Какво е мнението ви за благотворителните кампании ?

Искате нещо да изкрещите пред света или просто да напишете...Може да го направите и тук
вельо
Търсещ
Регистриран: ср окт 17, 2007 0:32
Контакти:

Какво е мнението ви за благотворителните кампании ?

Мнение от вельо » нед окт 21, 2007 17:29

Лъжливи ли са те ?И доколко може да имаме доверие на подобни начинания ?
Предполагам на мнозина се е случвало да се натъкнат на прилично облечени хора носещи документи в ръцете си и спиращи вас и останалите минувачи по улицата с призив за помощ-дарение за еди кое си дете с било то бъбречна недостатъчност или някакво друго заболяване ... Интересно ми е да видя мнението ви по този въпрос и в каква благотворителна дейност бихте участвали (ако подкрепяте такава)?
^.^

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » нед окт 21, 2007 19:34

Някои са и много нахални. Преди седмици един го погледнах с най-войнствения възможен поглед, че беше леееееко далеко нахален.
Лошото е че хората се вързват използвайки тяхната добринка. Но ако иска да направи нещо без да храни хората от фондациите или мобилните оператори ще намери начин.

kkk
Знаещ
Регистриран: чет яну 11, 2007 13:50

Мнение от kkk » нед окт 21, 2007 19:37

Веднъж говорих на откровени начала с една такава жена. Да, има фондация, от нея отиват някакви средства за детето, но чак след като от събраните средства се изплатят заплатите на служителите във фондацията и на тези, които ходят и събират средствата. Т.е не повече от 10% от събраното може да стигне до детето.
От тогава откровено не давам пари на такива откровени просяци.
Пускам СМС- при националните кампании, помагам предимно на познати

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » нед окт 21, 2007 19:47

злоупотребявало се е твърде много, за да вярват хората, но има доста хора, които все още се лъжат и дават..по-добре да дадеш лично на родителите на детето или по друг начин, отколкото да те метнат по такъв безсрамен начин.
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

tinkata
Търсещ
Регистриран: пет окт 19, 2007 10:45
Контакти:

Мнение от tinkata » пон окт 22, 2007 1:42

Доколко можем да имаме доверие? Отделна тема.
Лъжливи ли са? Навярно в по-голямата си част - да.
В каква благотворителна дейдост бих участвал? В такава, в която бих видял на часа резултата от моето благотворение.
You think you are safe but you are wrong - we are falling off the edge of the world!

Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ
Регистриран: вт дек 20, 2005 1:41

Мнение от gorski_ » пон окт 22, 2007 8:39

Безразлични са ми такъви хорица дето правят тия благотворителни изяви с основна цел (обикновено) "Вижте, имам парички и съм адския щот помагам на хората!". По улицата като ме спрат да ми обясняват как някакво дете имало нужда от трансплантация или нещо такоа...им се изсмивам обикновено или казвам да не ме занимават. Не знам до колко са истини тези кампании, дарения и т.н. и да си призная, не ме интересува.

Давам пари само на някой добър музикант, който свири на улицата.
No faith, only the power of will
Изображение

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » вт окт 23, 2007 18:53

gorski_ написа: Не знам до колко са истини тези кампании, дарения и т.н. и да си призная, не ме интересува.
Значи не ти пука дали някое дете се гърчи и умира? Ама изобщо не те *** ?
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ

Мнение от gorski_ » вт окт 23, 2007 19:42

В интерес на истината, да :)
Изображение

вельо
Търсещ
Регистриран: ср окт 17, 2007 0:32
Контакти:

Мнение от вельо » вт окт 23, 2007 20:52

Ммми поне според мене трябва да правиме по нещо когато ни се отдаде възможност .Но внимателно и да знаеме че не сме си дали парите на вятъра поне .
^.^

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » ср окт 24, 2007 18:49

gorski_ написа:В интерес на истината, да :)

добре, ти си недостижим и на теб никога не може да се случи да се разболееш от някаква тежка болест и хора да не им пука дали ше живееш
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ

Мнение от gorski_ » ср окт 24, 2007 20:20

Ццц...как ме обиждаш сега. Ами не съм недостижим. Ако ми стане нещо ще им пука на тия които държат на мен, останалите само ше ахкат и ше въздишат. Не търся съжяление. Ако ще се мре, да се мре, така ми е било писано, кои сме ние да се месим в работите на съдбата и хода на природата. И какво сега, това че не ми пука за болката на хората по какви закони ме прави по-лош човек? Живея с идеята, че човечеството трябва да измре, не да изчезне, да измре. Какъв е смисъла да съжелявам някое дете, да помогна на лечението му при положение, че след години то ще отсече дърво, че живее в бетонен затвор построен върху останките на природата. За какво да помагам на човечеството да се разраства? Да погълне още повече света около себе си. Мир, състрадание...постни лъжи. Ако някоя кола блъсне човек разхождащ кучето си, аз ще помогна първо на животното. Постъпвал съм по подобен начин.

Йей:) аз съм ужасен!
Изображение

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » ср окт 24, 2007 20:25

gorski_ написа:Ццц...как ме обиждаш сега. Ами не съм недостижим. Ако ми стане нещо ще им пука на тия които държат на мен, останалите само ше ахкат и ше въздишат. Не търся съжяление. Ако ще се мре, да се мре, така ми е било писано, кои сме ние да се месим в работите на съдбата и хода на природата. И какво сега, това че не ми пука за болката на хората по какви закони ме прави по-лош човек? Живея с идеята, че човечеството трябва да измре, не да изчезне, да измре. Какъв е смисъла да съжелявам някое дете, да помогна на лечението му при положение, че след години то ще отсече дърво, че живее в бетонен затвор построен върху останките на природата. За какво да помагам на човечеството да се разраства? Да погълне още повече света около себе си. Мир, състрадание...постни лъжи. Ако някоя кола блъсне човек разхождащ кучето си, аз ще помогна първо на животното. Постъпвал съм по подобен начин.

Йей:) аз съм ужасен!
ами тогава ти защо живееш в бетонен кво беше там, и ок - нека 2 годишното дете болно от рак да се гърчи в мъки, закфо да му помагаме ако има надежда, нека мре там, че това е смисъла на човечеството.
По-добре да мре там, а ти като си си жив ти е добре, нали. Добре ти е в твоя бетонен нещо си да си чатиш.
Абе да ти имам логиката и мисленето и принципите.
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ

Мнение от gorski_ » ср окт 24, 2007 20:36

Нямаш ми я да. Ами живея в подобно място да. Къде съм казал, че не съм част от човечеството. Единственото, което мога да направя е да мразя.

Ама те питам, по кои закони е грях да желаеш смъртта или да не ти пука от болката на потенциален убиец създаден от убиици?

Свобода за Тибет :lol: !
Изображение

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » ср окт 24, 2007 20:44

Оха двама модератора се карат...Вадя пуканките :lol: Нихилист, оптимист... Развивайте тези ако не да правим по голямо сбиване на мнения. Аз се сетих и за "Българската коледа" какви пари паднаха за мобилните оператори охаа празник..

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » ср окт 24, 2007 20:45

много си зле, честно. Не съм предполагала, че мислиш и действаш по такъв начин за такива неща. Това променя коренно представата ми за теб. Няма смисъл да се занимавам...
Изображение
Изображение

Отговори