Каква е вашата житейска сентенция?

Искате нещо да изкрещите пред света или просто да напишете...Може да го направите и тук
Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Каква е вашата житейска сентенция?

Мнение от Vassil » чет сеп 06, 2007 23:36

Сайта има много добро присъствие на мисли, афоризми и сентенции. Имате ли ваши любими крилати мисли и ако да какви?

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Регистриран: вт авг 23, 2005 9:11
Контакти:

Мнение от Tea » пет сеп 07, 2007 10:55

Вчера се прибирах с тролей. Дотук нищо интересно. Облегнах глава на облегалката на седалката ми и се вгледах в тавана. На него беше залепен текст с големи червени букви: "Живей днес. Вчера никога няма да се върне, а утре може и да няма!"
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Потребителски аватар
hotblooded
Знаещ
Регистриран: пон яну 22, 2007 8:16

Мнение от hotblooded » пет сеп 07, 2007 13:31

Tова което си видяла в тролея ми напомни за една мъдра мисъл на ротния старшина (когато служех на родината в Шумен) : "Днес е минало когато се събудите утре"
Иначе други мисли за живота които ще помня:
Животът, е болест предавана по полов път, която винаги завършва със смърт

Животът, това е всичко това което ви се случва докато си правите планове за бъдещето или изводи от миналото!
Когато си пожелаваш да живееш вечно, не забравяй да си пожелаеш и вечна младост!

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » пет сеп 07, 2007 17:25

ами мен винаги са ми били интересни мисли и афоризми и черпя предимно от сайта, където наистина са много добре подбрани!
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » пон окт 01, 2007 15:55

Една от тях е подписа ми. Друга от тях я има в профила ми на ICQ.
"Не мразя, не прощавам, не съдя и не съжалявам."

Потребителски аватар
Eternal Dreamer
Яко в играта
Регистриран: ср окт 03, 2007 13:29

Мнение от Eternal Dreamer » ср окт 03, 2007 13:37

`Ти не си човек с божествен опит, а божество с човешки опит` - Дон Мигел Руис, ако не се лъжа. (: Ето тази мисъл изразява най-точно представата ми за хората, а и за света наоколо.
И препълнена със лято, през стъкло от лято гледам,
за да видя как топи се като синя свещ нощта.
За да видя сън от лято, през стъкло от лято гледам,
за да видя невидени досега неща.

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » съб яну 26, 2008 2:17

Животът става безинтересен и мрачен не когато разберем, че това което сме търсили не съществува, а когато повярваме, че няма какво да се търси.
Искаш ли да бъдеш умен, научи се да питаш разумно, да слушаш внимателно, да отговаряш спокойно и да преставаш да говориш, когато няма какво повече да кажеш.
По-добре да умрем прави отколкото да живеем на колене.

Не, че животът ми е подчинен на тези сентенции, но пък са един вид будната ми съвест.
"Аз знам че нищо не знам, но има такива които и това не знаят." Аристотел

Потребителски аватар
Sarpuhi
Търсещ
Регистриран: ср яну 16, 2008 18:58

Мнение от Sarpuhi » нед яну 27, 2008 16:35

Моята сентенция е : Щастието е умението да изпозлваш правилно въображението си!
Мога да го докажа по много начини, защото аз сама достигнах до този извод под влиянието на книги, житейски ситуации, филми и т.н.Предполагам обаче, че няма да е особено интересно :wink:
Happiness is the skill to use your imagination properly!

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » пет фев 01, 2008 16:08

Sarpuhi написа:Моята сентенция е : Щастието е умението да изпозлваш правилно въображението си!
Мога да го докажа по много начини, защото аз сама достигнах до този извод под влиянието на книги, житейски ситуации, филми и т.н.Предполагам обаче, че няма да е особено интересно :wink:

мен ми е интересно за житейските ситуации, за които казваш, довели до тази сентенция...ето това е доста интересно да се чуе (или прочете)...
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Sarpuhi
Търсещ

Мнение от Sarpuhi » вт фев 05, 2008 22:53

Няма проблем :wink:
Да умееш да използваш въображението си е голямо богатство!Например, на мен лично ми е помагало при люти скандали вкъщи.В моменти, в които чуствам как всяка следваща дума може тотално да ме изкара извън контрол, как ако просто дадения човек не млъкне или аз ще се застрелям или ще застрелям него, единствения начин да се изтърпи подобен ад е да се абстрахираш от меко казано дразнителя, и да дадеш воля на въображението си като се стараеш да си мислиш за силно положителни неща и то без да го показваш.Така си създавам щит срещу нападащото ме зло.Този начин за оцеляване е най-безвредният както за мен, така и за другите.Само така успявам да си щадя си нервите(макар, че нямам 18 години но имам повече от 18 бели косъма :( )Всъщност под правилно и целенасочено използване на въображението имам предвид именно това:чрез него да се освободиш от силно негативни емоции, които са изключително вредни!Това ми е достатъчно да бъда щастлива.А да не говорим, че освен, че те предпазва от нещастия, правилното използване на въображението може да сбъдне мечтите ти!

Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ
Регистриран: вт дек 20, 2005 1:41

Мнение от gorski_ » вт фев 05, 2008 23:46

Абе не е редно постоянно да бягаш от проблемите чрез влизане в друг свят. Зависи от проблема. Но не изчезвай всеки път. То се насъбира. Хах, представи си че си яйце в буркан и потъваш в океана от проблеми. В един момент налягането става толкова силно че ти и буркана се пръскате. Когато има сериозен проблем се изправяй сериозно пред него. Аз лично в момента съжелявам за доста неща, които сега ми тровят живота заради ей такива мечти и фантазии, вместо да съм седнал да съм си оправил магариите и да съм казал еди кво си на еди кой си.

А и за всеки дразнител има препарат :р

май съм банален :oops:
No faith, only the power of will
Изображение

Потребителски аватар
Sarpuhi
Търсещ

Мнение от Sarpuhi » пет фев 08, 2008 21:00

мерси за мнението.приемам го като съвет.има логика в метафората за яйцето в буркан :wink:
отново темата за реалния свят...! а знаеш ли кой от всичките е той??

Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ
Регистриран: вт дек 20, 2005 1:41

Мнение от gorski_ » съб фев 09, 2008 21:59

този който те заобикаля може би ?
No faith, only the power of will
Изображение

Потребителски аватар
chamelion
Новак
Регистриран: пон яну 28, 2008 21:43

Мнение от chamelion » вт апр 08, 2008 21:25

Не преизстрадвай миналото, не предизстрадвай бъдещето...
Да БЪДЕШ, а не да ИЗГЛЕЖДАШ...

Потребителски аватар
Rivertold
Новак
Регистриран: пет апр 11, 2008 14:25
Контакти:

Мнение от Rivertold » пон апр 14, 2008 10:52

"Бъди себе си. Всички други места са вече заети." -Оскар Уайлд.

О, да - и "Idle hands get in the way of the Devil's way!" - Базил Фолти (Не се наемам да правя превод).

Това от подписа ми също, макар че него по-скоро си го пожелавам и се опитвам да го постига...
Изображение

Отговори