Вярвате ли

Паранормални явления, свръхестественото и други странни и необяснени от науката неща.
Отговори
Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Вярвате ли

Мнение от Gab4o » пон ное 26, 2007 18:49

в паранормални явления?
знаете ли най-малко от обща култура какво представляват те, защо вярвате или не, доближавали ли сте се по някакъв начин до събития, които се определят като паранормални? Разкажете за всичко това, както и за разклонения по темата.

P A R A N O R M A L
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ
Регистриран: вт дек 20, 2005 1:41

Мнение от gorski_ » вт ное 27, 2007 17:28

Еми това са неща, които си съществуват, но още не сме се научили да ги виждаме, управляваме, разбираме...или поне не всички от нас. Аз си вярвам да. Ние сме някъде в дъното на вселената от тази гледна точка. Бая сме ограничени.
No faith, only the power of will
Изображение

BPAHA
Знаещ
Регистриран: пон фев 28, 2005 15:28
Контакти:

Мнение от BPAHA » вт ное 27, 2007 22:51

Истината е някъде там - в архивите на Канцерогенния.
Реалността (илюзията) трябва да умре - върви тогава спокоен и тих

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » пон дек 24, 2007 13:41

За вярване - да вярвам. Защо ли? Все още не е ясно що за явление е. И ми се ще да надникна в архивите на Канцерогенния. Обаче той пък дали наистина знае?
Има много места в които паранормалното е толкова често явление, че вече не му обръщат внимание- Бермудски триъгълник, Зоната на мълчанието, а може би и човешкия мозък си е едно такова място, за други сега не се сещам.
А всъщност те са паранормални защото не се обясняват от законите на земната наука. Дали пък някъде във безкрайната вселена не е паранормално явление да кажем земната гравитацията или пък да се смята за паранормално явление това, че времето е в порядък минало-настояще- бъдеще.
Все странни неща. И не вероятни. И не естествени. И не научни.
"Аз знам че нищо не знам, но има такива които и това не знаят." Аристотел

Потребителски аватар
Sarpuhi
Търсещ
Регистриран: ср яну 16, 2008 18:58

Мнение от Sarpuhi » пет яну 25, 2008 17:06

И аз също вярвам в свръхестественото, защото колкото и да е огромен напредъкът в различните науки, все пак остават доста неща неразгадани.Това, което човекът не е способен да обясни посредством познатите физични закони, не означава, че не съществува!
Като пример за паранормални явление бих дала Едгар Кейс, който е чрез автохипноза е намирал лечение за хиляди болни(някои от които "отписани" от лекарите) без да има медицинско образование и абсолютно безкористно.Благодарение на ретроспективната си дарба един от феномените в човешката цивилизация оспорва много събития в миналото, които биват доказани едва през XXI век.Живялият в XIX век предсказва развитието на атомната енергия, неоткритата Плутон, Втората световна,вулканични изригвания(Везувий-1994) и земетресения(голямото земетресение в Турция) и още много, много други.
А и тук в България си имаме Баба Ванга,което според мен също е неоспоримо доказателство във съществуването на паранормалното!
Happiness is the skill to use your imagination properly!

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » пет авг 28, 2009 16:35

Много често у нас в България се употребява баенето против уроки. А също и леене на куршум при уплаха. И като, че всичко минава след тия процедури.
Дори наскоро в разговор една позната разказа, как като била малка имала много брадавици на едната си ръка. Баба и казала като види нова луна да се наведе и да вземе от земята камъче или тревичка с нея да потърка брадавиците и да каже:"В името на Отца, Сина и Светаго Духа, Амин". Тя го направила и след време брадавиците изчезнали.
Предполагам, че всичко това е свързано с насочените мисли на човека, който бае, лее куршум или пък иска да си излекува брадавиците.
От друга страна пък специално за уроките излиза, че има и хора които насочват "лоши" мисли към някого и така му причиняват вреда.

Потребителски аватар
Voodoo
Търсещ
Регистриран: нед юни 24, 2007 15:15
Контакти:

Мнение от Voodoo » вт яну 12, 2010 13:20

Как да дефинираме паранормалното.

Може би за праисторическия човек автомобила,
самолета и други модерни технологии биха били паранормални за него.

Може би дефинираме като паранормално нещата които все още не
разбираме.
Отговора на въпроса дали вярвам е Да.
Изображение

Отговори