Смятате ли се за цинични?

Искате нещо да изкрещите пред света или просто да напишете...Може да го направите и тук
Отговори
Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Смятате ли се за цинични?

Мнение от Vassil » пон окт 29, 2007 13:20

Отглас от темата за умните хора и циничноста... Смятате ли себе си за цинична личност?
Бонус подвъпроси..
Във какво се състои вашия цинизъм?
Какво ви превърна в циничен/на?
Спрямо какво и/или кого сте най-цинични?

Потребителски аватар
anahata
Намиращ
Регистриран: пон май 14, 2007 15:29

Мнение от anahata » вт окт 30, 2007 13:11

Извинение, ако изляза извън темата!
Питам се как разбираме циничността. Може би като неоправдана грубост, бруталност, незачитане личните чувства и права на другия. Освободен и арогантен език и тон, поведение, което граничи с агресията...
Ще ми се да не познавам циничността.
Не бих се определила като цинична, но... Откривам я най-вече в думите. Това са т. н. "мръсни" думи, обиди, използвани с цел да се нарани на всяка цена другия. Или пък да бъде "смачкан", унизен и наказан. Това ми се е случвало.

Когато съм си "изпускала" нервите, съм отвръщала подобаващо, нещо, с което не се гордея.
Имам своите сенчести страни. Животът ми не е стерилен, но вече бих казала, че имам "контрол" над голяма част от негативните си чувства.
Умният човек не би трябвало да бъде циничен, ако умният е мъдър, разбира се. Цинизмът не е кой знае какъв капитал. Последствията от циничното поведение са по-скоро негативни.
Била съм и обект на цинично отношение.

Потребителски аватар
Marsianche
Новак
Регистриран: ср окт 10, 2007 20:52

Мнение от Marsianche » пет ное 02, 2007 10:59

Ако в природата ти е винаги да се стремиш да си искрен то неминуемо понякога се налага да бъдеш и циничен... пък и как да не отговориш с цинизъм на един човек ,които по друг начин просто няма да те разбере...

Потребителски аватар
hotblooded
Знаещ
Регистриран: пон яну 22, 2007 8:16

Мнение от hotblooded » съб ное 03, 2007 2:44

Да, циничен съм!
Когато си пожелаваш да живееш вечно, не забравяй да си пожелаеш и вечна младост!

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » ср ное 21, 2007 15:18

Първо Не знам какво значи напълно думата циничен. Съдя за нея по смисъла който се влага в околните думи. Разбирам я като безжалост спрямо нещо, бруталност все едно да оперираш с брадва и да режеш главата откъм кръста.

Смятате ли себе си за цинична личност? Мисля, че да.
В какво се състои вашия цинизъм? В отношение спрямо света, но най-вече спрямо заблудите и митовете.
Какво ви превърна в циничен/на? Опит,наблюдение, книги, размисли и разговори.
Спрямо какво и/или кого сте най-цинични? Отговорих горе, но ще допълня още. Циничен съм и към посредственоста в случаите, които може и да е много повече.

Потребителски аватар
Voodoo
Търсещ
Регистриран: нед юни 24, 2007 15:15
Контакти:

Мнение от Voodoo » ср дек 19, 2007 13:49

Доста рядко съм циничен. Не се смятам за такъв. Мога да бъда все пак ако поискам или ако много ме ядосат... ;)
Изображение

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » чет дек 20, 2007 21:42

Ако някой смхнат шофьор иска да ме прегази когато светофара в неговото платно е червен или на пешеходна пътека, нямам друг начин освен да му отвърна с циничен жест на ръката.
Така, че има моменти в които съм цинична с циничните, но не ми харесва, защото това е резултат от стреса на ежедневието ми.
Рядко ми се случва, но като се изумя от тъпота на дадено действие или събитие мога да пусна едно "мамка му" или три пъти същия израз, когато законите на Мърфи действат в пълна сила. Сиреч, когато вече съм безсилна да спра лавината от гадости, които се случват около мен.
"Аз знам че нищо не знам, но има такива които и това не знаят." Аристотел

Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ
Регистриран: вт дек 20, 2005 1:41

Мнение от gorski_ » пет дек 21, 2007 0:40

Мда..понякога. Опитвам се да се сдържам хаха
No faith, only the power of will
Изображение

Отговори