Срамувате ли се от себе си?

Искате нещо да изкрещите пред света или просто да напишете...Може да го направите и тук
Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » чет яну 26, 2006 15:56

Нека вмъкна една подточка...а срамувате ли се от някой близък?
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Eos_f
Яко в играта
Регистриран: нед дек 11, 2005 2:34

Мнение от Eos_f » чет яну 26, 2006 17:48

Black^Dead^Empty^soul написа:Нека вмъкна една подточка...а срамувате ли се от някой близък?
за съжаление-да...лошото е,че когато човек се ражда в едно семейство,"родовата" карма го следва и трябва да поносе и определени отговорности.
Cogito ergo sum

Willow
Знаещ
Регистриран: пон окт 31, 2005 14:43

Мнение от Willow » пет яну 27, 2006 17:56

Black^Dead^Empty^soul написа:Нека вмъкна една подточка...а срамувате ли се от някой близък?
Много ме е срам от баща ми...Дори често се правя че не го познавам...
Someone to face the day with, someone I'll always laugh with... Even at my worst I'm best with you...

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » нед яну 29, 2006 21:00

Ако ние не се харесваме или срамуваме от себе си може ли да очакваме нормално отношение от околните според вас?

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » нед яну 29, 2006 21:10

Vassil написа:Ако ние не се харесваме или срамуваме от себе си може ли да очакваме нормално отношение от околните според вас?

може би трябва да очакваме същото поведение като това ако бяхме самонадеяни и надути - неприемливост от обществото
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Eos_f
Яко в играта
Регистриран: нед дек 11, 2005 2:34

Мнение от Eos_f » нед яну 29, 2006 21:41

Vassil написа:Ако ние не се харесваме или срамуваме от себе си може ли да очакваме нормално отношение от околните според вас?
ако човек не харесва себе си,има комплекси и ниско самочувствие,то не може да очаква и останалите да го уважават,защото всеки както възприема себе си така го възприемат и другите.
Cogito ergo sum

reslickade
Търсещ
Регистриран: ср ное 23, 2005 1:19
Контакти:

Мнение от reslickade » вт яну 31, 2006 1:09

ами не, не мисля че на практика има хора които не биха ти се качвали на главата ако не им показаш докъде могат да стигнат с държанието си. Рядко се намират хора които да искат да ти вдигнат самочувствието и да ти помогнат. повечето търсят всяка пролука в "защитата" ти, през която да намерят за какво да ти се надсмиват. Малко хора са добронамерени найстина и не се изкушават да се възползват от това че не си утвърден в себе си и си донякъде безобиден

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » вт яну 31, 2006 1:42

reslickade

TheUnforgiven написа:
Ако ние не се харесваме или срамуваме от себе си може ли да очакваме нормално отношение от околните според вас?

ами не, не мисля че на практика има хора които не биха ти се качвали на главата ако не им показаш докъде могат да стигнат с държанието си. Рядко се намират хора които да искат да ти вдигнат самочувствието и да ти помогнат. повечето търсят всяка пролука в "защитата" ти, през която да намерят за какво да ти се надсмиват. Малко хора са добронамерени найстина и не се изкушават да се възползват от това че не си утвърден в себе си и си донякъде безобиден
Може би се изхожда от правилото, че оцелява най-силният...Как мислите вие, дали това е валидно все още при хората? При всички ли?

Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ
Регистриран: вт дек 20, 2005 1:41

Мнение от gorski_ » вт яну 31, 2006 1:47

Зависи за какъв тип сила говорим...Психическа или Физическа.
No faith, only the power of will
Изображение

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » вт яну 31, 2006 1:59

gorski_

Зависи за какъв тип сила говорим...Психическа или Физическа.
Може да обсъдим различни варианти, приемаме и двете за по-интересно :)

Потребителски аватар
dream_live
Знаещ
Регистриран: пет яну 20, 2006 21:36
Контакти:

..................

Мнение от dream_live » вт яну 31, 2006 16:53

По-силаният винаги побеждава. Трябва да има респект, а дали силата е физическа или психическа, няма голямо значение.

Потребителски аватар
lollabunny
Търсещ
Регистриран: вт яну 31, 2006 1:00
Контакти:

Мнение от lollabunny » вт яну 31, 2006 18:29

reslickade написа:ами не, не мисля че на практика има хора които не биха ти се качвали на главата ако не им показаш докъде могат да стигнат с държанието си. Рядко се намират хора които да искат да ти вдигнат самочувствието и да ти помогнат. повечето търсят всяка пролука в "защитата" ти, през която да намерят за какво да ти се надсмиват. Малко хора са добронамерени найстина и не се изкушават да се възползват от това че не си утвърден в себе си и си донякъде безобиден
Ако наистина вярваш в това, разбирам защо ти е трудно да се доверяваш и да споделяш с хората.
Понякога е по-добре да имаме вяра в човека до нас. Дори да не се оправдае, поне ще знаем, че сме опитали, а, както всички знаете, "каквото не те убива те прави по-силен".

Аз лично никога не съм харесвала да се надсмивам над някого и не съм го правила. Струва ми се много по-отплащашо се да кажеш една добра дума, а не обида, да предизвикаш усмивка, а не сълза, да харесваш всичко красиво у другия, а не да търсиш недъзите.
'Things wone are done; joys soul lies in the doing' Shakespeare

Потребителски аватар
lollabunny
Търсещ
Регистриран: вт яну 31, 2006 1:00
Контакти:

Мнение от lollabunny » вт яну 31, 2006 18:33

И все пак да си кажа от какво се срамувам :)

Срамувам се единствено от това, че не съм това, което бих могла да бъда. Смятам, че не съм достатъчно придирчива към себе си.

Иначе има роднини, от които се срамувам. Отчасти от майка ми. Но в същото време я и уважавам. Не е лесно, но жената притежава изумителни качества, също както и плашещи недостатъци. Мисля, че постъпвам правилно, като нямам крайно отношение към нея.
'Things wone are done; joys soul lies in the doing' Shakespeare

flavy
Тишина
Регистриран: ср фев 01, 2006 1:37

Мнение от flavy » ср фев 01, 2006 18:39

ми все пак ти е майка и има заслуги(преки или косвени) за това което си,тъй че доста недостатъци би следвало да изнамериш,за да кажеш че се срамуваш от родителите си.или аз поне така си мисля:)
не се подигравай на този който прави крачка назад защото можеби се засеилва

flavy
Тишина
Регистриран: ср фев 01, 2006 1:37

Мнение от flavy » ср фев 01, 2006 18:45

а иначе имам доста неща от които да се срамувам или по скоро да не харесвам,незнам кое от двете.да речем примерно че съм забелязала че понякога има разминаване между убежденията ми и това което върша.и след дълъг размисъл :) стигнах до извода че не съм достатъчно убедена в убежденията си :)
не се подигравай на този който прави крачка назад защото можеби се засеилва

Отговори