.

Потребителски аватар
amber
Намиращ
Регистриран: нед сеп 03, 2006 20:44
Контакти:

Мнение от amber » ср окт 18, 2006 13:00

Gab4o написа:абе зависи как ти се наредят обстоятелствата тук. Има хора, за които примерно вече е късно. Гледам, че говорим само за младежта. Ми възрастните не са ли хора ?
:lol: никой не е казал такова нещо, по възрастните би трябвало вече да са си устроили някакъв начин на живот, ясно е че някой на 50 години трудно ще пробие в чужбина ако не го е направил докато е бил по млад
Съдбата обича смелите.

Потребителски аватар
dream_live
Знаещ
Регистриран: пет яну 20, 2006 21:36
Контакти:

Мнение от dream_live » съб окт 21, 2006 22:47

Защо хората напускат страната - за пари. Един вид, ти продаваш родината си заради пари. Аз НИКОГА за НИЩО не бих напуснал БЪЛГАРИЯ :smt130

Потребителски аватар
arlina
Намиращ
Регистриран: съб яну 20, 2007 2:12
Контакти:

Мнение от arlina » пон яну 29, 2007 22:05

Навремето бях на крачка да напусна България. За малко се размина. Всичко беше проверено, уж беше всичко сигурно, баща ми беше пуснал връзки за да се убеди, че детенцето му няма да пострада и всичко изглеждаше прекрасно. В последния момент реших да не заминавам. След половин година, човека, при когото щях да ходя, го арестуваха за участие в канал за бели робини...

Има само 2 неща, които биха ме накарали да изляза извън България, като второто не е много сигурно. Първото е любов, а второто работа - ако ми предложат 5 - 6000 EUR заплата минимум, ще се замисля.
Довиждане, мили, довиждане сладки, довиждане малки, зелени догадки! При мене и тихо, спокойно и тъмно, откъдето дойдох пак там ще се върна.

kkk
Знаещ
Регистриран: чет яну 11, 2007 13:50

Мнение от kkk » пон яну 29, 2007 23:58

Никога не бих напуснала България. За мен България е обетованата земя, а Българите сме благословен народ. Гордея се, че съм родена в България, гордея се, че имам куража да се боря и оцелявам тук, гордея се, че съм родила 3 българчета и съм се посветила да ги възпитам като такива. Уча ги, че българите сме велик народ, че сме имали велико минало, че е достойно в настоящето да си българин и че можем да имаме и велико бъдеще.
Знам, че на някои моето мнение може да се стори поредица от високопарни патриотични думи, но за мене те са истина. За мене парите и материалното оцеляване не са най-съкровената цел. Според мене е по-важно духовното оцеляване, защото нашата нация наистина има висок потенциал и богата духовност.
А оцеляването - най-лесно е, когато не успяваме, да хвърлим вината на политиците, на обществото, на всички други и да избягаме, но не и да се вгледаме в себе си и наистина да заработим.
Но всеки си има свое виждане, може би наистина някои са притиснати от обстоятелствата, аз не бих съдила никого за неговия избор, защото не се поставям над никого, за да имам това право,аз съм една от многото, една от всички, които са избрали да останат тук.

Потребителски аватар
hotblooded
Знаещ
Регистриран: пон яну 22, 2007 8:16

Мнение от hotblooded » вт яну 30, 2007 2:04

Вижте обичам родината си но мразя държавата! Нещата които адски много ме дразнят у нас са: Високите данъци, никаквото здравеопазване, неспазването на законите и безпричинната скъпотия - цените н хранителните стоки, бензина, тока са като европейските а заплатите.....
Все пак 2 пъти съм бил "навън" но съм се връщал и аз не знам защо! А ако работим и тук както работим в чужбина - няма съмнение че и ще ни плащат по-добре, защото тзаи работа която тука вършим 5 човека в белите държави я вършат 3ма! А ако спрем и да карадем, да си вадим фалшиви болнични и тем подобни..... цена няма да имаме!
Когато си пожелаваш да живееш вечно, не забравяй да си пожелаеш и вечна младост!

Потребителски аватар
diaida
Новак
Регистриран: нед юли 15, 2007 14:51
Контакти:

Мнение от diaida » пет юли 20, 2007 21:00

ВОДА, КОЯТО СТОИ НА ЕДНО МЯСТО СЕ НАРИЧА БЛАТО. Хубаво е да се пътува, да се научават нови неща, а ако някъде ти хареса, защо пък да не останеш. Въросът е да имаш САМО ЕДИН ДОМ в който да знаеш, че винаги можеш да се върнеш ...
Не върви пред мен, може да не те последвам. Не върви зад мен, може да не те водя. Върви до мен и ми бъди приятел.

Потребителски аватар
diaida
Новак
Регистриран: нед юли 15, 2007 14:51
Контакти:

Мнение от diaida » съб юли 21, 2007 21:47

Нямам предвид ни най-малко, че домът ни е блато. Казвам, че е добре човек да да пътува, за да опознава и други места по света и да променя обстановката (ако има такава възможност). А ако се закотви само на едно място естествено, че не е проблем, но по-добре би било да живее по-разнообразно. Но пак ще повторя - колкото и да обикаля, където и да ходи най-важна е да има ДОМ в който да знае, че може да се завърне. Естествено, това си е мое лично мнение ... За друг може и да не е така.
Не върви пред мен, може да не те последвам. Не върви зад мен, може да не те водя. Върви до мен и ми бъди приятел.

Отговори