Кой обичате най-много?

Потребителски аватар
dream_live
Знаещ
Регистриран: пет яну 20, 2006 21:36
Контакти:

Мнение от dream_live » ср ное 28, 2007 20:09

Себе си 8)

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Регистриран: вт авг 23, 2005 9:11
Контакти:

Мнение от Tea » пет дек 14, 2007 10:26

Една мъничка забележка може ли? Формата е "кого", а не "кой". Не се впрягай, просто отбелязвам и не го правя с лоши помисли. Колкото по темата - никога не съм могла да подредя йерархия или класация. Обичам невероятно много любимия си, обичам страшно много родителите си, обичам и приятелите си. Себе си със сигурност бих поставила на последно място, защото предпочитам да раздавам цялата обич, която имам в мен, а не да я насочвам в нарцисизъм. Обичам преподавателите си, колегите си, хората, които ги е грижа за мен. обичам и страшно много кучето си. Най-много обичам да обичам. Прави ме жива и истинка, дори когато мъничко боли. ОООо, как можах да забравя! И вас ви обичам много! :D :D :D
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » чет дек 27, 2007 18:46

Аз много трудно бих намерила само един "обект" на моята обич. Не мисля, че ми е възможно и пояснявам, поради причина, че във всеки един етап от живота си имам фаворит, но той не е непременно този, който е бил в предишния етап. И няма да е този в настоящия или следващия етап. Нямам отговор на този въпрос. :(
А и превъзходната форма най е от онези неща, които винаги са ме озадачавали в обичта. Обаче по твърдението на dream_live може да се помисли, тъй като "себе си" е постоянната величина в един живот.
"Аз знам че нищо не знам, но има такива които и това не знаят." Аристотел

kkk
Знаещ
Регистриран: чет яну 11, 2007 13:50

Мнение от kkk » нед яну 06, 2008 22:18

Трудно е да се степенува обичта.
Логично и общоприето би било да кажа - най-много обичам децата си.
Но всъщност - най-силно обичам един човек, който стъпка обичта ми. И въпреки това, обичам го повече от децата си и от себе си. Парадокс. :wink:

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » нед яну 06, 2008 23:00

kkk написа:Трудно е да се степенува обичта.
Но всъщност - най-силно обичам един човек, който стъпка обичта ми. И въпреки това, обичам го повече от децата си и от себе си. Парадокс. :wink:
за първи път чувам жена да казва, че обича някой повече от децата си...по-добре да не го коментирам.
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Sirius » пон яну 07, 2008 1:48

ДА трудно е да се повярва, но в крайна сметка обичта не е задължително любовта на живота ни. Да обичаш някого или нещо не значи, че трябва да е винаги до теб или с теб. Аз обичам палачинки с ягодово сладко, но не съм влюбена в тях. ТАка, че тук може и да се помисли. :D

kkk
Знаещ
Регистриран: чет яну 11, 2007 13:50

Мнение от kkk » пон яну 07, 2008 7:34

Gab4o написа:
за първи път чувам жена да казва, че обича някой повече от децата си...по-добре да не го коментирам.
Ами не коментирай. Замисли се, обаче защо хората казват "Намерих си половинката", когато намерят истинската любов, а не казват "родих си половинки", когато си родят деца?

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » пон яну 07, 2008 11:39

Аз най-много обичам приятелката ми :oops:.

Потребителски аватар
anahata
Намиращ
Регистриран: пон май 14, 2007 15:29

Мнение от anahata » пон яну 07, 2008 12:29

Кого обичам най-много? Тези, за които мисля и се тревожа непрекъснато: детето и човекът, с когото живея. Така сме устроени, създаваме един свят и се грижим за него. Той съществува докато съществува и любовта, без нея се разпада.

Потребителски аватар
Kalisto
Яко в играта
Регистриран: ср яну 02, 2008 18:22

Мнение от Kalisto » ср яну 09, 2008 14:05

Нямам точна класация.....
Първо има много видове обич.
Можеш да обичаш силно не само един човек.... но по различен начин.
Има приятелска,
има към семейството
към любимия
към децата си
и колкото и странно да звучи има хора които изпитват обич/ или както аз обичам да казвам МАНИЯ към работата си :smt060

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » чет яну 10, 2008 15:23

kkk написа:
Gab4o написа:
Ами не коментирай. Замисли се, обаче защо хората казват "Намерих си половинката", когато намерят истинската любов, а не казват "родих си половинки", когато си родят деца?
kkk
може да съм била малко рязка или крайна, но просто на момента ми прозвуча по начин, който ме подразни В крайна сметка ти можеш да обичаш, който искаш най-много, аз съм свикнала хората да казват, че обичат най-много децата си, но като се замисля, един ден, когато имам дете или деца от човека, който боготворя и обичам най-много, то не е задължително да сравнявам децата си с него - това е друг вид любов и знам, че ще обичам него, децата си и брат си най-много на света, но по различен начин всеки от тях Няма да мога да кажа ей този обичам най-много, защото ще е по специален начин всеки
преди, сега и завинаги ще обичам и боготворя най-много своя приятел и брат си - те са съществата, без които не мога и за които душата си давам Но да не забравяме - по различен начин :wink: може би това е тънката разлика и ти си искала да кажеш, че обичаш всички еднакво, но по различен начин ?
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Sirius » съб яну 19, 2008 20:42

Сещам се за една книга "Малката стопанка на голямата къща" - Джек Лондон. Там главната героиня обичаше двама мъже по един и същ начин. Искам да кажа, че любовта все още не е разгадана, не е класифицирана и не е измислен лек от любов. Когато човек е влюбен нищо от това което прави не се вмества в стандартите, които сме приели за нормални.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » вт фев 12, 2008 21:30

Sirius написа:Сещам се за една книга "Малката стопанка на голямата къща" - Джек Лондон. Там главната героиня обичаше двама мъже по един и същ начин. Искам да кажа, че любовта все още не е разгадана, не е класифицирана и не е измислен лек от любов. Когато човек е влюбен нищо от това което прави не се вмества в стандартите, които сме приели за нормални.
Не можеш да обичаш двама мъже по един и същи начин. Това първо не е любов и второ жената е курва Любовта е една.

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Sirius » вт фев 12, 2008 21:49

Gab4o написа:
Sirius написа:Сещам се за една книга "Малката стопанка на голямата къща" - Джек Лондон. Там главната героиня обичаше двама мъже по един и същ начин. Искам да кажа, че любовта все още не е разгадана, не е класифицирана и не е измислен лек от любов. Когато човек е влюбен нищо от това което прави не се вмества в стандартите, които сме приели за нормални.
Не можеш да обичаш двама мъже по един и същи начин. Това първо не е любов и второ жената е курва Любовта е една.
Видно е че не си чела книгата. :D
Мнението ти съдържа истина отнесена към живота не към художественото произведение.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » вт фев 12, 2008 22:32

Sirius написа:
Gab4o написа:
Видно е че не си чела книгата. :D
Мнението ти съдържа истина отнесена към живота не към художественото произведение.
Ще приема мнението ти само ако си критик-експерт.
Не харесвам стила на Джек Лондон, макар неговите произведения да са класика и затова не се притеснявам, че не съм чела въпросната творба. Но за сметка на това съм чела много литература на други теми, от които съм придобила информация и мироглед, които очевидно ти липсват, за да правиш подобни изказвания.
Първо, на фона на това как ти се изразяваш, представяйки книгата - `Там главната героиня обичаше двама мъже по един и същ начин. ` - то си правя точно този извод, ако нещата не седят така, то значи ти не си ги представила правилно - не можеш да кажеш, че вината е моя, защото не съм чела еди какво си - ти пък не си чела, каквото аз ..и? трябва да сме изчели всички книги на света, за да не сме прости или какво?
та, първо ти го представяш така, а трябва винаги човек да има едно наум, че не всички може да са чели конкретната книга или гледали дадения филм - така че да опише картинката точно. А когато казваш `Там главната героиня обичаше двама мъже по един и същ начин. ` какво друго да си помисли човек, освен точно това, което си казала..хах
`Мнението ти съдържа истина отнесена към живота не към художественото произведение` - ами аз си мисля, че сме тук, за да обсъждаме нещата от живота, а не да живеем в художествено произведение. А и точно от произведенията трябва да вадим поука за живота по един или друг начин.

Отговори