Кога и с кого сте се чувствали най-щастливи?

Willow
Знаещ
Регистриран: пон окт 31, 2005 14:43

Мнение от Willow » ср сеп 27, 2006 10:23

dream_live написа:А дали някога сме били истински щастливи? Аз не мога да преценя за себе, но се страхувам че отговара може би е - не! Не можем да се залъгваме че само малките неща ни стигат да бъдем щастливи. Искам да ви питам - какво ви прави вас щастливи?

Истински щастливи? Че кой знае какво е истинско щастие,толкова е относително...
Someone to face the day with, someone I'll always laugh with... Even at my worst I'm best with you...

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » пет сеп 29, 2006 12:31

Willow написа:
dream_live написа:А дали някога сме били истински щастливи? Аз не мога да преценя за себе, но се страхувам че отговара може би е - не! Не можем да се залъгваме че само малките неща ни стигат да бъдем щастливи. Искам да ви питам - какво ви прави вас щастливи?

Истински щастливи? Че кой знае какво е истинско щастие,толкова е относително...

знае този, който го е усетил.
аз знам.
то съществува.
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
simona
Яко в играта
Регистриран: чет сеп 21, 2006 15:45

Мнение от simona » пет сеп 29, 2006 19:03

Един човек, който много уважавам и познавам виртуално от един друг форум, но не към Интернет ми каза един път, че "Щастието се възпитава". В началото като го каза някак си погледнах с абсолютно съмнение, но понеже доста поумувахме върху тези три думички накрая се съгласих. След като вътрешната енергийна сила въздейства на човека по положителен начин, защото енергията винаги има позитивен потенциал, то напълно възможно е човек като промени мисленето си, да преодолее различията си с околния свят и винаги да има допирни точки с него. Една тъга те прави нещастен, но ако преодолеем нейната негативна енергия, човек разбира, че това е нещото от живота. А той така или иначе продължава с или без някой твой приятел на който си държал например, но се е оказал не дотам достоен за твоето уважение. Но е възможно човек наистина да осмисли щастието, защото то наистина е навсякъде около нас, даже и в самите нас. Само трябва да открием къде е слабото място което понякога го прикрива и ни прави недееспособни и мълчаливи. Естествено, ви цитирам по памет това което дискутирахме.
=====
Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. - Сократ

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » съб сеп 30, 2006 19:26

Това мнение за щастието и нещастието е споделяно и от мнозина психолози (поне аз съм го намирал по такива книги). Щастието понякога в такива моменти дори не може да бъде усетено пълно, едва по късно разбираме, че сме били много щастливи и живота ни е обливал с краски сякаш времето е било спряло.

Потребителски аватар
simona
Яко в играта
Регистриран: чет сеп 21, 2006 15:45

Мнение от simona » нед окт 01, 2006 1:44

Ами прав си. Двамата с които дискутирахме бяха психолози, другите нормални тружените на нашето общество. Но е добре човек даконтактува с такива хора, макар рядко да ми се случва. Има какво да се научи. Но всъщност, съвсем не си падам по "голямата работа", защото понякога и един обикновен човек може да ти даде много добър и съществен съвет.
=====
Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. - Сократ

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » пон окт 02, 2006 10:52

специално за любовта аз слушам сърцето си, а не съвети на който и да било. :D
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Отговори