Ядете ли шкембе чорба?

Поради заявения интерес за лични пререкания във форума ние сме актуални и тя е факт (+18)
Отговори

Ядете ли шкембе чорба?

Да, много обичам, ама смърдя на чесън
5
71%
не обичам, щото смърдя на чесън
2
29%

Общо гласове: 7

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Ядете ли шкембе чорба?

Мнение от Gab4o » вт ное 27, 2007 23:19

? :D с много чесън
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ
Регистриран: вт дек 20, 2005 1:41

Мнение от gorski_ » вт ное 27, 2007 23:50

ОГЛАДНЯХ!!!! Уф;/ слабост ми е. Всяка седмица хапвам по ено шкембенце, малиии как ми са прияде ся! Обичам шкембето с мноого чесън, 3-4 лажички люто и много хляб, щот съм дебел и искам си поддържам килата :Р После една бирица и всичко е ток и жица. От чесънчето ми пада кръвното и съм като надрусан няколко часа! Баси яденето :D А след тежка вечер как хубаво влиза...
No faith, only the power of will
Изображение

Потребителски аватар
hotblooded
Знаещ
Регистриран: пон яну 22, 2007 8:16

Мнение от hotblooded » ср ное 28, 2007 19:32

Да ям, само дето почти няма места където да я правят хубава, напоследък все на бълвочи попадам
Когато си пожелаваш да живееш вечно, не забравяй да си пожелаеш и вечна младост!

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » съб яну 19, 2008 23:47

Не и се чудя на тия дето я ядат. Много ми е странна на вид. А на вкус не знам не бих я опитала. :shock:
"Аз знам че нищо не знам, но има такива които и това не знаят." Аристотел

Потребителски аватар
soul
Новак
Регистриран: нед мар 16, 2008 2:59

Мнение от soul » нед мар 16, 2008 18:42

Много обичам.

hotblooded, на срещата на випуска ни сутринта ядохме страхотна шкембе чорбица чак в едно заведение срещу затвора, защото капаните на плажа още не бяха отворени в 6 сутринта. Не си спомням името му, но явно е много култово, беше пълно с пресни и бивши абитуриенти и просто с почитатели на шкембето. И изобщо не беше бълвоч (аз също съм доста капризна и не мога да я ям навсякъде).
Ако няма къде да идеш, ела на себе си!

Потребителски аватар
hotblooded
Знаещ
Регистриран: пон яну 22, 2007 8:16

Мнение от hotblooded » нед мар 16, 2008 19:24

За Бургас или за Варна ми говориш - и на 2те места най добрата шкембе чорба се прави срещу затвора :twisted: !
Когато си пожелаваш да живееш вечно, не забравяй да си пожелаеш и вечна младост!

Потребителски аватар
soul
Новак
Регистриран: нед мар 16, 2008 2:59

Мнение от soul » нед мар 16, 2008 19:40

За Бургас :)
Когато учех във Варна, още не ядях от тази прелест :)
Ако няма къде да идеш, ела на себе си!

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » съб юни 21, 2008 20:54

От хората съм които не ядат, а и не смятам да опитвам.

Потребителски аватар
anahata
Намиращ
Регистриран: пон май 14, 2007 15:29

Мнение от anahata » ср юни 25, 2008 15:29

Шкембе чорбата - защо не я долюбвам! Причините са две:
Първо, червата. Алюзия за нещо, което работи цял живот, без да е оценено подобаващо. Тънки, дебели и всякакви...жертва на нашето всеядство и лакомия.
Второ, чесънът. Полезно и твърде миризливо растение. Сещам се за един класически стих от христоматиите: "...миришехме на лук и вкиснало...". Та, нищо лошо само дето много аромати се носят от българите през последните години. Това, в кръга на шегата. Предпочитам таблетките с чеснов екстракт. Виж тараторът - това е друга работа.

марги
Тишина
Регистриран: чет ное 06, 2008 18:48

Мнение от марги » ср ное 12, 2008 19:53

Разбирачи от Варна и Бургас /приятелчета де/са единодушни ,че най-доброто шкембе е в Поморие. :smt045 .Аз лично я хапвам като хванат студовете.А за въпросната кръчма не и помня името,но като питаш къде се намира Стойко -чорбата всеки местен ще ви упъти.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » пет мар 13, 2009 19:47

бе мен ми се прияде....но без месото :smt037

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Регистриран: вт авг 23, 2005 9:11
Контакти:

Мнение от Tea » съб мар 21, 2009 12:24

Мразя дори да мисля за шкембе чорба. аз по принцип не ям никакви органи и карантии, но това блюдо провокира в мен ужасни емоции. Когато някой си поръча на моята маса аз отивам в другия край. Ужасно е просто:)
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Отговори