Талисмани

Искате нещо да изкрещите пред света или просто да напишете...Може да го направите и тук
Отговори
Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ
Регистриран: вт дек 20, 2005 1:41

Талисмани

Мнение от gorski_ » ср окт 03, 2007 23:03

Може да се бъркам с друг форум, незнам. Постоянно ми се случва да си мисля че разни теми се повтарят и такива работи...абе мани :) Айде стига офтопик.

За мен талисман е и нещо, подарено от близък човек с много любов. Нещо като символ на приятелство/обич/надежда. Не са излишни такива чувства у човека, създадени от психиката. По този начин като че ли се извисяваме на някакво по-високо духовно ниво...or somethin` :D
No faith, only the power of will
Изображение

kkk
Знаещ
Регистриран: чет яну 11, 2007 13:50

Мнение от kkk » чет окт 04, 2007 7:46

Не, нямам талисман. И не вярвам.

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » чет окт 04, 2007 15:17

Аз смятам че това е PR тема за зарибяване на хората да си купуват талисмани. Скоро да чакаме и рекламата :P :P :P Сещам се за един сайт който може да продава хаха. Само-освирквам се, че не пиша по темата.

Потребителски аватар
Eternal Dreamer
Яко в играта
Регистриран: ср окт 03, 2007 13:29

Мнение от Eternal Dreamer » чет окт 04, 2007 19:50

Не, нямам талисман. Всяка вещ ми е по свой начин скъпа, говореща и виждаща, но не вярвам че едва ли не тя ще определи деня ти. Всичко е въпрос на нагласа и самовнушение... (:
И препълнена със лято, през стъкло от лято гледам,
за да видя как топи се като синя свещ нощта.
За да видя сън от лято, през стъкло от лято гледам,
за да видя невидени досега неща.

^Loki^
Търсещ
Регистриран: чет мар 24, 2005 21:18

Мнение от ^Loki^ » пон окт 08, 2007 15:11

В талисмани и всякакви други -мани - не вярвам. Едно е че съм скептик до мозъка на костите си, а друго е че късметът е именно късмет - нещо съвсем случайно което не подлежи на контрол от нищо друго освен случайни поредици от събития.
Съвсем друга е психологическата страна на въпроса - ако отиваш примерно на изпит с мисълта че си забравил да си вземеш "щастливата химикалка" и няма да извадиш късмет, ти наистина ще си настроен пораженски и песимистично. И може би няма да дадеш всичко от себе си, защото ще си убеден подсъзнателно че няма да извадиш късмет.

И друго - как така човек решава че дадено нещо му носи късмет? Как така свързва положителното развитие на дадена ситуация с някой предмет присъствал на тази ситуация? Как решава (например) че именно химикалката му носи късмет, а не не изрязания нокът на палеца на левия крак, или смачканата хартийка в десния джоб?

И такива работи... като се замисли човек, концепцията за талисманите е доста нелогична (като всички други такива концепции, които се базират на вяра в необясними неща...)

Потребителски аватар
leather_bitch
Тишина
Регистриран: вт окт 16, 2007 21:46
Контакти:

Мнение от leather_bitch » вт окт 16, 2007 22:39

това са пълни глупости - всичко е суеверие
i am the leather bitch! Do not mess with me!

вельо
Търсещ
Регистриран: ср окт 17, 2007 0:32
Контакти:

Мнение от вельо » ср окт 17, 2007 0:40

Не! Не вярвам ..Талисманите са глупости ,макар че трябва да призная и аз съм се зарибявал с такива неща :oops:
^.^

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » ср дек 26, 2007 21:08

^Loki^ написа: И друго - как така човек решава че дадено нещо му носи късмет?
Как? Късметът е случайност или казано по иначе съвпадение. Когато някакъв предмет е свързан с положителни емоции повече от един път така решаваш кое ти носи късмет. :)
И дали пък не пропускаме да забележим знаците на случайните случки или все си повтаряме, че няма такова нещо като талисманите?
"Аз знам че нищо не знам, но има такива които и това не знаят." Аристотел

Отговори