Каква музика..

Магията на музиката и всичко около нея.

Каква музика слушате, ви е любима или предпочитате?

Поп
0
Няма гласове
Рок
2
9%
Метъл (включва готик, блек и всякакъв друг)
6
27%
Техно
0
Няма гласове
Поп-фолк
0
Няма гласове
Ретро
1
5%
Класика
0
Няма гласове
каквото пуснат такова :D
0
Няма гласове
комбинация от някои от изброените
11
50%
друго (какво?)
2
9%

Общо гласове: 22

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Регистриран: вт авг 23, 2005 9:11
Контакти:

Мнение от Tea » нед ное 27, 2005 19:41

Здрасти и от мен:) Е, относно музиката...аз лично обичам повече комбинации от мелодии и текстове, които не са написани за 15-тина минути...а в момента пазара прелива от такива. Може би странна комбинация от рок, метъл, техно....това е при мен:)
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » нед ное 27, 2005 19:56

Tea написа:Здрасти и от мен:) Е, относно музиката...аз лично обичам повече комбинации от мелодии и текстове, които не са написани за 15-тина минути...а в момента пазара прелива от такива. Може би странна комбинация от рок, метъл, техно....това е при мен:)

Здрасти! Радвам се, че започна да пишеш по-честичко! :D и по темата ..nice choice !
:wink: :D
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/
Изображение
Изображение

Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Мнение от Vassil » нед ное 27, 2005 20:59

Tea
Здрасти и от менSmile Е, относно музиката...аз лично обичам повече комбинации от мелодии и текстове, които не са написани за 15-тина минути...а в момента пазара прелива от такива.
Има много красиви произведения които са написани за малко. Изведнъж бликнали от писалката могат да се родят и бързо. Да ти визираш чалгата предполагам. Това се търси това се продава. Горчивата истина за някои за други благодат.
Кобминацията в музикалните стилове в една песен, често е печеливш ход който много се практикува напоследък и ражда какво ли не. Какъв символизъм носи за вас музиката която слушате. Кога обичате да я слушате и зависи ли тя от обстановка и т.н?

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Регистриран: вт авг 23, 2005 9:11
Контакти:

Мнение от Tea » нед ное 27, 2005 21:44

Хех не само за чалгата. Налага ми се честичко да гледам и MTV примерно. Непрестанно изливащ се комерс. Написва се, става хит, слушаш я месец - два и после като я чуеш ти се повдига, понеже последните два месеца половината радия и 98% от телевизиите са я въртяли през 15 минути... Това не го понасям:) Мерси за вниманието, наистина:)
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » нед ное 27, 2005 21:52

Друго си е нещо надживяло времето си. Все пак от всяко дърво свирка не става.
Последна промяна от Vassil на пон ное 28, 2005 2:04, променено общо 1 път.

reslickade
Търсещ
Регистриран: ср ное 23, 2005 1:19
Контакти:

Мнение от reslickade » пон ное 28, 2005 2:02

Willow написа:За мен е важен текста не песента,това което ме кара тя да изпитвам,а не толкова стила
Основно ми въздейства меводията. До текста стигам бавно. Пък и слушам не малко инструментални произведения. Все пак слушам рмузика главно заради звука. Иначе бих чел. Но разбира се има и текстове които указват галямо влияние.
само че не мога да правя компромиси за текст на песен, чиято мелодия не ми харесва.
Vassil написа:Какъв символизъм носи за вас музиката която слушате. Кога обичате да я слушате и зависи ли тя от обстановка и т.н?
слушам когато съм сам, когато искам да променя настроението си, когато искам да се разсея или отпусна, когато искам да се събудя, когато просто нямам какво друго да правя ... - почти винаги когато имам прясно заредени батерии за дискмена.
а иначе си слушам и на колонки за атмосфера ... или да заглуша нещо

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » пон ное 28, 2005 13:47

Vassil написа:
Tea
Здрасти и от менSmile Е, относно музиката...аз лично обичам повече комбинации от мелодии и текстове, които не са написани за 15-тина минути...а в момента пазара прелива от такива.
Има много красиви произведения които са написани за малко. Изведнъж бликнали от писалката могат да се родят и бързо. Да ти визираш чалгата предполагам. Това се търси това се продава. Горчивата истина за някои за други благодат.
Кобминацията в музикалните стилове в една песен, често е печеливш ход който много се практикува напоследък и ражда какво ли не. Какъв символизъм носи за вас музиката която слушате. Кога обичате да я слушате и зависи ли тя от обстановка и т.н?
е, зависи дотолкова какво точно да слушаш. но музика мога да слушам по всяко време и навсякъде. тя е живот. Изображение
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/
Изображение
Изображение

Willow
Знаещ
Регистриран: пон окт 31, 2005 14:43

Мнение от Willow » пон ное 28, 2005 15:53

Ами както казах за мен е важен текста и чувствата които дуди у мен песента,не толкова стила.Просто по наблюдение съм забелязала,че изброените по-горе стилове ми пасват повече.Не се заяждам с хората които слушат различна музика.
Но иска ми се да чуя тая песничка за радка пиратка :D
Someone to face the day with, someone I'll always laugh with... Even at my worst I'm best with you...

Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ
Регистриран: вт дек 20, 2005 1:41

Мнение от gorski_ » съб дек 24, 2005 21:36

Привет! Значи аз си падам по Melodic, Power, Speed, Symphonic Metal, като между първите 3 няма особена разлика :) .Бих казал че харесвам средновековна музика - разни фолк и паган елемнти. За мен бързата музика ми дава енергия за живот. Незнам как е при вас. Аз преди слушах много Doom,Gothic & Black и бях някаф много сдухан, почнах да пия и пуша, ама са усетих, тази магия - музиката, може да попромени малко живота ми.
No faith, only the power of will
Изображение

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » съб яну 07, 2006 3:42

Определяща ли е музиката в избора на приятелите ви и тези които смятате за врагове? Толерантни ли сте към другите стилове музика които са нетипични за вас?

Потребителски аватар
gorski_
Разбиращ
Регистриран: вт дек 20, 2005 1:41

Мнение от gorski_ » съб яну 07, 2006 13:49

Абсолютно! Толерантен съм към всеки стил музика, въпреки, че някои от тях доста ги ненавиждам. Въпреки, че чалгата е музика, която даже не я бих определил като такава, аз познавам Чалгари, които просто са златни хора. В повечето случаи музиката прави човека. В чалгата се пее само за любов и пари => хората стават лигави (повечето), в рапа се пее за самоконтрол,купони,пари,мафия => повечето стават някфи престъпници (имам добър приятел но не се гордея), метала - тука може по дълго да се обсъжда, защото там поне има разнообразие на текстовете, лично аз предпочитам фентази текстове или по теми за живота.
За да имаш приятели не е нужно да слушат определен тип музика, важното е да са истински хора, а не изкуствено съсздадени от обществото.
Врагове всякъкви, но конкретно мен, както и останалите "Металисти"...така де;) ... сме подложени на абсурдни рогатни и подигравки по улиците. Аз вече съм свикнал, защото всеки ден слушам "Аааа метаааалллл ааааа" или пък някфо реване ... и това го правят "Гъзарчетата", хора които слушат основно чалга или рап.

Даже днеска санувах как вървя с едни много добри приятели - чалгар и техничар, и изкачат към 10-12 рапара и започва бой...

Просто това е отношението на хората по между си. Всеки нарежда другия заради стила който е избрал. Жалко е. Аз никога не бих обидил които и да е непознат заради облеклото или нещо подобно. Но за това пък ям наредби колкото си щеш, не се очудвам някой ден да ме пребият, оберат и острижат...тогава просто ще си тегля ножа.
No faith, only the power of will
Изображение

Потребителски аватар
Eos_f
Яко в играта
Регистриран: нед дек 11, 2005 2:34

Мнение от Eos_f » съб яну 07, 2006 16:48

музикалните предпочитания изразяват характера,индивидуалността на дадения човек.и според музикалните вкусове си правя заключения за личността,но това в никакъв случай не може да е определящ фактор във взаимоотношенията ми с оклните.винаги трябва да имаме толерантност към предпочитанията на останалите.наистина е тъжно това,което казва gorski_ ,защото за пореден път се потвърждават еснафските тесногръди разбирания на обществото ни...
Cogito ergo sum

Human_Paun4o
Търсещ
Регистриран: нед дек 11, 2005 23:15

Мнение от Human_Paun4o » съб яну 07, 2006 18:14

rock

Willow
Знаещ
Регистриран: пон окт 31, 2005 14:43

Мнение от Willow » нед яну 08, 2006 18:06

Хората са гадни,всеки който е различен според тях не бива,не е човек.Вече съм привикнала като мина покрай някои които се мислят за "голямото добро утро" на викове "ИЗРООООД" или "ЖИЦААА" само защото не съм се облякла като светофар...
И въпреки,че при мен начина на обличане или стила музика,който слуша някой не е от значение,то за останалите има значение...А доколкото толерантността тя трябва да съществува у всички ,за да има полза от нея или поне се налага някой да я оцени...за жалост точно тези към които си толерантен най-много си позволяват да те тъпчат.
Someone to face the day with, someone I'll always laugh with... Even at my worst I'm best with you...

live
Новак
Регистриран: пет яну 06, 2006 14:42
Контакти:

Мнение от live » пон яну 09, 2006 11:55

Какво ще кажете, уважаеми, за група - Азис( вокал), Линде(ХИМ), Ларс Улрих(Металика) и Дарън Малакиян( Систем ъф а Даун).
Господ да пази MTV :lol:

Отговори