Задгробен живот

Паранормални явления, свръхестественото и други странни и необяснени от науката неща.
Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » чет дек 20, 2007 21:53

Sirius хитро много хитро. Даде един остроумен отговор на един сложен въпрос. Развивам идеята на въпроса... А къде смятате, че ще попаднете вие персонално? Рай, ад, никъде ....където си искате?

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » пет дек 21, 2007 19:16

Мисля, че ако приемем за факт твърдението, че има задгробен живот, а именно Рай и Ад, то следва душата на човека да се отправи към някоя от тези дестинации.
Ако имам право да избирам къде да отиде душата ми съм сигурна, че тя ще е постоянно на пътя между Ада и Рая, някъде в зоната на здрача, тъй като там по мое мнение ще е доста интересно.
Но ако нямам право на избор то определено няма да е от значение къде съм.
Но това само, ако приемем, че има задгробен живот.
Аз лично знам, че нямам отговор на въпроса, какво става след смъртта.
НЕ ЗНАЯ!!!

Потребителски аватар
the_lonely_gothic_girl
Търсещ
Регистриран: вт юли 21, 2009 14:50

...

Мнение от the_lonely_gothic_girl » вт юли 21, 2009 15:10

Интересен форум имате...та, когато тялото умре,душата още е жива.Има такива, които остават на земята с определена мисия,примерно за да пазят близките си-стават нещо като ангели-пазители.Някои пък продължават да обитават къщата си или любимото си място или мястото където са загинали...всичко опира до съзнанието на дадения човек.Други преминават и според мен отиват там където са заслужили.
Затуй по-сигурно за мен е -
да наблюдавам със душата -
докато другите - с очите
не осъзнават светлината...

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Re: ...

Мнение от Gab4o » ср юли 22, 2009 8:18

the_lonely_gothic_girl написа:Интересен форум имате...та, когато тялото умре,душата още е жива.Има такива, които остават на земята с определена мисия,примерно за да пазят близките си-стават нещо като ангели-пазители.Някои пък продължават да обитават къщата си или любимото си място или мястото където са загинали...всичко опира до съзнанието на дадения човек.Други преминават и според мен отиват там където са заслужили.
не всичко опира до съзнанието. Има и други зависимости. На прав път си и съм сигурна, че можеш да говориш още много по тази и други подобни теми, ще се радвам, тъй като отдавна не се пише активно в този подфорум.
Колкото до моето мнение, има и други зависимости, например кога починал човека, кога е погребан, какви са били делата и греховете му, много е опасно да не `вампиряса`.
Това е съвсем накратко, ще се радвам да доразвием
темата.
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
the_lonely_gothic_girl
Търсещ

Мнение от the_lonely_gothic_girl » ср юли 22, 2009 9:55

Е да по принцип от всичко зависи.Кога и как е умрял, какво е било душевното му състояние.. и т.н. а какво искаш да кажеш с това че е опасно да не "вампиряса"?
докато другите - с очите

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » ср юли 22, 2009 22:34

the_lonely_gothic_girl написа:Е да по принцип от всичко зависи.Кога и как е умрял, какво е било душевното му състояние.. и т.н. а какво искаш да кажеш с това че е опасно да не "вампиряса"?

ако има несвършена работа, както казваш ти; ако е бил лош човек приживе; ако не се погребе дълго време и още други причини
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Sirius » пет юли 31, 2009 11:17

Ако се размислим върху твърдението "Мисля, следователно съществувам" - Декарт ни става ясно, че осъзнаването на факта, че използваме сивото си вещество за да намерим себе си и мястото си под слънцето ни прави разумни същества и доказва съществуването ни.
Мисълта приемам за енергия която формира душата на живия човек.
Което ме навежда на мисълта, че трябва да има нещо материално което да служи за генератор на мислите.
Поради неинформираността ми за това дали е възможно да има мисъл извън нещо материално ми се струва, че така наречения задгробен живот където нещата са нематериални би трябвало да е някакъв хаос от енергии и да няма обособени отделни единици на тези енергии.
И всичко там да е взимно свързано, едно цяло, което е двуполюсно.
Може би двата полюса са получили названието Ад и Рай, което означава, че те трябва да са равни за да е стабилно.
Или казано през този ред на мисли всяка "душа" се намира едновременно в рая и ада в задгробния си живот и е част от една единствена "душа". :D
Следователно, ако има задгробен живот то той е обиталище на една обща душа, която е константна.

Потребителски аватар
the_lonely_gothic_girl
Търсещ

Мнение от the_lonely_gothic_girl » пон авг 03, 2009 11:57

Това е адското разсъждение, чак се изпотих докато го четох :D Ама пак не съм сигурна дали го разбрах, както и да е.....просто душата за да участва в този живот има нужда от тяло, чрез което примерно да ходи до магазина и т.н. ... когато тялото умре, то вече е негодно за живот(чрез него) и душата си тръгва.Сега отвъд нямам идея какво представлява точно, но знам, че другия свят съществува паралелно с нашия и някои хора могат да го виждат.И все пак...нищо не казах по въпроса :D
докато другите - с очите

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Sirius » вт авг 04, 2009 17:03

Нямам идея какво е адско разсъждение :cry:
За хората все още е неясно какво се случва с настъпването на смъртта.
Може би за психичното здраве на човека е добре да вярва, че смъртта не е края, че след нея има още нещо.
Но си мисля, че ако съществува задгробен живот, които е някъде в нищото (казано условно) как се предава и натрупва информацията придобита през времето на земния път на душите.
И защо в разните твърдения на хора говорещи с духовете на отдавна или по скоро починали хора всичко което получават като информация е свързано с личността на живия човек интересуващ се от духа?
Единствено Нострадамус и неговите тълкуватели пишат за глобални събития, касаещи цивилизацията като цяло.

Потребителски аватар
the_lonely_gothic_girl
Търсещ

Мнение от the_lonely_gothic_girl » ср авг 05, 2009 10:17

Имах в предвид, че доста си разсъждавала...
Информацията си остава в отделния индивид(в съзнанието му).А ако питаш как разбират дали си вършил добри или лоши неща, това вече (според моите разбирания и религия) го знае Бог, защото е всевиждащ....
А по принцип, като призоваваш някого не е безцелно(поне при мен).И самият дух се интересува за какво си го повикал, не може да му кажеш, че си го извикал да "чукате лаф".... а и лично аз не съм питала какво има отвъд... :roll: а може би трябваше...
докато другите - с очите

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » чет авг 06, 2009 19:04

Ще подходя много скептично - просто за да има опозиция. Да прием, че има такова състояние и то не е в резултат на проста химия на мозъка(при умирането недоставяне на кислород към мозъка предизвикващ тунел..) лудост, внушения, халюцинации, предизвикано от наркотични вещества и т.н. (все химия на мозъка) то тогава ние които сме въплътени не можем да изпитаме това. Какво е да сме безплътни докато не станем такива, нито положителните, нито отрицателните страни в цялоста си няма как да разберем преди да ни дойде времето... При всички положения нещата коренно се прменят...

Когато се извършва контакт всяка от двете страни взима по нещо. Това се отнася и за този вид конткакт който визирате и трябва да сте наясно с рисковете и евентуалните негативи от това си решение.

Потребителски аватар
the_lonely_gothic_girl
Търсещ

Мнение от the_lonely_gothic_girl » чет авг 13, 2009 12:06

Дам...така е.Все пак има начини да излезеш от тялото си докато си жив, но те са за по-напреднали :)
докато другите - с очите

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » чет авг 13, 2009 17:39

Да, за това сме коментирали в друга тема от този под форум, но каквото и да си говорим не е същото защото тялото остава свързано с това което излиза (условно казано).

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » съб авг 15, 2009 11:49

the_lonely_gothic_girl написа:Дам...така е.Все пак има начини да излезеш от тялото си докато си жив, но те са за по-напреднали :)

http://www.forum.crossroadbg.com/viewtopic.php?t=640
Изображение
Изображение

Отговори