От жената ли зависи какъв ще е мъжа до нея?

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Регистриран: вт авг 23, 2005 9:11
Контакти:

Мнение от Tea » вт юли 31, 2007 12:43

Да, общо взето отново успя по-ясно и красноречиво да изразиш моето мнение....:) Поздравление за което. Исках да питам за Дао - що да не може вместо 7 години това, 7 години - онова, и още 7 за третото, да може за 7 да ги подкараш едновременно? Щото примерно е тъпо да се каже, че първите 7 години опознаваш...Ъъъъ...само тялото му. Тоест 7 години в началото само животинското те води. Ъхъ, ама не одобрявам. Може да има много философия във тия думи, ма явно не съм дорасла да я разбера. Пък и разводите във всякакъв срок опровергават отново тия работи. Колкото до конкретната тема (Пак с патологичната ми зависимост от гаден офтопик), бих казала, че ние задължително зависим един от друг, задължително си влияем пряко или косвено, длъни сме в даден момент да сближим максимално мирогледи и разбирания. Това обаче не означава, че ние се уеднаквяваме и изгубваме индивидуалността си. Някой би рекъл, че от това тръгват неразбирателства и скандали. Аз пък бих му отвърнала, че при едни разбиращи и толерантни хора би се получило точно обратното. Аз не искам да променям човека до себе си - харесват ми различията ни (а ние, повярвайте ми, сме страшно различни като начин на мислене), харесва ми да ми споделя как точно мисли за това или онова. очудва ме дори след толкова много време, впечетлява ме, изненадва ме. както и аз него. и не бих променила и милиминка (въпреки че май такава дума няма) от него. Той просто вече няма да е той. Аз не искам мое подобие, а искам онова, което най-добре ще ми пасне - по пътя на логиката е противоположно или огледално на мен. Като зъбните колелца на часовник - ако изпилиш едно от зъбчетата, на часовника му се такова таковата. :lol:
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Потребителски аватар
Камино
Търсещ
Регистриран: пон юли 23, 2007 19:34
Контакти:

Мнение от Камино » вт юли 31, 2007 21:28

:D
Теа, ако искаш да разбереш повече за Дао и за Тантра като начини да опознаеш партньора си ще те помоля да ми пишеш на пощата или лично съобщение. Не ми се иска да правя тук реклами на сайт, който подробно засяга тези тематики.
Източния начин на мислене ни е чужд и непонятен вярно е. Ние сме преди всичко възпитани и отгледани в християнските цености и традиции и в това няма нищо лошо.
Ама наистина и Габчо е права, че станаха много подтеми. :) Сега остава да захванем и дискусия на религиозна тематика.
Съгласна съм, че партньорите в едно връзка взаимно си влияят и както жената може да повлияе положително/отрицателно мъжа до себе си, така обратно и той също може да и повлияе към плюс или минус развитие...
Лесно е да говорим за щастливите и спокойни връзки в които мъжа и жената се допълват и както се казва "родени са един за друг"
Но какво да кажем за тези, които са изтъкани от бурни емоции и страсти, от силни, волеви и температментни личности, които са като две диви животни хем се обичат и желаят, хем ръмжат и показват зъби и нокти. :) В тази връзка мисля, че както хората са много различни като характери и индивидуалности, така и взаимоотношенията им са различни. В някой връзки преобладава спокойствието и уюта, в други темеперамента и буйната страст. В едни връзки хората се подкрепят със спокойни, разумни и логични разговори. В друга връзка споровете са страстни и разгорещени. Мисля, че не бива дъ съдим нито едните, нито другите и да казваме това е матрицата за правилна връзка, а онова за погрешна. Вероятно истината е някъде по средата.
Габчо, да пусна ли нова тема за насилието и ти да изтриеш това, което написах по-горе, за да не стават много подтемите? Мога да я сложа пак тук в "Любов, обич и всичко около тях" или другаде където ти прецениш че е подходящо.

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Регистриран: вт авг 23, 2005 9:11
Контакти:

Мнение от Tea » вт юли 31, 2007 21:53

Камино народа го е казал: "два остри камъка брашно не мелят". Дотук с мнението ми за многото и различни видове връзки. А Дао не ме интересува особено, нито пък религиите - напоследък съм абсолютен атеист. Обаче връзките далеч не могат да бъдат рамкирани - едните - такива, другите-такива. Има милиарди варианти.
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Потребителски аватар
Камино
Търсещ
Регистриран: пон юли 23, 2007 19:34
Контакти:

Мнение от Камино » вт юли 31, 2007 22:25

Да има безброй варианти на връзки, но ти защо рамкираш тази в която "двата остри камъка брашно не мелят"? :)
Защото народът така казал.
:) Няма да мелиме брашно, ще се заниваме с други неща. Но да погледнем от другата страна на противоположностите. Два изтъпени камъка ли мелят брашно? И третия вариант, който вероятно е имал предви налода единия камък е остър, а другия затъпен. Ти кой от двата искаш да бъдеш? Аз мисля, че никой не иска да бъде тъпия камък така че пак се връщаме в началото на темата.....

kkk
Знаещ
Регистриран: чет яну 11, 2007 13:50

Мнение от kkk » нед авг 19, 2007 21:20

Оф, не знам дали като правило жената моделира мъжа до себе си, мисля, че това си е индивидуално, но че жената избира КОЙ да е мъжа до нея - за това и баба ми имаше поговорка "Момата избира момъкът, който да я избере " :lol:

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » нед авг 19, 2007 22:10

С последното съм съгласен. Мисля че казвах и другаде във форума ако не греша. Иначе му викат изнасилване. :D

Отговори