Eтническа (НЕ)толерантност

Искате нещо да изкрещите пред света или просто да напишете...Може да го направите и тук
Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » съб май 30, 2009 14:06

Един циганин ми сподели, че в махалата си е построил къща с голяма баня и срещу заплащане на час цялата махала се къпе там, само дето водата на ромската махала е безплатна, а ние от неромските части на Сливен плащаме петорно за кубик вода и за канализацията, при положение, че водата трябва да е жълти стотинки.
Излиза, че аз и съгражданите ми живеещи извън ромската махала, плащайки си сметката към ВиК, поемаме разходите на циганите. И се оправдават, че не могат да им искат пари, щото щели да крадат иначе.
И понеже се знае, че в Сливен голяма част от населението е роми, дори хранителните продукти тук са абсолютни боклуци, без да се спазват някакви стандарти.
И след всичко това аз трябва да се усмихвам и да съм толерантна към циганите дето заради тях и месечните ми разходи са по-големи и храната из магазините е боклук и в тролея за 3 минути се умирисвам от тях и като ми звънне на вратата някоя буля да иска дрехи за децата да и дам и да се оглеждам като хвърлям боклука дали някое цигане няма да изскочи да ми изкара акъла и да им понасям глутницата цигански кучета дето се мотае из квартала.
Само дето те са малцинство и си знаят правата и си взимат 10-те лева за да гласуват по избори за тоя дето ще продължава да ги толерира за моя сметка.

Потребителски аватар
anahata
Намиращ
Регистриран: пон май 14, 2007 15:29

Мнение от anahata » съб май 30, 2009 14:53

Етническа толерантност не означава толериране на гражданска безотговорност. Но преди да обвиняваме един етнос в каквото и да било, трябва да го познаваме, включително и това, да познаваме неговите вътрешни правила и закони. Пък нека не забравяме и държавната политика по отношение на циганите и турците. Точно с тези етноси се спекулира най-много.

Децата например много трудно овладяват българския език. Учат се да говорят и пишат. И когато постигат успехи, това е с много труд и постоянство. Колкото до миризмите, доста българи понамирисват, нека си признаем. По отношение на хигиената сме от хората на Балканите.

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Sirius » съб май 30, 2009 15:56

Не ги мразя другите етноси, приемам ги, но просто давам примери по повод двойния стандарт по който живеем българите и българте по паспорт.
И да уточня в Сливен има 2 махали - циганите до гарата и турски цигани в другия край на града.
Циганите в циганската махала до гарата до преди 20 г. говориха на цигански и български, а сега говорят на цигански и турски, ходиха в православната църква, а сега в джамията, това ме учудва.
"Ако дивети беши на дисети (септември 1944 г.) сичкото сиганин партизан щеше да стане" това си е отколешен лаф дето от тях съм го чула.
Те са като храстите в песента "Ден след ден": Храстът казал на дървото слез при мен и ниско залегни...
И изобщо няма да се променят. :D

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » съб май 30, 2009 16:53

Sirius нищо лошо за пореден път казвам аз няма. Както искат да живет каквото искат да правят, до момента в който спазват правилата. Добри-лоши са за всички.

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Sirius » вт юни 02, 2009 22:41

Това с правилата ми се вижда мисия невъзможна, или по-точно казано правилата ги спазват само хората със съзнание.
Иначе казано, ако общноста в която живееш познава само законите на джунглата ще спазваш тях поради страх или друг инстинкт.
Ако не се осъзнае, че правилата важат както за всеки човек, така и за всички други, значи няма да бъдат спазвани.
Друг въпрос е дали създадените :D правила са приложими. :cry:
"Аз знам че нищо не знам, но има такива които и това не знаят." Аристотел

Отговори