Задгробен живот

Паранормални явления, свръхестественото и други странни и необяснени от науката неща.
Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Задгробен живот

Мнение от Gab4o » пон ное 26, 2007 19:03

вярвате ли в отвъдното, в задгробният живот; в това, че всеки отива на място след смъртта, независимо Рай и Ад, че пътуването от физическо и духовно продължава само като второто такова? Или смятате, че кал при кал отива и няма такова нещо като задгробно продължение на съществуването ни.

Изображение
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/
Изображение
Изображение

kkk
Знаещ
Регистриран: чет яну 11, 2007 13:50

Мнение от kkk » пон ное 26, 2007 23:06

ВЯРВАМ. Дълго е да разказвам защо точно вярвам, но са ми се случвали неща, които го потвърждават. За да ги разкажа, обаче, трябва да имам особено настроение. Значи - някой друг път.

Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ
Регистриран: вт дек 20, 2005 1:41

Мнение от gorski_ » вт ное 27, 2007 17:32

Смъртта според мен е само още една крачка в съществуването ни. Наскоро вярвах в прераждането. Но какво е между физическата смърт и новото начало незнам.
No faith, only the power of will
Изображение

BPAHA
Знаещ
Регистриран: пон фев 28, 2005 15:28
Контакти:

Мнение от BPAHA » вт ное 27, 2007 22:49

Живота след смъртта се нарича не задгробен живот, а вътрегробен, или в-гробен.
Живот след смъртта има - много видове червей снасят яйцата си в разлагащите се меса на труповете.
Реалността (илюзията) трябва да умре - върви тогава спокоен и тих

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » пон дек 03, 2007 12:14

ВРАНА това пак не е живот след съмърта, а приютяване на организми което го правим и докато сме живи. Съфорумците явно визират друга страна на нещата за момента по мъничко пишат.

s0Ldi3R
Мярвал се
Регистриран: нед дек 02, 2007 14:59

Мнение от s0Ldi3R » пон дек 03, 2007 20:30

Аз съм християнин и вярвам,че има и Рай и Ад,но който каквото иска да си мисли.Истината рано или късно излиза наяве,но аз вярвам в Бог,а тези които не вярват и богохулстват те някой ден ще съжаляват и то много.Още като се родиш си грешник - няма безгрешни.

Аз вярвам,че има живот след смъртта.

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » пон дек 03, 2007 23:00

s0Ldi3R е аз ще ти кажа че много от така наричащите се християни живеят по-праведно от разни лицемерни душици. Не визирам никого, а понякога молитвата е от друг вид - действие пряко...

s0Ldi3R така рай ад BPAHA - просто ковчег. Други версии?

Потребителски аватар
anahata
Намиращ
Регистриран: пон май 14, 2007 15:29

Мнение от anahata » пет дек 07, 2007 11:44

Смъртта е край за тялото и оная част от душата, привързана към всичко земно.

Езотериката говори за астрални образувания, които оформят един огледален свят, също подвластен на смъртта. Той е аналогичен на земния и се подхранва от човешката енергия. А Кралският път - Гностично - магичният път на освобождение /връщане към началото/ - е познат само на малцина. Отричането или приемането на този път не е въпрос на вярване или невярване, а въпрос на дълбок вътрешен стремеж.

Адът и раят са вътре в нас. Там са нашите стойности: противоречията на диалектиката и светлината. Можем да събудим гласа на този стремеж към душевно развитие, който не е егоцентричен, а води до една определена от Бога цел.

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » пет дек 07, 2007 14:42

А какъв е животът на тези астрални образувания anahata?

Потребителски аватар
anahata
Намиращ

Мнение от anahata » пон дек 10, 2007 12:48

Явно преплетох няколко проблема от некомпетентност, разбира се, за което се извинявам.
Въпросът на Васил е резонен.

Мисъл - формите, разраснали се и усложнени до егрегори.Това е що се отнася до астралните образувания. По - интересното е как си ги създаваме, какво представляват и как те използват хората, но това е извън темата.
Но понеже ставаше дума за отвъдния свят, ще уточня, че огледалната сфера се разбира като място за временен престой на душата, там където се разиграва процесът между смъртта и реинкарнацията. И ако говорим за адски сфери и чистилище, както и за сфера "вечен живот" - то те са там.

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » пон дек 10, 2007 13:58

anahata съвсем усложни нещата. Тук освен мен, ВРАНА и някой друг занемарели вече форума които разбират за какво говориш. Но в сайта влизат и други хора за които все едно им говориш на бушменски. Знам отговорът е Гугъл, но все пак този сайт едва стартира с тази секция и не е специализиран в тези тематики, а е посещаван от широк кръг хора и е нормално широк процент от тях да не знаят за какво иде реч. Извини ме за крайните думи, но е важно според мен да се разбере от хората. Защото можем да нахвърлим един куп компютърни термини, една "камара" икономическа терминология, но няма да ни разберат хорицата.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » ср дек 12, 2007 0:01

ами да анахатче, значи ще е хубаво да говорим на по-прост език. Както и аз написах в темите ми в този раздел - мога да говоря с термини, но най-добре по-достъпно. Поне засега.
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
anahata
Намиращ

Мнение от anahata » ср дек 12, 2007 11:06

Съгласна съм с вас, поувлякох се. :oops: Прави сте, че езикът ми не беше "човешки".

Ами не вярвам в задгробния живот. Картините на ада и рая, описани в литературата, имат задачата да насочат вниманието ни към моралната страна на човешкото поведение.
Това, че сънуваме умрелите си родственици, не значи че те продължават да живеят и са се "преселили" в някакви небесни светове. Те продължават да присъстват в нашето съзнание и така съживяваме спомените си за тях просто защото ни липсват.
Дори и да има прераждане, това, че нищо не си спомняме от предишните личности, е достатъчно основание да си мисля, че след смъртта не остава нищо. Може би частица от духа се връща към началото, за да се прояви по-късно като ново съзнание или ново раждане на живот.

Потребителски аватар
Voodoo
Търсещ
Регистриран: нед юни 24, 2007 15:15
Контакти:

Мнение от Voodoo » ср дек 19, 2007 13:52

Иска ми се да вярвам ама не мога... Няма доказателства които
да ме убедят в противното...
Изображение

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » чет дек 20, 2007 20:48

Кто верит в Магомета, кто - в Аллаха, кто - в Исуса,
Кто ни во что не верит - даже в черта, назло всем, -
Хорошую религию придумали индусы,
Что мы, отдав концы, не умираем насовсем...
Так кто есть кто, так кто был кем? - мы никогда не знаем.
Кто был никемс, тот станет всем - задумайся о том!
Быть может, тот облезлый кот - был раньше негодяем,
А этот милый человек - был раньше добрым псом.
Я от восторга прыгаю,
Я обхожу искусы, -
Удобную религию
Придумали индусы!
Та и аз като Висотцки мисля - удобна религия са измислили индусите.
"Аз знам че нищо не знам, но има такива които и това не знаят." Аристотел

Отговори