Каква е вашата житейска сентенция?

Искате нещо да изкрещите пред света или просто да напишете...Може да го направите и тук
Хаос
Тишина
Регистриран: нед май 11, 2008 13:16

Мнение от Хаос » нед май 11, 2008 14:40

„Има две житейски правила: Правило 1 — Не се тревожи за дреболии. Правило 2 — Всички неща са дреболии.“
„Човек трябва да носи хаос в душата си, за да може да роди танцуваща звезда.“
на Ницсше.
Въпреки, че неговия нихилизъм понякога буди досада и отвращение.

Потребителски аватар
anahata
Намиращ
Регистриран: пон май 14, 2007 15:29

Мнение от anahata » чет май 15, 2008 11:48

Приемането на неприемливото е извор на най- висшата милост на този свят.

Потребителски аватар
чочосан
Мярвал се
Регистриран: съб май 24, 2008 12:20

Мнение от чочосан » съб май 24, 2008 13:07

Вие всички цитирате сентенциите на някои друг-писател,психолог...
А дали някои от вас е приложил поне една е живота си?Не е ли по добре да живеем без клишета?Живота сам ни води по пътя,които ни е избрал
животът е песен,стига да можеш да пееш

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » пет юни 06, 2008 21:20

Да има такава за мен - "Живей живота си какъвто е, не съжалявай за другия възможен живот". Не съжалявам, че живея по начина по който живея, харесвам си живота, аз го живея, аз го ръководя, аз съм отговорна за грешките си, аз му се радвам.....
"Всяко зло за добро" - не изпадам в краен песимизъм, когато "живота ми поднася лимон", защото "Проявявам вяра в утрешния ден" и "Всичко тече, всичко изтича" и злото и доброто.
"Животът се измерва не с броя вдишвания, а с миговете, които спират дъха" - това няма нужда от коментар.
Всеки ум привлича мисли които му харесват и по тази причина смятам, че всеки има афоризъм, сентенция или мисъл, която е направил свой принцип.
А и защо да откривам наново колелото след като някой друг вече го е открил?
Имам един път зад себе си и много пътища пред себе си - те всички са в посока напред.
"Казана дума хвърлен камък"

:D :smt061 :smt110 :smt134

Потребителски аватар
чочосан
Мярвал се
Регистриран: съб май 24, 2008 12:20

Мнение от чочосан » вт юни 10, 2008 20:39

Но Sirius,вие сте описали прекрасно вижданията,начина по които си живеете живота и без тях.Аз съм сигурна ,че се сещате за някоя от великите мисли само когато някои ви заговори за тях,а в останалото време живеете по своите си правила .И тъи като тези правила са различни за всеки от нас как тогава да ги вместим в едно клише. :?:
животът е песен,стига да можеш да пееш

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Sirius » вт юни 10, 2008 21:08

Пак подчертавам, че животът ми не е подчинен на сентенциите и афоризмите.
Има мъдрости изказани от други хора, която ако съм приела за принцип просто го следвам без да се замисля клише ли е или не.
Пословиците често ме връхлитат когато правя равносметка за някакво събитие или постъпка - търсиш под вола теле, гладна мечка хоро не играе, ни лук ял ни мирисал или според законите на Мърфи обобщавам- ако нещо върви зле, бъдете сигурни, че то ще стане по-зле, истинският характер на нещата е винаги скрит...
Разбира се това не означава, че не внасям нюанси в съответните мъдрости, които заимствам. Всичко си зависи от ситуациите, хората, мен самата.
Просто мисля, че стъпвайки на някаква мъдра мисъл във верността на която си се убедил успяваш да се доразвиеш, да помъдрееш и до известна степен да се разгадаеш.
Защото когато познаваш себе си в по-голяма степен можеш да контролираш живота си.

Потребителски аватар
amber
Намиращ
Регистриран: нед сеп 03, 2006 20:44
Контакти:

Мнение от amber » съб юли 19, 2008 20:33

Съдбата обича смелите, и не защото вярвам в съдбата, а напротив, само смелите хора успяват сами да коват съдбата си. Ама аз винаги ги разбирам нещата по различен начин от останалите. :lol:
Съдбата обича смелите.

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Sirius » съб сеп 20, 2008 23:44

Не е нужно да изпиеш цялото море за да се убедиш, че е солено.

Най-горчивата истина е по-приятна от най-приятното заблуждение.

Глупаво е да правиш планове за цял живот, когато не си господар даже на утрешния ден.
"Аз знам че нищо не знам, но има такива които и това не знаят." Аристотел

Потребителски аватар
anahata
Намиращ
Регистриран: пон май 14, 2007 15:29

Мнение от anahata » чет сеп 25, 2008 15:05

Чочосан написа: "Вие всички цитирате сентенциите на някои друг-писател,психолог...
А дали някои от вас е приложил поне една е живота си?Не е ли по добре да живеем без клишета?Живота сам ни води по пътя,които ни е избрал"

Сентенциите и мъдростите на живелите преди нас са своеобразни ориентири за всеки, който пие от извора на времето. Човек насочва вниманието си към многообразните посоки на човешката опитност и взема онзи екстракт от написаното слово, който му действа оздравително.

Клишето спира развитието, затваря човека в един нездрав консервант. В клишето няма творчески елемент. А сентенцията е нещо, над което може да се мисли.

Живота ни води, така е, но можем да вървим и без посока или пък да тъпчем на едно място, имитирайки движение без развитие.

Отговори