ЩЕ ПРОГЛЕДНЕМ ЛИ?

Искате нещо да изкрещите пред света или просто да напишете...Може да го направите и тук
йорданка савова
Новак
Регистриран: вт юли 24, 2007 17:26

ЩЕ ПРОГЛЕДНЕМ ЛИ?

Мнение от йорданка савова » съб юли 28, 2007 9:06

нЕКА ДА ПОДИСКУТИРАМЕ МИСЪЛТА" Или водиш, или следваш, или се махаш от пътя"
обчам да разговарям

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » съб юли 28, 2007 11:10

прокарваш свой

йорданка савова
Новак

Мнение от йорданка савова » съб юли 28, 2007 16:16

вярно, но каква е ефективността!
обчам да разговарям

Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ
Регистриран: вт дек 20, 2005 1:41

Мнение от gorski_ » съб юли 28, 2007 19:25

Самостоятелност, самоконтрол ... :wink:
No faith, only the power of will
Изображение

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » пон юли 30, 2007 0:08

предпочитам сама да си строша гравата, отколкото да ми я строшат Това е моята `ефективност`

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Регистриран: вт авг 23, 2005 9:11
Контакти:

Мнение от Tea » пон юли 30, 2007 8:42

Не всичко е толкова ясно и точно. Понякога си мислиш, че водиш, а всъщност следваш. И всякакви други обрати. На мен ми харесва третия избор - да се махнеш от пътя. Защото като се махнеш от отъпканата пътечка, можеш или да се изгубиш, или дастанеш откривател на новото.
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » пон юли 30, 2007 9:48

wow Tea, не мога да повярвам, че мислиш точно така, имах други впечатления. Но това си е твое право. Аз все още бих повторила моите си думи по-горе.

йорданка савова
Новак

Мнение от йорданка савова » пон юли 30, 2007 10:15

Gab4o, когато си строшиш главата има ли значение кой го е направил,дали самата ти или някой друг-болката е само твоя, няма развитие,а е възможно да няма и изводи, които да те мотивират за по нататъшни действия .
обчам да разговарям

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » пон юли 30, 2007 12:38

В общият случай и водиш и следваш някого или излизаш от пътя и си го проправяш.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » пон юли 30, 2007 14:17

йорданка савова написа:Gab4o, когато си строшиш главата има ли значение кой го е направил,дали самата ти или някой друг-болката е само твоя, няма развитие,а е възможно да няма и изводи, които да те мотивират за по нататъшни действия .

да, има голямо значение кой ще ти я строши. замисли се. това са неща от такова естество, че се подразбират, не е нужно да ти обяснявам защо. Интелигентни хора сте.

Потребителски аватар
arlina
Намиращ
Регистриран: съб яну 20, 2007 2:12
Контакти:

Мнение от arlina » чет авг 02, 2007 15:39

В повечето случаи няма само "водя" или само "следвам" Едновременно са и двете. Но и в двата случая неминуемо се изправяме пред къстопътя. И там е мястото на нашето решение: Да се махнем от пътя, да следваме или да водим. Обикновено решаваме да се борим. Втурваме се с главата напред. И решаваме, че сме избрали да водим. Но не - ние отново следваме, защото някой друг го е направил преди нас. Така че мили мои, не се самозалъгвайте.
Довиждане, мили, довиждане сладки, довиждане малки, зелени догадки! При мене и тихо, спокойно и тъмно, откъдето дойдох пак там ще се върна.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » ср сеп 12, 2007 0:45

ами това наистина е многопластова тема.
дали самозалъгване или не, но всичко, което сме постигнали като човечество се дължи на прокарването на пътя. Оттам вече следва воденето и другите `производни`
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

йорданка савова
Новак

Мнение от йорданка савова » ср сеп 12, 2007 18:44

Дали е възможно да следваме някого, който е по напред от нас,който е с по далечно виждане във бъдещето,без това да накърни нашето самолюбие? Възможно ли е да признаем хора, които са доказали, че са по- знаещи, по- можещи, и да ги оставим да водят,имаме ли тази смелост?
обчам да разговарям

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Контакти:

Мнение от Gab4o » ср сеп 12, 2007 19:20

ами ако се подценяваш? или пък ето друг вариант. Ок, ти не можеш да си толкова добра в това, колкото еди кой си, но ти си по-добра от него в друго отношение. Не смяташ ли, че това е така?
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
drugar4e_1
Тишина
Регистриран: съб сеп 22, 2007 17:54

Цитат от една мъдра мисъл ...

Мнение от drugar4e_1 » съб сеп 22, 2007 18:30

Не помня кой я е казал, не помня къде я прочетох, но ...
"Не те карам да вървиш след мен, защото не знам дали ще можеш. Не те карам да водиш пред мен, защото не знам дали ще се справиш. Нека вървим рамо до рамо."
Та думата ми е за това, че винаги сме предубедени да се страхуваме и търсим негатива. Това пречи на екипната работа. При задаването на обсъждана тема въобще липсва алтернативата за равнопоставеност. Разбира се, че не е лесно да се постигне, но усилията според мен трябва да се насочват в тази посока. Иначе ... когато всеки си прокарва пътеки, лобита, интереси, премахвайки другите и гледайки на тях само като конкуренция и пречки! Тогава се случва ситуацията, в която живеем, т.е - нашата държава!
Желая на всички да вкусят от плода на екипната работа! Сладък е! :wink:

Отговори