Какво прави отношенията сериозни?

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Какво прави отношенията сериозни?

Мнение от Vassil » пет авг 31, 2007 11:52

Темата ми е провокирана от мнение на Теа

"...Осъзнах, че спечелих страшно много от една загуба, която ме депресира за дълго. И последно - за първи път създаваме общо бъдеще с човека до мен, за първи път имам абсолютното доверие в него." тук:
viewtopic.php?t=385

Понякога и хора живели с години и обичащи се не смятат отношенията си за сериозни. Какво ги прави такива?
Общото бъдеще? Общите отговорности? Общите тревоги? Просто промяната в любовта им? Брака им? Децата? Какво? Да заформим една дискусийка :)

kkk
Знаещ
Регистриран: чет яну 11, 2007 13:50

Мнение от kkk » пет авг 31, 2007 12:09

Мисля, че разбирането за сериозни отношения е различно за всеки. Според мен това е когато двама слеят своето аз, когато, казвайки Аз, мислиш Ние. Когато в труден момент си мислиш как да облекчиш товара на другия, независимо от това ти колко ще поемеш, когато поглеждайки към бъдещето, виждаш двама побелели старци да се държат за ръка, когато, виждайки нещо красиво, желаеш до болка любимият човек да е с теб, за да споделиш с него тази красота..., когато чувстваш, че щом сте заедно, няма невъзможни неща...
Мога да кажа още много неща, които превръщат Аз във Ние, те са дълбоки и съкровени, мисля, че всеки човек може да ги усети, щом намери точната си половинка.

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Регистриран: вт авг 23, 2005 9:11
Контакти:

Мнение от Tea » пет авг 31, 2007 15:07

Поласкана съм да провокирам цяла тема... Да, ккк е изцяло права за това с Аз и Ние. За една година Ние преживяхме много различни, лични трагедии. Но ги преживяхме заедно. Преживяхме и две общи трагедии - аз загубих най-добрата си приятелка, той загуби най-добрия си приятел. Не говоря за смърт, просто взаимоотношения. Те двамата скоро ще се оженят, но ние няма да сме техни кумове както планувахме четиримата преди. Страшно права си за болката, за споделянето на хубавите и лошите мигове. Заедно сме от година, а в тази година имаме общо 3 дни, в които да не сме прекарали поне няколко часа заедно. гордея се с това, защото и до този момент се смеем един на друг, учудваме се, разплакваме се. Имало е спорове, имало е кавги, сълзи, имало е всичко...сега има и предложение за брак, може би следващото лято, което аз приех. Именно защото знам, че ако се засмея и той ще се засмее, ако се разплача и на него ще му се доплаче. Защото от година аз решавам проблемите си само чрез неговите съвети, а пък аз успях да го накарам да мечтае. Успях да го накарам да иска други неща освен пари. Да, и с това се гордея. Когато има нещо-звъним първо един на друг. Защото намерихме правилната посока някъде между приятелството и секса. Не мога да го обясня, но знам, че друг освен него просто няма да има. Не съществува. По-нататък пак ще се включвам, че тук станах много многословна:)
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

BPAHA
Знаещ
Регистриран: пон фев 28, 2005 15:28
Контакти:

Мнение от BPAHA » чет сеп 13, 2007 18:42

Извода е ясен и на база много наблюдения (не само тук):

Мизерията кара хората да се чувтсват сплутени и как беше темата .. а да "със сериозни отношения".
Без мизерия и драма хората не се чустват сериозни.
Мизерията, драмата и цялата трагедия около всички тези илюзорни пумии на пихтиите ви ви карат всъщност да се чуствате хора. Без тях - вие сте нищо.
И понеже неможете да бъдете .. нищо, попивате мизерията в гените си и по този начин я предавате на поколенията напред, който също ще се чустват сериозни с мизерията.
Реалността (илюзията) трябва да умре - върви тогава спокоен и тих

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Регистриран: вт авг 23, 2005 9:11
Контакти:

Мнение от Tea » чет сеп 13, 2007 19:40

Много мислих дали пак да започваме старата тирада от спорове с теб. Затова поизчаках малко, за да премисля отговора си и да не звуча гневно или хапливо. Да, ВРАНА, животът е гаден, смърди, сичко е шит, няма удоволствия, ние сме нищо-та. Обаче аз така не мога да живея и за тва си мисля, че съм най-великото НЕЩО и хич не ме топли мизерията. Ето, вече започнах да звуча гневно. Съжалявам. Просто съм изморена. Та основната ми идея беше, че когато ги има кофти-моментите, и когато ги преживяваме заедно, на готините моменти се радваме пак заедно. А две е по-добре от едно. И никой не може да ме убеди, че животът никога не може да бъде розов. Понякога е. Може да е за пет секунди месечно, но е достатъчно за сички гадости. Предпочитам да се радвам на тези пет секунди, а не да не разчитам дори на тях.
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

BPAHA
Знаещ
Контакти:

Мнение от BPAHA » пет сеп 14, 2007 3:19

Чудесно, неповторима снежинке!
Давай все така! :smt041

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » нед сеп 16, 2007 18:22

След изитриването на мнения на BPAHA и коментар от моя страна става патаклама която съм пренесъл в: viewtopic.php?t=416

BPAHA
Знаещ
Контакти:

Мнение от BPAHA » пон сеп 17, 2007 17:49

Много яко! :)

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » пон окт 22, 2007 16:16

Другите нямате ли (нямали ли сте) сериозни отношения да споделите, за да почерпят хората опит от вас? :?

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » пет ное 09, 2007 23:06

хората правят отношенията сериозни.
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » пон яну 28, 2008 2:34

Сериозните отношения са налице, когато човек се чувства отговорен и спазва обещанията си и е готов за съвместен живот с друг човек. Това не е точно определен момент в живота. Той идва вследствие на събития през които преминава почти всеки - може би когато се довериш достатъчно на друг човек. Разбира се доверието трябва да е взаимно за да можете да преодолеете и спадовете и възходите във взаимоотношенията си. И мисля, че всеки осъзнава, че отношенията му с друг човек са сериозни много след като това е вече факт. Никой не тръгва с презунцията, че гради сериозни отношения, те просто стават такива.
"Аз знам че нищо не знам, но има такива които и това не знаят." Аристотел

Потребителски аватар
chamelion
Новак
Регистриран: пон яну 28, 2008 21:43

Мнение от chamelion » пон яну 28, 2008 23:37

Любовта прави отношенията сериозни. В момента, в който си разочарован за пореден път от света около себе си, но намериш сили да вдигнеш поглед и да се вгледаш в нечии топли очи, изпълени с любов;очи, които ти вдъхват смелост да продължаваш да се бориш; очи, които те карат да вярваш и да чувстваш, тогава се появява смисълът.
Освен това зависи и от хората, колкото и голямо клише да е това, в случая е вярно, защото само човеците могат да се отнасят - сериозно или не толкова. И преди да започнеш да се отнасяш към някого, ти първо трябва да се отнесеш към себе си и да се направиш годен за изграждане и поддържане на отношения :)
Да БЪДЕШ, а не да ИЗГЛЕЖДАШ...

*MORA*
Мярвал се
Регистриран: съб май 10, 2008 13:43

Мнение от *MORA* » ср сеп 17, 2008 21:57

Какво прави отно6енията сериозни? Една връзка зависи единствено от двамата,които я градят. Има всякакви отно6ения,независимо какви са те,те достигат някаква сериозност.Ако тя не е любовта във всеки един слу4ай,то е в поне 90% от слу4аите.

Потребителски аватар
Idea
Търсещ
Регистриран: ср сеп 10, 2008 18:33
Контакти:

Мнение от Idea » нед ное 09, 2008 16:44

Според мен (имаше и някаква подобна сентенция) истинското приятелство остава за цял живот, т.е. няма бивши приятели каквото и да става, каквото и да ви раздели. То е от първостепенна важност за една връзка. Любовта може да избледнее и вече да не е толкова силна, колкото в началото, но приятелството помага в труден момент и дори може да възвърне силните чувства..

"Мизерията кара хората да се чувтсват сплутени и как беше темата .. а да "със сериозни отношения".
Без мизерия и драма хората не се чустват сериозни. " ВРАНА
Може би имаш предвид, че понякога хората се чувстват обвързани поради някакви причини, когато вече не искат да са заедно?
Кажи какво е красотата? Покажи ми знанията от извора на твоята душа. Обясни значението на безкрая. Ако можеш събери всичко това в една дума, наречи го любов и нека Тя грее винаги пред теб!

Потребителски аватар
Voodoo
Търсещ
Регистриран: нед юни 24, 2007 15:15
Контакти:

Мнение от Voodoo » ср яну 14, 2009 16:09

За да има сериозна връзка партньорите трябва:

- Да си вярват.
- Да има разбиране между тях.
- Да отстъпват ( винаги има неща за които не сте на едно мнение ).
- Любов ( истинска, а не само думи ).
Изображение

Отговори