Къде бихте отишли на екскурзия ако можехте?

Искате нещо да изкрещите пред света или просто да напишете...Може да го направите и тук
Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Къде бихте отишли на екскурзия ако можехте?

Мнение от Vassil » чет юли 26, 2007 7:45

Мислили ли сте къде искате да отидете по света и къде не, ако имахте възможност? Аз вчера дълго мислих по този въпрос. Стигнах до разни мои си изводи които за да не повлияя в началото на темата още не споделям.
Е, кои са предпочитаните ви дестинации и къде не бихте се спрели? Давайте повече от една дестинация, не се спирайте да помечтаете наглас.

Потребителски аватар
hotblooded
Знаещ
Регистриран: пон яну 22, 2007 8:16

Мнение от hotblooded » пет юли 27, 2007 20:57

Исландия, Канада, Китай, Сингапур...... за тези се сещам веднага
Когато си пожелаваш да живееш вечно, не забравяй да си пожелаеш и вечна младост!

Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ
Регистриран: вт дек 20, 2005 1:41

Мнение от gorski_ » съб юли 28, 2007 22:09

На екскурзия? Все ми е едно. На екскурзии не ми е на зор да ходя. Предпочитам да обиколя света на стоп :) или поне България...това ми е достатъчно. Първо да опозная напълно красотата на родината па после да диря чуждата. Не ми се занимава с екскурзоводи и чужеднци в разни хотели:>

Но бих се радвал да зърна природата на Нова Зеландия и Скандинавия.
No faith, only the power of will
Изображение

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » пон юли 30, 2007 0:12

Венеция като за начало Още преди 5 години като бях се влюбих в този град

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Регистриран: вт авг 23, 2005 9:11
Контакти:

Мнение от Tea » пон юли 30, 2007 8:39

При мен дестинациите са няколко - Ирландия, Куба и Индия. Даже ако можех искала да поживея във всяка една от тях година-две. Но естествено - бих се връщала винаги тук...
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

йорданка савова
Новак
Регистриран: вт юли 24, 2007 17:26

Мнение от йорданка савова » вт юли 31, 2007 12:15

Нова Зеландия, Сингапур и Австралия- това на прима виста!
обчам да разговарям

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » вт юли 31, 2007 13:03

Не искам да видя пирамидите, сфинкса, Биг Бен, Австралийската опера. Не искам да ходя по стъпките на Буда, Христос, Мохамед, Дан Браун или който се сетите там.
Бих искал да видя Метеора в Гърция, Московското метро, Айфеловата кула (само ако минаваме транзит през Франция). Бих искал да отида в Тибет, до великата китайската стена. Венеция заради приятелката ми и само с нея. Не искам да виждам статуята на свободата, а Ниагарският водопад само ако е транзит, може големия канийона им там. Бих се върнал пак в Унгария на същото място.
Но преди всичко ме интересува България: Рилските езера, Перперикон, Царичина, пещерата зад Дряновския манастир, планини, пещери и месности.
Въпреки всичко горе осъзнавам, че в голямата си част те са в резултат на реклами. Има много места в които природата е величествена свежа и красива, едни малки местенца. Просто защото туристите не са дошли да му ..... фамилията.

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Регистриран: вт авг 23, 2005 9:11
Контакти:

Мнение от Tea » вт юли 31, 2007 13:11

Vassil поздравявам те за Метеора, бях там преди 3 години все още го сънувам. Пожелавам ти съвсем скоро да стигнеш до там - сега вече е съвсем възможно да стигнеш, да се потопиш в атмосферата им и да се върнеш до София за по-малко от уикенд. Невероятно е. Преди година изкачих Мусала и смея да твърдя, че се чувствах като господар на света. На моя свят. Да, България си е България, и дори изкачването на малкия хълм с римска стена в селото ми ми вдига адреналина до опасни граници. Прав си за интереса към родината ни - няма нищо по-впечетляващо от туризма. бях чула, че той се основава на разни хора, които дават луди пари да видят нещо, което тамошните жители не забелязват в ежедневието си. Кофти е, че и ние сме такива.
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

kkk
Знаещ
Регистриран: чет яну 11, 2007 13:50

Мнение от kkk » чет авг 02, 2007 0:55

И аз като Горския бих искала да опозная всички прекрасни кътчета в България. Не ме блазнят чуждите страни и забележителности. Но се съмнявам, че и целият ми живот няма да ми стигне да обиколя и видя всяка красива долинка, всяка вълшебна гора и всяка нежна тревичка в Родината.

Потребителски аватар
Voodoo
Търсещ
Регистриран: нед юни 24, 2007 15:15
Контакти:

Мнение от Voodoo » чет авг 02, 2007 10:49

Много ми се иска да запаля колата и всички забележителности на страната да ги обиколя на екс. :)
Изображение

kkk
Знаещ
Регистриран: чет яну 11, 2007 13:50

Мнение от kkk » чет авг 02, 2007 11:53

Voodoo, мислиш ли, че можеш да стигнеш до всички истински забележителности с кола? Аз по-скоро бих искала да ги обиколя пеша, и то бавно, за да мога да се насладя на всяко видяно нещо, да осмисля всяка красота, до която се докосна.

Потребителски аватар
arlina
Намиращ
Регистриран: съб яну 20, 2007 2:12
Контакти:

Мнение от arlina » чет авг 02, 2007 15:30

Преди 2 дни се върнах от едно пътешествие из Европа. Първо минах през Виена. Качих се на виенското колело, видях Виена от високо. Но там най-много ме впечатли статуята на чумата. Преди много години там е върлувала чума и ги е морила наред. Статуята беше огромна и показваше мъката по онова време. В центъра на Виена.
След това 3 дни бях в Кьолн. Плавах с корабче по река Рейн. Най-известната забележетителност в Кьолн е катедралата. Огромно здание, което не може да бъде обхванато цялото с фотоапарат, освен ако не се снима от много високо (хеликоптер например). Е, там си нямат виенско колело.
Кулминацията беше Залцбург. Малко градче в западна Австрия, в полите на Алпите, с многогодишна история и много много паметници и фонтани. Градът на Моцарт. Малки улички, представляващи тунели. Градче, в което кравата е свещено животно, защото навремето ги е избавила от обсада.
Наслаждавайки се на всичките тези красиви места и гледки, през цялото време си мислех за България. Колкото и да е красиво и интересно там, в нашата малка китна Българийка има много по-интересни и красиви места. Но не тези, които ще видим по рекламите. Не тези, които всички знаят, новоизлюпените и безбожноскъпи морски и планински курорти. Говоря за ниска Стара Планина с невероятните си водопади, за Рилските езера, за тайнствена и неразгадана Странджа. Е това е. Искам да обиколя целия свят. Искам и до Карибите да стигна. И до Нова Зеландия, и до пирамидите, и до Великата китайска стена, и до Тибет, но няма да стоя там 7 години. По-малко. И ще се върна в България.
Довиждане, мили, довиждане сладки, довиждане малки, зелени догадки! При мене и тихо, спокойно и тъмно, откъдето дойдох пак там ще се върна.

Потребителски аватар
tochica
Търсещ
Регистриран: съб сеп 15, 2007 15:17
Контакти:

Мнение от tochica » съб сеп 15, 2007 19:04

Може би бих посетила най-студената и най-горещата точка на планетата, по природа съм си експериментатор и ми би било интересно
CoMmOn fEaT. Lily AllEn - DRivIN’ Me wilD

BPAHA
Знаещ
Регистриран: пон фев 28, 2005 15:28
Контакти:

Мнение от BPAHA » пон сеп 17, 2007 19:52

В рая!
Реалността (илюзията) трябва да умре - върви тогава спокоен и тих

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » вт сеп 18, 2007 21:33

ама двупосочен ли? :smt108 :smt102 :smt102 :smt102
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/
Изображение
Изображение

Отговори