ЩЕ ПРОГЛЕДНЕМ ЛИ?

Искате нещо да изкрещите пред света или просто да напишете...Може да го направите и тук
Потребителски аватар
Kalisto
Яко в играта
Регистриран: ср яну 02, 2008 18:22

Re: Цитат от една мъдра мисъл ...

Мнение от Kalisto » чет фев 28, 2008 10:49

drugar4e_1 написа:Не помня кой я е казал, не помня къде я прочетох, но ...
"Не те карам да вървиш след мен, защото не знам дали ще можеш. Не те карам да водиш пред мен, защото не знам дали ще се справиш. Нека вървим рамо до рамо."
Та думата ми е за това, че винаги сме предубедени да се страхуваме и търсим негатива. Това пречи на екипната работа. При задаването на обсъждана тема въобще липсва алтернативата за равнопоставеност. Разбира се, че не е лесно да се постигне, но усилията според мен трябва да се насочват в тази посока. Иначе ... когато всеки си прокарва пътеки, лобита, интереси, премахвайки другите и гледайки на тях само като конкуренция и пречки! Тогава се случва ситуацията, в която живеем, т.е - нашата държава!
Желая на всички да вкусят от плода на екипната работа! Сладък е! :wink:
Интересно ми е че заговори за екипна работа....
А според теб понякога не е ли нушно човек сам да си проправя път към даден успех.
Не винаги трябва да се работи в екип.
Има си и лични битки

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Re: Цитат от една мъдра мисъл ...

Мнение от Gab4o » чет фев 28, 2008 11:37

Kalisto написа:
drugar4e_1 написа:Не помня кой я е казал, не помня къде я прочетох, но ...
"Не те карам да вървиш след мен, защото не знам дали ще можеш. Не те карам да водиш пред мен, защото не знам дали ще се справиш. Нека вървим рамо до рамо."
Та думата ми е за това, че винаги сме предубедени да се страхуваме и търсим негатива. Това пречи на екипната работа. При задаването на обсъждана тема въобще липсва алтернативата за равнопоставеност. Разбира се, че не е лесно да се постигне, но усилията според мен трябва да се насочват в тази посока. Иначе ... когато всеки си прокарва пътеки, лобита, интереси, премахвайки другите и гледайки на тях само като конкуренция и пречки! Тогава се случва ситуацията, в която живеем, т.е - нашата държава!
Желая на всички да вкусят от плода на екипната работа! Сладък е! :wink:
Интересно ми е че заговори за екипна работа....
А според теб понякога не е ли нушно човек сам да си проправя път към даден успех.
Не винаги трябва да се работи в екип.
Има си и лични битки
да, повечето :wink:

йорданка савова
Новак
Регистриран: вт юли 24, 2007 17:26

Мнение от йорданка савова » съб мар 08, 2008 11:07

Има лични битки,които човек сам трябва да се справя!Но живота е и още нещо-необходимостта от другия до теб,не само в личен план, но и обществен,тогава са необходими и екипите.В тях определено трябва да има равнопоставеност и справдливост,тези общества,които са открили тази формула са успешни.Това не означава че е лесно. но стрмежът трчбва да е такъв.Индивидуалността на всеки е съхранена, но не тя трябва да е водещата-пример нашият отбор по волейбол,всеки един играч е страхотен сам по себе си,но ако не се подчини на екипа ръководен от тренера няма успехи.Имам чувството че българина се страхува да работи в екип,защото смята че го маниполират.
обчам да разговарям

Потребителски аватар
hotblooded
Знаещ
Регистриран: пон яну 22, 2007 8:16

Мнение от hotblooded » съб мар 08, 2008 14:37

йорданка савова написа:....Имам чувството че българина се страхува да работи в екип,защото смята че го маниполират.
Българина не става за работа в екип защото:
Има се за по-добър от всички
Иска да знае другите колко вземат (недай боже ако разбере - започват се едни интриги....)
Все смята че той върши най тежката работа, а другите се измъкват....
Когато си пожелаваш да живееш вечно, не забравяй да си пожелаеш и вечна младост!

Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ
Регистриран: вт дек 20, 2005 1:41

Мнение от gorski_ » съб мар 08, 2008 19:44

Говорите все едно не сте българи :)
No faith, only the power of will
Изображение

Потребителски аватар
anahata
Намиращ
Регистриран: пон май 14, 2007 15:29

Мнение от anahata » чет мар 27, 2008 16:48

Защо няма екипност в работата?
Заради липса на споделеност, доверие, мотивация. Не можем да надмогнем егоизма си. Работа не върви, но на никого не му пука.

А за проглеждането:
Иска се мислене, воля, знания и самостоятелност. Не гледане. Да виждаш повече от другите, да бъдеш предвидлив, човек с прозрение.
Можеш да мислиш с корема си, с главата си или със сърцето си. А може и въобще да не мислиш. Просто си правиш избора.

Потребителски аватар
anahata
Намиращ

Мнение от anahata » чет мар 27, 2008 17:00

Сещам се за една мисъл, която ми хареса преди време: "Няма лоши качества и лоши енергии, има само неправилно приложени качества и зле употребени енергии".

Потребителски аватар
soul
Новак
Регистриран: нед мар 16, 2008 2:59

Мнение от soul » вт апр 01, 2008 0:26

Не вървете след никого, вървете само след себе си. Буда

Съгласна съм с другите тук, търсещи собствен път :)
Ако няма къде да идеш, ела на себе си!

Потребителски аватар
Kalisto
Яко в играта
Регистриран: ср яну 02, 2008 18:22

Мнение от Kalisto » вт апр 01, 2008 15:24

Е понякога се налага някой да ти пкаже правилната посока!!!

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » нед юни 08, 2008 15:02

Като се замисли човек що ли народа е казал: "На вълкът му е дебел врата защото сам си върши работата."
Дали важи само за българите или не това не ми е известно. Има доста мъдрост в тази поговорка. :lol:

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » нед юни 08, 2008 17:19

Обаче сам можеш да направиш ограничено количество неща дори и да ползваш "лост". Под "лост" визирам нещо което с помоща на него опростаяваш работата или с малко усилия постигаш голям резултат. Да, но ние сме само със 24 часа малко или много това е. Всички сме с такъв времеви ресурс. Оттам насетне вече човек трябва да си знае как да си го разпределя. А относно идеите които се казаха за Буда, Христос и т.н. ще подходя маркетингово... За повече информация в бъдещата ми книга. :)

Потребителски аватар
anahata
Намиращ

Мнение от anahata » вт юни 10, 2008 16:38

[quote="Vassil"]За повече информация в бъдещата ми книга. :)[/quote]

Дано да я видим по - скоро! :smt049

Потребителски аватар
anahata
Намиращ

Мнение от anahata » пет май 15, 2009 20:30

Книгата вече е факт, скъпи съфорумници! Връщам се към тази тема, спомняйки си как очаквахме това събитие...А сега ми се иска повече от вас да са я прочели...Защото си заслужава...

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » пет май 15, 2009 22:58

За пореден път казвам: "Всеки си преценява за себе си". Когато някой ей така от нищото реши да си купи книгата му казвам дори да си помисли дали наистина я иска. Знам, че това отказва някои от хората, но ако няма да я чете за какво му е - по евтино излиза да си подлагаме вазите с вестник отколкото с книга :smt045

Мисля си, че иска дух и сърце защото тя е само началото... Но насила никого не карам за нищо. Много хора обещаха и не си я купиха, но и много нищо не казаха и го направиха - оценявам това.

Въпреки, че темата е офтопик тя същевременно и е и част от темата (2 в 1). Защото това си беше моята своебразна битка която малко или много продължава на този план и нескромно, но се гордея с това което постигнах дотук.

Отговори