Подготвяне на нова връзка докато си в старата

Отговори
Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Подготвяне на нова връзка докато си в старата

Мнение от Vassil » пет ное 02, 2007 13:40

Какво мислите за "трансфера" или момента в който старата връзка още не е свършила, а вече сте подготвили новата след което удобно се прекратява старата?
Били ли сте човека който го прави и/или човекът който е потърпевш? Удобство или гадно е това нещо?
Защо се прави?
Казва ли се на човекът с който е бил преди това, че това нещо е факт?

Потребителски аватар
hotblooded
Знаещ
Регистриран: пон яну 22, 2007 8:16

Мнение от hotblooded » съб ное 03, 2007 2:50

В това няма нищо достойно! След като човека до теб не ти дава това което си очаквал, бъди честен и си го кажи! А не да го държиш в заблуда докато намериш заместител! Ако мъж прави това - решил е че ще се разделя с жена си (или приятелката си) но не му се остава "на сухо" докато си намери друга (или си е намерил друга ама не му стиска да си каже) то за мен той е Педераст (да с главно П )
Когато си пожелаваш да живееш вечно, не забравяй да си пожелаеш и вечна младост!

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » пон ное 19, 2007 11:26

Е, малко се престрашиха да пишат. Аз познавам такива хора, бил съм и потърпевш донякъде. Смятам, че това е мекушавство, бягане от проблемите и егоизъм събрани в една неповторима компилация. Въпреки това ги разбирам - това е по-лесният път. Знам ,че оправданията са от рода: "ами и без това връзката се е изчерпала какво толкова" Ами ако такъв е случая защо още я има тази връзка.
Отварям една голма скоба. Регламентирали ли са си отношенията двустранно с ясни изразени такива условия не ненормално, но не го броя за връзка тогава.

Потребителски аватар
anahata
Намиращ
Регистриран: пон май 14, 2007 15:29

Мнение от anahata » пон ное 19, 2007 13:38

Бих нарекла тази ситуация "презастраховане". Познавам и такива, които имат по няколко връзки едновременно /съпруг/а и две-три любовници/.
Не ми се ще да коментирам моралната страна на такова поведение, но в тези случаи отсъстват любовта и доверието. Това дори не е хитруване. Любителят на сексуални авантюри винаги си остава неудовлетворен, каквито сметки и замени да прави в интимния си живот. Ние, хората, като мислещи същества изпитваме чувства, нежност и по това се разграничаваме от животините. Убедена съм, че само любовта може да направи живота ни по-смислен и интересен. За съжаление голяма част от съпружеските двойки си изневеряват.

Изневерявали са ми, понякога сама съм разбирала, друг път в моменти на откровение са си споделяли. Имало е извинения и надежда, че мога да простя, защото съм била "по- различна" от другите. Човекът дори не подозираше как ме нарани. Е, тръгнах си, разбира се. Вече съм наясно, че рано ли късно връзката се изчерпва, или просто изневярата се случва. Когато разбах, че нищо трайно и съвършено няма на този свят, спрях да си градя илюзии.

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » вт дек 25, 2007 16:45

Напоследък обаче проблемът за който говорим си е твърде често срещана практика. Предполагам, че да са подтикнати до там да постъпват е страхът да не останат сами, но това не ги прави по-привлекателни в моите очи.

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » ср дек 26, 2007 2:00

Модно е, има тръпка и за силния и за слабия пол да се похвалят, че са "печени" и мацките или пичовете търчат подире им.
Само, че това важи за връзки, в които си с тази или онзи, защото си по течението, да убиеш някой друг ден,месец или години.
Това по мое мнение не са връзки, а хибрид от привличане, нагон и глупост. Да знам, че е грубо да се говори така за връзка.
Това си е продукт на безхаберието на тези които подготвят новата връзка и на тези дето са потърпевши, че и на обкръжението им(зяпачите).
Говоря за това по този начин, не защото ми се е случвало, а съм била от зяпачите и чесно да си призная не съм направила нищо повече, освен да подхвърлям някви иронични забележки за подобно поведение. Не, че се притеснявам да ме мислят за моралистка. Просто не съм матадор, че да изляза срещу разярения бик.
"Аз знам че нищо не знам, но има такива които и това не знаят." Аристотел

Sisey
Тишина
Регистриран: вт юни 17, 2008 15:06

...

Мнение от Sisey » вт юни 17, 2008 15:26

mm.,
Последна промяна от Sisey на чет юни 19, 2008 15:13, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » вт юни 17, 2008 19:13

Пиши на кирилица, с тая латиница се губи мисълта като чете човек, малко сръбско ми идва това писане с латински букви - администратора е обяснил как се пише на кирилица в правилата.:D
Кофти ти е тръпката, ама има и такива ситуации, зарежи го тоя пич и ще ти е по-добре, да си приятелства с приятелката. 8)

Потребителски аватар
Idea
Търсещ
Регистриран: ср сеп 10, 2008 18:33
Контакти:

Мнение от Idea » нед ное 09, 2008 17:09

Има хора, които се страхуват, когато започнат да изпитват чувства и затова бягат от 1 връзка в друга чрез този "трансфер". Имам такъв познат. А има и такива, на които не им пречи да са с няколко души едновременно и така никога не остават сами, дори да се разделят с някой..
Кажи какво е красотата? Покажи ми знанията от извора на твоята душа. Обясни значението на безкрая. Ако можеш събери всичко това в една дума, наречи го любов и нека Тя грее винаги пред теб!

Отговори