Музиката на природата

Магията на музиката и всичко около нея.
Отговори
Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ
Регистриран: вт дек 20, 2005 1:41

Музиката на природата

Мнение от gorski_ » съб юли 28, 2007 21:59

Отпускали ли сте се сред съвкупността от прекрасни мелодии и шумове сред дивото? Усещали ли сте истинската музика, а не тази сътворена от човека? Как ви въздейства:)
Последна промяна от gorski_ на пон апр 26, 2010 2:06, променено общо 3 пъти.
No faith, only the power of will
Изображение

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » вт юли 31, 2007 9:15

аз се сещам за сексуалната музика. Причислявам я към дивото и природата :D 8), ако това не е природа, на всичко друго здраве му кажи. Смятам, че `музиката` по време на секс, на любов и на всичко там както може да се нарече :D 8), е най-красивата и истинска музика, най-зареждаща. Кой ще ми противоречи? :P

Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ

Мнение от gorski_ » вт юли 31, 2007 11:16

Къде отиде ти бе :D Хаха, друго имах впредвид. Но все пак си права. За това какво да ти кажа;> спокойна лека и тиха музика ( pagan ambient! )
Изображение

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Регистриран: вт авг 23, 2005 9:11
Контакти:

Мнение от Tea » вт юли 31, 2007 12:32

И с двамата съм сто процента съгласна... Gab4o, идеята ми харесва. Следващия път като видя любимия ще го попитам дали не иска да сътворим малко "природна музика" заедно :lol:
Иначе това, за което пише gorski_ го чувствам най-вече рано сутрин или през нощта на морския бряг. Чувствам ритъма, който определят вълните, лекото свистене на бриза, крясъците на чайките и гларусите като един чакан цяла година концерт... Иначе мога да го усещам, и когато вали, дори тук, в града. Сигурно сте забелязвали как една сериозна лятна буря успява да заглуши всяка нескопосана чалга, всеки пореден денс ритъм... Макар да се страхувам от бурите, има нещо адски мелодично и вдъхновяващо в тях, дори със светлинни програми понякога... Капките, които падат по листата, по прозорците...Гръмотевиците и вятъра, всичко е някак перфектно аранжирано...Стига, че се отплеснах и се замечтах за буря:) Пак ще пиша обаче:)
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ

Мнение от gorski_ » вт юли 31, 2007 14:22

Остай са...и мен ма е страх от бури :Р Но като съм в къщи изключвам всичко и са лепвам на прозореца. Гледам в безкрайността на природата и някак си се ме кара да се замисля (колко съм жалък например). Надъхващо е, възбуждащо...кара те да се замислиш за много работи. Всъщност незнам защо ама някоя зимна буреносна вечер е идеалния момент за поезия. Магията е могъща! Да гледаш недостижимото и перфектното те кара да се позамислиш...върху всичко може би:)
Изображение

kkk
Знаещ
Регистриран: чет яну 11, 2007 13:50

Мнение от kkk » чет авг 02, 2007 1:13

Музиката на природата... това е вълшебство. Обичам да слушам птиците, обичам да слушам щурците, обичам да слушам ромона на реката или шумуленето на дъжда по листата, дори бръмченето на досадните мухи обичам. Понякога есенно време обичам да гледам падащите листа и да ги чувам как се откъсват и как кацват на земята. Обичам да чувам вятъра. Той има толкова много гласове, като дъжда, като птичата песен.
Но всичко това освен песен, освен звук си има и свой аромат. Всичко се слива - лятната изпечена, напукана земя със своя аромат на узряло жито, бръмченето на бръмбарите и неуловимите за слуха стъпки на уморената мравка... сякаш дори чуваш пропукването на спечената от сушата земя... Понякога цялата красота на тази музика е неуловима за ухото, тя е вътре в мислите. Тя е във вълшебството да се слееш със природата.

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » пон окт 22, 2007 16:20

Музиката на птиците, музиката на малката река или голямата. Музиката на дъждът капещ навън...Те и другите звукове които са се родили ни подсещат от къде сме тръгнали нещо коренящо се от пещерите от пукащият огън (леле че звук). Но тези звуци в съвременното всекидневие са на заден план изместени от "важните" неща :x

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » чет яну 17, 2008 1:33

Воят на вятъра, песните на птиците, шумът на вълните, приближаващите стъпки на някое животно, ромона на поточето, ехото което планината ни връща и всички звуци които чуваме в природата са част от живота ни. Тези неща ни вдъхновяват. Не винаги разбира се, защото постоянно сме атакувани от градския шум.
От всичко най-много обичам да слушам морето през нощта. От брега защото имам морска болест. :D
"Аз знам че нищо не знам, но има такива които и това не знаят." Аристотел

Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ

Мнение от gorski_ » чет яну 17, 2008 12:13

Като заговори за шум в града, се подсещам за лятото. Често вечерта излизах на терасата, гледах в безкрая, пуших и се наслаждавах на тишината. Колкото и да ненавиждам индустрията и възхода на цивилизацията...и там се крие искрици спокоиствие, вън от ежедневната унищожителна динамика.
Изображение

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Sirius » чет яну 17, 2008 19:05

Понякога ненавиждам градската шумотевица. Друг път хлапетата навън вдигат такава олелия, че все едно идва свършека на света и не ми пречат.

Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ

Мнение от gorski_ » чет яну 17, 2008 23:44

Ооо..има един Христо до нас. Лятото всяка сутрин едно негово приятелче момиченце като почне да кряка около 10-10:30 "ИЦООООО!!!!" щот явно нямат званец...направо ми вдигат кръвното. Ама аз говоря принципно за шумът от индустриално ниво :Р
Изображение

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Sirius » чет яну 17, 2008 23:59

Да грохотът на един як мотор (не автомобил, мотор на две гуми) ме кефи винаги.

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » пет яну 18, 2008 9:03

При мен свирят на пиано от първия етаж на нашия блок. Съвършенна акустика и край на съня ми от по-ранно време на деня.

Потребителски аватар
Idea
Търсещ
Регистриран: ср сеп 10, 2008 18:33
Контакти:

Мнение от Idea » ср сеп 10, 2008 18:50

Тишината в гората - най-хубавата музика..сливаш се с нея:)
Кажи какво е красотата? Покажи ми знанията от извора на твоята душа. Обясни значението на безкрая. Ако можеш събери всичко това в една дума, наречи го любов и нека Тя грее винаги пред теб!

Потребителски аватар
anahata
Намиращ
Регистриран: пон май 14, 2007 15:29

Мнение от anahata » чет сеп 11, 2008 11:10

Музиката на природата е ритъм и хармония. Откриваме я навсякъде.

Отговори