Смяна на пола

Поради заявения интерес за лични пререкания във форума ние сме актуални и тя е факт (+18)
Отговори
Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Смяна на пола

Мнение от Gab4o » ср окт 10, 2007 0:55

Здравейте ФоРуМцИ,
какво мислите за хората, които искат да сменят пола си чрез операция? Според вас те болни ли са или ние не ги разбираме, отритнати ли са от обществото и изобщо всичко, което ви дойде на ум. Смятам, че темата става все по-актуална, защото случайно попаднах на предаване, което разказва за тези неща и се замислих. В наши дни има гейове, лесбиики, транссексуални, какви ли не хора, но да стигнеш до там, че да си смениш пола анатомично...това е нещо доста сериозно, споделете какво мислите.
И моля ви, ако мнението ви е отрицателно, да не псуваме, а да спазваме добрия тон. Мерси
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Eternal Dreamer
Яко в играта
Регистриран: ср окт 03, 2007 13:29

Мнение от Eternal Dreamer » ср окт 10, 2007 10:20

Това е техен избор. Щом така са решили, никой - абсолютно никой - няма право да ги съди, според мен.

Дали е болест тяхното желание, маниакално отклонение? Не, не мисля, аз бих го определила като крайност. Имала съм възможност да общувам с хомосексуални хора, те не са `сбъркани`, а по-скоро крайни - да оправдаят онова, което е близко до тях, или да `анатемосат` другото, което ги наранява, изхождайки от своето собствено мнение. И в този ред на мисли идеята за смяна на пола също е крайна. Лично аз не одобрявам, но щом тази постъпка ще ги направи по-пълноценни като хора, нека. (:
И препълнена със лято, през стъкло от лято гледам,
за да видя как топи се като синя свещ нощта.
За да видя сън от лято, през стъкло от лято гледам,
за да видя невидени досега неща.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » чет окт 11, 2007 15:12

не говоря за хората с друга сексуална ориентация, а специално за смяната на пола
може да пуснем тема и за хомосексуалността и дискриминацията
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
SnOoPy
Търсещ
Регистриран: ср окт 10, 2007 13:38

Мнение от SnOoPy » пет окт 12, 2007 2:31

Не смятам, че този тип хора трябва да бъдат отритнати от близките си и обществото, като цяло,но и не приемам за редно това, което правят с телата си.Това дори е един вид неуважение към родителите.Сякаш даденият човек казва "Как можахте да ме създадете с такъв полов орган.Сега трябва да пропилея маса пари за операция..."
Даже този вид мислене може да се възприеме и като болестно състояние.Защото има хора, правещи всякакви извратени неща, за които важи нещо като закон: "Те са с психическо отклонение". А това да си смениш пола не е ли извратено?
И така, с малко помощ от страна на психолозите, тези хора могат да започнат да се харесват такива, каквито са...

Отговори