Вярвате ли в чудеса?

Паранормални явления, свръхестественото и други странни и необяснени от науката неща.
Отговори
Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Вярвате ли в чудеса?

Мнение от Gab4o » пон ное 26, 2007 19:09

Вярвате ли в чудеса? Какво е за вас чудото? Ставали ли сте свидетели на такова?

Изображение
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » вт ное 27, 2007 13:45

Всеки ден е чудо. Това, че сме живи малко чудо ли е? Въпреки храната която ядем, въпреки въздуха който дишаме, въпреки много фактори ние все още сме живи.

Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ
Регистриран: вт дек 20, 2005 1:41

Мнение от gorski_ » вт ное 27, 2007 17:29

Е предполагам, че става дума за събития, които не се вписват в нормалните ни животи. Ами да, защо да не вярвам в чудеса.
No faith, only the power of will
Изображение

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » вт ное 27, 2007 22:56

gorski_ написа:Е предполагам, че става дума за събития, които не се вписват в нормалните ни животи. Ами да, защо да не вярвам в чудеса.
`нормалните ни животи` ?
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ
Регистриран: вт дек 20, 2005 1:41

Мнение от gorski_ » вт ное 27, 2007 23:44

Е не виждаш всеки ден феички, дракони, извънземни, летящи коли, тролове и прочие нали?
No faith, only the power of will
Изображение

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » ср ное 28, 2007 8:46

gorski_
Е не виждаш всеки ден феички, дракони, извънземни, летящи коли, тролове и прочие нали?
Ако виждаше всеки ден такива неща нямаше да ги смяташ за чудеса. След време може да е чудо, че виждаме животни, че дишаме чист въздух и много още неща. Е, замислете се.

kkk
Знаещ
Регистриран: чет яну 11, 2007 13:50

Мнение от kkk » ср ное 28, 2007 8:52

Чудото за всеки е различно. Това е нещо, което много искаш да се случи, но знаеш, че в този момент е невъзможно ... и то се случва, въпреки всички природни и обществени закони.
За някои това е изцеление, за други - любов, за трети - печалба от тотото, за четвърти - просто неочаквано писмо..., за някои - среща с НЛО или със фея...
Но чудото е вътре в нас, в нашата вяра.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » ср ное 28, 2007 19:16

абе да спечелиш от тотото не е чудо аз да ти кажа...
имах предвид истински чудеса, а не пак да заговорим за пари.
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » ср дек 26, 2007 13:32

Gab4o написа:абе да спечелиш от тотото не е чудо аз да ти кажа...

Може би е късмет, съвпадение, случайност, а хората се удивляват от случайностите и затова някои го приемат за чудо.
Хубаво е да се вярва в чудеса, защото има вяра. Мисля, че това е хубавото на чудото. Вярата. :)
"Аз знам че нищо не знам, но има такива които и това не знаят." Аристотел

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » чет дек 27, 2007 10:39

На Коледа стават чудеса :smt111 . Всеки има различен критерии за това какво стои зад понятието чудеса. Радостно според мен е че науката далеч не е открила или обяснила много от явленията с които се сблъскваме понякога. Знам, че леко звучи противоречиво, но така барем не е скучно :)

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Регистриран: вт авг 23, 2005 9:11
Контакти:

Мнение от Tea » чет дек 27, 2007 13:14

Чудесата се случват. даже аз се надявам често на тях. Един мой приятел на Коледа ми пожела да ми се слу4и поне едно чудо, защото знаеше, че имам нужда. И то се случи. В етап, в който с приятеля ми имахме доста проблеми, именно на Коледния ден всичко си дойде на мястото като с магическа пръчка. Всичко, което уж беше неразрешимо се проясни и изчисти. И чудото стана - сега всичко е както трябва. Важното е да повярваш, че има и такива неща, да им позволиш да ти се случват. Така че благодаря на моя приятел, че ми позволи да повярвам.
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » пет дек 28, 2007 22:48

Теа това е наистина много хубаво, но чудото, което ти се е слу4ило, все пак си е било вътре в теб. Защото за добрите хора понякога и малките неща и сполуки са чудо. И дали приказността на Коледа не е това, което ни омагьосва и ни кара да приемаме нещата около нас за чудо? Ти можеш да имаш такива чудеса и в делнични дни, но в живота има и болка. Какво ли ще е ако чудото не дойде?
"Аз знам че нищо не знам, но има такива които и това не знаят." Аристотел

Отговори