Кога и с кого сте се чувствали най-щастливи?

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

ами,

Мнение от Gab4o » съб ное 26, 2005 1:49

http://www.crossroadbg.com/bg/forum/viewtopic.php?t=17

това казва повече от достатъчно...

Изображение
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Willow
Знаещ
Регистриран: пон окт 31, 2005 14:43

Мнение от Willow » съб ное 26, 2005 16:18

С толкова много хора се чувствам щастлива и същевременно един човек ми стига за да съм на седмото небе.
Чувствам се прекрасно обградена от приятелите си,сред тях се чувствам някакси...значима.Обичам да излизаме с тях,но не на кафета(не че не ми харесва,но предпочитам второто)а някъде сред природата.Аз живея в Бургас и имам възможност да се разхождам всяка вечер в Морската градина или по брега...страхотно е.Дори обичам да се съберем с приятели в къщи и просто да си говорим и да се наслаждаваме на морето(живея много близо до морето).Тогава се чувствам повече от щастлива :D
Someone to face the day with, someone I'll always laugh with... Even at my worst I'm best with you...

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » нед ное 27, 2005 3:12

anton написа:Благородно ти завиждам, че живееш близо до морето. Не помня от колко време не съм ходил на море или изобщо съм си почивал някъде.
Но по-важното при теб мисля е, че умееш да се радваш на подобни неща. Предполагам, че човек може да се чувства щаствлив навсякъде, защото щастието е начин на въсприемане на нещата, нагласа...
не мисля, че щастието е нагласа..ако е нагласа значи това всъщност е самозалъгване. Или си щастлив или не..не можеш да кажеш на мозъка си и сърцето си - ето сега ще съм щастлив, ще си представям така.
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » нед ное 27, 2005 23:24

anton написа:Става въпрос за това да умееш да оценяваш това, което имаш. Сигурно много хора живеят близо до морето, например, но дали на всичи това им създава някаква радост....
да, трябва да го цениш, разбира се. и то не чак като го загубиш...
Изображение
Изображение

^Loki^
Търсещ
Регистриран: чет мар 24, 2005 21:18

Мнение от ^Loki^ » пон ное 28, 2005 5:40

Ще отговоря на темата малко преди да умра (демек след около 800 години), защото ако го направя сега, може да се окаже че греша, може да се окаже че най-щастливият момент тепърва предстои...

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » пон ное 28, 2005 13:23

^Loki^ написа:Ще отговоря на темата малко преди да умра (демек след около 800 години), защото ако го направя сега, може да се окаже че греша, може да се окаже че най-щастливият момент тепърва предстои...
еми ок, аз няма да заключвам темата дотогава Изображение
Изображение
Изображение

^Loki^
Търсещ
Регистриран: чет мар 24, 2005 21:18

Мнение от ^Loki^ » пон ное 28, 2005 16:50

Ами добре ще е...
А сега за да покажа че мога да пиша и по-сериозни мнения:
Аз съм щастлив когато съм с приятелката си която много обичам(чувствата са взаимни). То всъшност това е причината - всичко е взаимно.
Щастлив съм още когато помагам на хората и когато те оценяват това.
Щастлив съм и че съм жив:)))
Общо взето през по-голямата част от времето, съм все щастлив.
(нещо се отворих на писане в тоя форум ама няма лошо...)

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » пон ное 28, 2005 22:42

^Loki^ написа:Ами добре ще е...
Аз съм щастлив когато съм с приятелката си която много обичам(чувствата са взаимни). То всъшност това е причината - всичко е взаимно.
Щастлив съм и че съм жив:)))
нее, няма лошо, пиши си :D :} радвам се, че форума се разраства и то с хубави мнения.
а колкото до твоето мнение - аз съм така, но с моя приятел. Той ме прави безкрайно щастлива.
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Inana
Новак
Регистриран: пет ное 25, 2005 14:49
Контакти:

Мнение от Inana » пон ное 28, 2005 23:15

Според мен щастието е само един миг, не е перманентно състояние, по-скоро е нещо като оргазъм.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » вт ное 29, 2005 1:17

Inana написа:Според мен щастието е само един миг, не е перманентно състояние, по-скоро е нещо като оргазъм.
уау, наистина не съм се замисляла от тази гледна точка :D
Изображение
Изображение

Willow
Знаещ
Регистриран: пон окт 31, 2005 14:43

Мнение от Willow » вт ное 29, 2005 2:02

anton написа:Благородно ти завиждам, че живееш близо до морето. Не помня от колко време не съм ходил на море или изобщо съм си почивал някъде.
Но по-важното при теб мисля е, че умееш да се радваш на подобни неща. Предполагам, че човек може да се чувства щаствлив навсякъде, защото щастието е начин на въсприемане на нещата, нагласа...
Ако ти кажа че това лято не съм ходила на плаж едва ли ще ми повярваш,но е така...Аз се радвам на моренцето по друг начин...
Да прав си навсякъде има нещо което да ни кара да изпитваме щастие,хармония било то море ,река,планина,гора или каквото и да е просто трябва да го забележем преди да го загубим или по-лошо сами да го погубим.
Someone to face the day with, someone I'll always laugh with... Even at my worst I'm best with you...

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » вт ное 29, 2005 2:26

Willow написа:
Ако ти кажа че това лято не съм ходила на плаж едва ли ще ми повярваш,но е така...Аз се радвам на моренцето по друг начин...
Да прав си навсякъде има нещо което да ни кара да изпитваме щастие,хармония било то море ,река,планина,гора или каквото и да е просто трябва да го забележем преди да го загубим или по-лошо сами да го погубим.
willow,
ти или ми четеш мислите много подло :D ;] или мислим еднакво..:D
Изображение
Изображение

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » ср ное 30, 2005 23:23

^Loki^

Ами добре ще е...
Щастлив съм и че съм живSmile))
Ей тук все ни четят мислите в тоя форум.Добавям към мнението на ^Loki^:
Щастлив съм когато хората наоколо са щастливи дори и непознати.
Радва ме хубавото време и лошото по възможност със чиста природа
Хубаво ми е когато нещата се получават.

reslickade
Търсещ
Регистриран: ср ное 23, 2005 1:19
Контакти:

Мнение от reslickade » пет дек 02, 2005 5:21

Inana написа:Според мен щастието е само един миг, не е перманентно състояние, по-скоро е нещо като оргазъм.
това определение свързвам със "щастлив миг"

оприличавайки го на оргазим, му придаваш смисъл на нещо изкуствено, някакъв вид заблуда. Не съм съгласен, въпреки че и аз понякога разсъждавам така. Въпреки това вярвам, че е възможно човек предимно да се чувства добре - щастлив, а не това да е само моментно състояние, за което след време да се сеща и да си мисли колко е бил заблуден в този момент за да е чувстваш така.

Под щастие като емоционално състояние разбирам да се събудиш (след период от време без чужда намеса) и настроението ти да не е на нула, и да има достатъчно значими хубави "щастливи мигове" зад гърба ти, които да сложят усмивка на лицето ти. Но от теб самия зависи да се настроиш към хубавите неща в живота си и да ги оценяваш такива каквито са - било то малки или големи.

test
Намиращ
Регистриран: ср ное 02, 2005 16:49
Контакти:

Мнение от test » пет дек 02, 2005 10:04

щастието е да влезеш във мига. да създадеш обстановката на мига. да се огледаш, да направиш стъпка, да се отърсиш, да не вършиш нещата по задължение, да влезеш в себе си, да усетиш себе си в обстановката, каквото и да правиш, да ти хареса, дори домашно, да видиш думичките, да играеш с тях, да погледнеш по свой начин на всичко, да почувстваш своя начин, да не четеш механично, да не говориш механично, да не помниш механично, да не мислиш механично, да не правиш, да спираш, да започваш, да бъдеш ти.

оргазъм? какво е това, някакво моментно удовлствие, без какъвто и да е смисъл. не може да става дума за сравнение - да живееш е несравнимо.

Отговори