Какво според вас е истински приятел?

Искате нещо да изкрещите пред света или просто да напишете...Може да го направите и тук
Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Какво според вас е истински приятел?

Мнение от Vassil » вт сеп 25, 2007 19:11

Този въпрос може да бъде намерен в някой детски лексикон или като съчинение от малките класове в училище. Е нека да си видим различните версии...

Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ
Регистриран: вт дек 20, 2005 1:41

Мнение от gorski_ » вт сеп 25, 2007 19:37

Човек който те уважава, на който можеш да разчиташ за всичко, от който можеш да дириш помощ за всичко. Човек с който да споделиш всичко, което ти е на душата. Този който никога не би те предал, не би говорил зад гърба ти, не би злоупотребил с теб. Този с който можеш да се смееш, да плачеш, да изпълваш мечти и така нататъка...Като всичко това трябва да се изисква и от твоя страна. Това е моята идея за приятелство. Имам такива приятели, не малко.

Това не е просто отношение лице-лице, това е философия и култура и идея и всичко.

Ако нямаш истински приятели, ти нямаш нищо.
No faith, only the power of will
Изображение

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Регистриран: вт авг 23, 2005 9:11
Контакти:

Мнение от Tea » ср сеп 26, 2007 9:06

абсолютно съгласна и с двете мнения. Аз приятели в истинския смисъл на думата имам двама. Преди бяха повече, но се получи малко тип изказването на Gab4o с помията и другите гадости. Обаче ми стана интересно... Преди да се случаи всички гадости, ние не можем да предполагаме. Няма рецепта за предпазване, и никой да не ми казва, че "то се усеща". Кофти материя е. Но сега за приятелството - имала съм моменти, в които да хващам такси в 3 през нощта заради депресия на приятелка. Имало е и моменти, в които нещата са ставали същите, но в обратна посока. Да, веселим се, плачем, мечтаем заедно.
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » ср сеп 26, 2007 10:26

Приятел е човек който ти показва че грешиш според него когато е така, а не да бъде твоя сянка и тия неща да ги спестявя. Приятелят е човек на който разчиташ по един или друг начин. Той е човек с който спокйно да споделяш това което има истинско значение за теб...

Потребителски аватар
SeaOfEmptiness
Мярвал се
Регистриран: пон окт 15, 2007 22:00

не е за хора със слаби нерви

Мнение от SeaOfEmptiness » вт окт 16, 2007 11:21

Приятелят е човек, който е до теб всеки божи ден - ревеш му на рамото, когато ти е тъжно, говорите си глупости и се шматкате, когато ти потрябва нещо той е винаги на среща за всичко, и знае че и ти ще направиш същото за него. Но най - истинският приятел е този, на който се оригнеш в ухото, а той вместо да те цапне се уригне в твоето.(изпитано е)
....

Потребителски аватар
Marsianche
Новак
Регистриран: ср окт 10, 2007 20:52

Мнение от Marsianche » вт окт 16, 2007 18:49

Ами характера на човек е като лакмус...оцветява се в екстремална ситуация тогава става ясно що за стока е!

вельо
Търсещ
Регистриран: ср окт 17, 2007 0:32
Контакти:

Мнение от вельо » ср окт 17, 2007 0:49

Според мен това е човек на когото му пука за тебе и се държи добре с тебе . Приятел е човек с когото можеш да споделиш ,знаейки че няма да има зли последствия от това .Приятелите си помагат и се приемат един другиго с всичките си различия :smt139
^.^

tinkata
Търсещ
Регистриран: пет окт 19, 2007 10:45
Контакти:

Мнение от tinkata » съб окт 20, 2007 19:22

За мене ако има нещо толкова трудно колкото това да бъдеш истински приятел, е това да се дефинира самото понятие истински приятел.
You think you are safe but you are wrong - we are falling off the edge of the world!

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » съб окт 20, 2007 19:49

tinkata
За мене ако има нещо толкова трудно колкото това да бъдеш истински приятел, е това да се дефинира самото понятие истински приятел.
Ами ако хората не са си казвали че са приятели най-добри, а всъщност са много близко духовно и приятелски(изключвам любовта)?

tinkata
Търсещ
Регистриран: пет окт 19, 2007 10:45
Контакти:

Мнение от tinkata » съб окт 20, 2007 20:45

Vassil написа:
tinkata
Ами ако хората не са си казвали че са приятели най-добри, а всъщност са много близко духовно и приятелски(изключвам любовта)?
Много хубаво, но аз бих направил точно обратното - бих включил любовта.
You think you are safe but you are wrong - we are falling off the edge of the world!

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » съб окт 20, 2007 21:51

Беше въпрос не предложение? Имам предвит не "гаджета" а приятели . Дали хората просто са такива но не знаят? Леко перифразиране на друга тема но свързана с (любовта не приятелската)...

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » пет яну 25, 2008 20:39

Истинските приятели са хората на които имаме безрезервно доверие. Тези които не биха ни подвели и не биха ни оставили да паднем. Те са тези твой близки хора с които дори и да не сте всеки ден заедно знаеш, че можеш да разчиташ на помощта им и те да разчитат на твоята в трудни моменти. Истински приятели са хората, които мислят като теб, но не губят своята индивидуалност и не искат това от теб. С тях имаме връзка, която е много силна и всеки се опитва да я съхрани.
Истинските приятелите са хората, които ни правят по-добри, защото и те и ние самите ги обичаме и ги приемаме такива каквито са.
"Аз знам че нищо не знам, но има такива които и това не знаят." Аристотел

Потребителски аватар
Kalisto
Яко в играта
Регистриран: ср яну 02, 2008 18:22

Мнение от Kalisto » вт яну 29, 2008 15:48

За мен истинският приятел е този, който не се притеснява от това да ти каже всичко както си е.
Подкрепя те морално за взетите от теб решения и единственото което би напрвил е да ти даде съвет единствено и само по твое желание.
Истински приятел е този който те обича и уважава със всички твои плюсове и минуси, да ги признава но да ги уважава!!!!!!!
Все пак няма еднакви хора

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » вт фев 17, 2009 13:29

Познавате ли един или повече хора които са в някои горните описания, но въпреки това не смятате за приятели и ако не защо?

Потребителски аватар
hotblooded
Знаещ
Регистриран: пон яну 22, 2007 8:16

Мнение от hotblooded » ср фев 25, 2009 22:21

По-скоро познавам такива които не отговарят на всички горни условия но ги считам за приятели.......
Когато си пожелаваш да живееш вечно, не забравяй да си пожелаеш и вечна младост!

Отговори