Обектива и какво заснема той...

Паранормални явления, свръхестественото и други странни и необяснени от науката неща.
Отговори
Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Обектива и какво заснема той...

Мнение от Gab4o » пон ное 26, 2007 18:58

Здравейте ФоРуМцИ,
чела,говорила,гледала съм много по темата за паранормални явления, но тук го давам на по простичък и ясен език, тъй като съм убедена, че повечето хора не вярват или не са запознати с някои термини.
Та, да минем на въпроса. Чували ли сте за следното - мъртви, духове, същества от друг свят се появяват по снимки..а може би не просто се появяват, а са около нас, но са заснети в този миг... но това е голямо отклонение засега, нека се върнем само на този въпрос. Какво смятате за този феномен? Естествено, както с всичко друго, и тук има фалшификати, но ако се абстрахираме от тях и си зададем въпроса - вярваме ли, че мъртвите се заснемат от фотографски обектив - какъв би бил отговора?

Изображение*

*снимката е извадка от филма `shutter` - японска продукция, заслужава си да се гледа ако имате здрави нерви.
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ
Регистриран: вт дек 20, 2005 1:41

Мнение от gorski_ » вт ное 27, 2007 17:45

Малко ми е трудно да го повярвам. Факта, че не съм виждал реално снимка в ръцете си където да има нещо необичайно ме кара да се съмнявам. Допълнително, че в интернет наистина е пълно с фалшификати. Един от най-добрите ми приятели практикува фотография като хоби и ми е обяснявал, че тези снимки дето ги има пръснати навсякъде са пълни глупости. Просто някакви аномалии ли, как да го нарека били. Но за цялостен човешки образ, който е ясно изразен нищо не каза, а ме и съмнява. Но наистина има доста реалистични неща, които могат да те накарат да се замислиш. Но мисля, че е редно да се запитаме, Защо те излизат на снимките. Земята е на милиони години, загинали са безброй организми. Дори да се ограничим до човешката раса, поради по-развитата ни психика и ако сложим идеята че има задгробен живот, то защо толкова на снимките излизат толкова малко и рядко духове? На тази снимка дето си я сложила, Габчо предполагам, че тази бледа девойка изпитва носталгия и може би наистина случайно е хваната. Абе вече взех да се обърквам. Въртят ми се някви идеи, ама са абсурдни хаха :) даже смешни. Сигурен съм, че има по-компетенти хора от мен тук.
No faith, only the power of will
Изображение

BPAHA
Знаещ
Регистриран: пон фев 28, 2005 15:28
Контакти:

Мнение от BPAHA » вт ное 27, 2007 22:46

"Сигурен съм, че има по-компетенти хора от мен тук..."

Има! Продължавай да бъдеш сигурен.

Тва със снимките е пародия, но пък много радва масите. А на масите какво друго им трявба освен хляб и зрелища.

Наздраве
Реалността (илюзията) трябва да умре - върви тогава спокоен и тих

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » вт ное 27, 2007 22:55

gorski_ написа:Малко ми е трудно да го повярвам. Факта, че не съм виждал реално снимка в ръцете си където да има нещо необичайно ме кара да се съмнявам. Допълнително, че в интернет наистина е пълно с фалшификати. Един от най-добрите ми приятели практикува фотография като хоби и ми е обяснявал, че тези снимки дето ги има пръснати навсякъде са пълни глупости. Просто някакви аномалии ли, как да го нарека били. Но за цялостен човешки образ, който е ясно изразен нищо не каза, а ме и съмнява. Но наистина има доста реалистични неща, които могат да те накарат да се замислиш. Но мисля, че е редно да се запитаме, Защо те излизат на снимките. Земята е на милиони години, загинали са безброй организми. Дори да се ограничим до човешката раса, поради по-развитата ни психика и ако сложим идеята че има задгробен живот, то защо толкова на снимките излизат толкова малко и рядко духове? На тази снимка дето си я сложила, Габчо предполагам, че тази бледа девойка изпитва носталгия и може би наистина случайно е хваната. Абе вече взех да се обърквам. Въртят ми се някви идеи, ама са абсурдни хаха :) даже смешни. Сигурен съм, че има по-компетенти хора от мен тук.
ами едно време е била абсурдна и смешна идеята, че Земята е кръгла
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » пет мар 07, 2008 13:53

нямате ли някакви снимки, на които сте излезли странно...?размазано
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » вт мар 18, 2008 19:00

По мое мнение не е чак толкова загадъчно, че невидими с просто око "реални" образи се появяват на някоя снимка.
Като се има в предвид, че снимката е изображение върху специална хартия създадено с помощта на светлината, а се знае,че често във въздуха се наблюдават миражи (оптически илиюзии от отразяването на светлината под даден ъгъл), не е трудно да се досетим от къде се появяват странни образи върху някои снимки. :D
"Аз знам че нищо не знам, но има такива които и това не знаят." Аристотел

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » ср май 27, 2009 11:12

Странно е дали има такива изображения, ама в цифров вид. Преди да са видяли Photoshop и/или компания...

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Регистриран: вт авг 23, 2005 9:11
Контакти:

Мнение от Tea » ср май 27, 2009 17:52

имаше преди време някакво тв шоу, което се занимаваше именно с такива неща. Помня само, че след него не заспивах от страх. Въпреки всичко там показваха такива заснети неща. Но това с, да речем, призраците, е много обсъждано - дали е възможно заснемането, защото много хора твърдят, че при наличие на такива чудеса всъщност се променя температурата, най-често силно се понижава. Аз лично съм леко скептична, но от друга страна силно вярвам, че всичко е енергия и тя не се създава, нито пък се губи. Въпреки всичко, ако се замисля, се сещам за камерите. Изснимани са милиарди филми, а досега никой не се е разкрещял, че някъде се вижда мъртъв отдавна индивид. Все пак те са на същия принцип, като апаратите. Би трябвало да може да се улови такова нещо, а досега не съм чувала такива варианти (допускам, че е поради липса на инфо, или че аз не съм търсила достатъчно). От друга страна, ако е истина, може да бъде доста забавно.
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » ср май 27, 2009 19:19

Ако приемем, че духовете съществуват, то значи у голямата част от хората няма развити сетива с които да ги видим и следователно да ги изучим. Така стигам до извода, че и при създадените технически средства (фотоапарати, камери и др.) за масова употреба не се използват съответните чувствителни уреди, които да засичат тези образи.
В по-ранните предания духовете по-принцип са представяни като тяло завито с нещо като бяла ефирна материя, без образ. В последствие те еволюират и започват да приличат на човешки образи било то познати или непознати за нас.
Но ако приемем, че духове не съществуват и примерно видим някакво необяснимо ефирно същество някак не ни остава друга алтернатива освен да го приемем за дух или примерно за мираж.
И може би в основата на митовете за духовете стои фата моргана - миражите които някой някъде е видял и затова са описани и като ефирни изпълнени с въздух образи.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » ср май 27, 2009 20:43

Според мен ние не можем да преценим дали фотоапаратите и подобна апаратура може да засече дух или не. Информацията, изученото и предположенията са някак твърде малко и ограничени, за да сме сигурни какво спомага за виждането им и какво не.
Изображение
Изображение

Отговори