Какво е мнението ви за благотворителните кампании ?

Искате нещо да изкрещите пред света или просто да напишете...Може да го направите и тук
Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ
Регистриран: вт дек 20, 2005 1:41

Мнение от gorski_ » ср окт 24, 2007 20:57

Vassil написа:Оха двама модератора се карат...Вадя пуканките :lol: Нихилист, оптимист... Развивайте тези ако не да правим по голямо сбиване на мнения. Аз се сетих и за "Българската коледа" какви пари паднаха за мобилните оператори охаа празник..
Хъхъ, Нихилист не, Мизантроп да :Р

Габчо мерси :smt023
No faith, only the power of will
Изображение

Потребителски аватар
Eternal Dreamer
Яко в играта
Регистриран: ср окт 03, 2007 13:29

Мнение от Eternal Dreamer » ср окт 24, 2007 21:04

gorski_ написа:Хъхъ, Нихилист не, Мизантроп да :Р
Да се надяваме че ненавистта ти е само към хората. :smt136
И препълнена със лято, през стъкло от лято гледам,
за да видя как топи се като синя свещ нощта.
За да видя сън от лято, през стъкло от лято гледам,
за да видя невидени досега неща.

Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ

Мнение от gorski_ » ср окт 24, 2007 21:10

Хах, че към какво друго да е? :)
Изображение

Потребителски аватар
Eternal Dreamer
Яко в играта

Мнение от Eternal Dreamer » ср окт 24, 2007 21:19

О, ако се замислиш, много неща можеш да не обичаш. Но да мразиш е лесно и скучно, има толкова други чувства, на които да се посветиш. :smt136 .

И още нещо - хората ли ненавиждаш, или някои техни постъпки/реакции/мисли дори? :smt141

Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ

Мнение от gorski_ » ср окт 24, 2007 21:36

Еее изкара ме задръстен кон с капаци! Естествено, че изпитва и се отдавам и на други чувства! :lol:

Всичко човешко. Не ни е мястото на тая планета. Естествено някои повече, други по-малко. Все пак дружа и познавам хора, които отчасти или изцяло споделят мнението ми. От човек до човек все пак има известна разлика. Все пак има едно чувство, което отчасти затъпява ненависта - любовта. Любовта към приятелите, към даден човек..Но това почти не променя нещата.
Изображение

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » ср окт 24, 2007 21:49

о са ми говори за любов и чувства.

бих казала, че си на 13 по противоречивите `тиин` глупости, които измрънка досега.

:smt017

то се видя - човек, който не му пука за другите, дори деца, измиращи от неизлечими болести и който има велика философия за вселената!

браво!
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » ср окт 24, 2007 21:50

не съм очаквала..
са ще отговориш с някое мнение от рода на `оо ти пак викаш` или `:D`
нито едното няма да ме изненада..
а мислех, че точно ти си свестен човек
аз лягам, пиши си
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ

Мнение от gorski_ » ср окт 24, 2007 22:07

И на 13 да съм, супер :) Не искам да старея, искам винаги да съм млад!

Еми ще си говоря за любов и чувства, забранено ли е? Човек съм, не съм съвръшенния демон. И Глупостите които издрънках до сега не са противоречиви хаха:)

Ех отвратителен съм.
Изображение

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » чет окт 25, 2007 11:10

Ами всъщност сбърках, ти наговори още по-големи глупости от всякога. Айде спри се, хората не са длъжни да ги четат, а да си пишат по темата.
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
anahata
Намиращ
Регистриран: пон май 14, 2007 15:29

Мнение от anahata » чет окт 25, 2007 11:58

"Там където има страдание, със сигурност няма добро".
Малко са хората, които откровено биха признали, че не могат да бъдат съпричастни към човешкото страдание. По- голямата част привидно съчувстват, но реално не правят нищо или са безсилни да помогнат. Затова в обществото ни лицемерието е взело връх по отношение на тежко болните и нуждаещите се от подкрепа. Текат показни и унизителни кампании. В действителност реалните жестове и помощ са нищожни. Всичко е търговия: социални услуги, програми, лекарства.
Пред съдбата на инвалида, безпомощен и жалък, залежал се в памперси и смрад, бих предпочела смъртта.
Ако някой иска да помогне, нека посети един такъв болен и нека намери сили и начин да го утеши.
Инстинктът на корема прави хората егоисти и лицемери. Не искаме да си го признаем. Доброто трудно може да се намери на този свят. Ако го открием тук - таме, то много бързо се трансформира в своята противоположност.

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » чет окт 25, 2007 14:06

Ей, харесвате ми, именно за това че нищо не спестявате. Удобно е да се гледа през стъкло на топло как навън е студ и хората ровят по кофите.
anahata
Доброто трудно може да се намери на този свят. Ако го открием тук - таме, то много бързо се трансформира в своята противоположност.
Защо anahata имам моя версия, но е интересно да го кажеш ако ли са различни ще станат две.
Последна промяна от Vassil на чет окт 25, 2007 20:26, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
anahata
Намиращ
Регистриран: пон май 14, 2007 15:29

Мнение от anahata » чет окт 25, 2007 15:15

Защо доброто, към което се стремим или мислим, че сме постигнали, по -късно се оказва не чак толкова добро, или в една или друга степен част от злото?
Това, че ще нахраним един инвалид или ще му купим еднократно лекарства, не означава, че сме излекували душата му. Как ли ще се чувства, когато остане отново сам и забравен от всички?
Видяла съм тъгата и отчаянието в човешките очи: това е страдание, което само Бог може да излекува.

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » чет окт 25, 2007 20:38

anahata
Доброто трудно може да се намери на този свят. Ако го открием тук - таме, то много бързо се трансформира в своята противоположност.
Пример за това е и религията с нейната лицемерщина проявена неведнъж - кръстоносни походи, лов на вещици, много лицемерни лъжи. Добра идея - лоша реализация.
Интересно е как като хубавото се появи бързо се разфасова на порцийки и се продава. Другия вариант всичко живо подобно на пиявици се прикрепя и смуче. Хората имат нужда не само от храна а и подкрепа и начин да се чувстват пълноценни. Някои обаче макар и малък процент са избрали отделяне от света и тръгват по този път, друг вариант е мързелът, но най-честа причина за ровене по кофите е безизходицата.

Потребителски аватар
Eternal Dreamer
Яко в играта

Мнение от Eternal Dreamer » чет окт 25, 2007 22:02

gorski_ написа:Еее изкара ме задръстен кон с капаци!
Глупости, съвсем не е било това идеята, да знаеш! ;) Просто ми стана интересно.
"Там където има страдание, със сигурност няма добро".
Не съм съгласна. (:
Видяла съм тъгата и отчаянието в човешките очи: това е страдание, което само Бог може да излекува.
Според мен по-точната дума е божественото. :smt136. Но съм съгласна, лесно е да развалиш нещо красиво. И точно това е идеята, да се учим да го запазваме и развиваме (:

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » вт ное 06, 2007 11:54

Ами да засегна и другата страна на нещата. Понякога хората дават помощи за да оправдаят съвеста си, друг път заради страх да не станат като хората на които дават, а все по-рядко от доброто си сърце.

Отговори