Какво ви промениха изминалите години?

Пътя се раздели за добро или лошо... Ти по кой пое?
Vassil
Администратор
Регистриран: съб фев 14, 2004 0:54

Какво ви промениха изминалите години?

Мнение от Vassil » съб юли 07, 2007 13:55

Какво се оживя във вас, какво се роди и т.н? Въпроси бол около този. Нека си порасъждаваме заедно.

Потребителски аватар
dream_live
Знаещ
Регистриран: пет яну 20, 2006 21:36
Контакти:

.....................

Мнение от dream_live » пет авг 31, 2007 0:54

В последно време осъзнах че съм готов да направя всичко за пари. Честно казано немога да се понасям но те са нещо като наркотик. 8)

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Регистриран: вт авг 23, 2005 9:11
Контакти:

Мнение от Tea » пет авг 31, 2007 9:05

Аз напоследък осъзнах, че животът ни предлага хиляди възможности всеки ден, че срещите с много непознати хора ме обогатяват ежедневно. Повярвах в себе си благодарение на хора, които доскоро почти не познавах. Спомних си как преди години създавах красиви приятелства и сега отново мога да го правя. Осъзнах как един единствен ден може да промени коренно животът ти и да те тласне в посока, която нито си мечтал, нито си предполагал, но тя се оказва всъщност добра.Осъзнах, че спечелих страшно много от една загуба, която ме депресира за дълго. И последно - за първи път създаваме общо бъдеще с човека до мен, за първи път имам абсолютното доверие в него.
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Потребителски аватар
Gab4o
Разбиращ
Регистриран: пет юни 10, 2005 18:46
Контакти:

Мнение от Gab4o » пон окт 15, 2007 1:16

Tea написа:Аз напоследък осъзнах, че животът ни предлага хиляди възможности всеки ден, че срещите с много непознати хора ме обогатяват ежедневно. Повярвах в себе си благодарение на хора, които доскоро почти не познавах. Спомних си как преди години създавах красиви приятелства и сега отново мога да го правя. Осъзнах как един единствен ден може да промени коренно животът ти и да те тласне в посока, която нито си мечтал, нито си предполагал, но тя се оказва всъщност добра.Осъзнах, че спечелих страшно много от една загуба, която ме депресира за дълго. И последно - за първи път създаваме общо бъдеще с човека до мен, за първи път имам абсолютното доверие в него.
теа,
с цялото ми уважение и респект, но не мисля, че това е точно отговор на въпроса. От горепрочетеното (четох го 3 пъти преди да го коментирам сега) не ми става ясно ` с какво са те променили изминалите години`. Все едно ми разказваш как е минал деня ти, не мисля, че досега отговорите по темата са много свързани. Нито правя забележки, нито нищо, просто както винаги съм искала, този форум да е максимално изчистен от недоразумения и т.н и го казвам. Скоро ще пиша по темата и аз.
Послепис: Иначе поздравления за хубавите неща, които са ти се случили.
Послепис 2: и мнението на dream_live е далече от точната тема и въпрос
Един проект от създателите на Your Crossroad of Hopes - http://Book.CrossroadBg.com/" rel="nofollow
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Tea
Знаещ
Регистриран: вт авг 23, 2005 9:11
Контакти:

Мнение от Tea » пон окт 15, 2007 20:22

Хич не очаквах толкова странно изказване точно от теб, нещата са достатъчно конкретни и ясни, и далеч не смятам, че съм се изразявала все едно разказвам как е минал денят ми...Наистина ми стана странно. Ето я промяната ми - осъзнаването ня някои елементарни. но и екзистенциални постулати, които не би било възможно да науча, ако не се променя. Нещата са кристално ясни, не се обиждай, но май не съм виждала по-странно твое мнение от това:) Надявам се сега нещата да са ок.
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

tinkata
Търсещ
Регистриран: пет окт 19, 2007 10:45
Контакти:

Мнение от tinkata » съб окт 20, 2007 19:57

Последните години ме промениха много малко. Пренебрежително малко, т.е. с нищо. И не че съм устойчив на влияния - просто в живота ми няма нищо, което да го преобърне като влак с колелетата нагоре. Представяте ли си влак с колелетата нагоре? За мене това е промяна, а не да отвориш прозореца.
You think you are safe but you are wrong - we are falling off the edge of the world!

kkk
Знаещ
Регистриран: чет яну 11, 2007 13:50

Мнение от kkk » съб окт 20, 2007 21:47

Аз остарях. Много остарях. Душата ми остаря...

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » съб окт 20, 2007 22:07

kkk ако е имало път когато да съм се налагал то ще е сега. Няма да говориш така.. Вярно е познавам те съвсем малко и от форума, но аз не смятам че душата ти е остаряла. Или не показваш остарялата си страна тук или бъркаш. Останалото ще ти го напиша на лично съобщение в някой момент или в някой чат защото не е лесно за казване. Съжалявам ако съм смутил останалите...

kkk
Знаещ
Регистриран: чет яну 11, 2007 13:50

Мнение от kkk » съб окт 20, 2007 22:09

Остарях... преди три дена...

Vassil
Администратор

Мнение от Vassil » пон фев 11, 2008 16:18

Едно от нещата които се промениха е че се примирих с това, че хората противоречат на себе си. Пропиляват си живота като чудесно знаят за това. Нападат когато видят различност или слабост, а търсят опора през 9 планини в 10 когато им дойде на тях до главата.

Потребителски аватар
Sirius
Разбиращ
Регистриран: нед дек 16, 2007 18:22
Контакти:

Мнение от Sirius » пон фев 11, 2008 23:10

Бях непримирима, а сега съм търпелива. 8)
Може би помъдрях и разбрах, че винаги има повече от едно решение на един проблем.
"Аз знам че нищо не знам, но има такива които и това не знаят." Аристотел

Потребителски аватар
Sarpuhi
Търсещ
Регистриран: ср яну 16, 2008 18:58

Мнение от Sarpuhi » пет фев 15, 2008 21:47

За промяната в себе си разбирам, когато се върна назад и си спомня как съм разсъждавала.Всеки път, когато това стане и си помисля колко необмислена грешна даже смешна е била дадена постъпка или разсъждение,се радвам, защото така разбирам, че претърпявам положително развитие!Моя отговор е, че с годините малко по-малко помъдрявам...И друга промяна е избавянето от страха като цяло.От много неща ме е било страх преди, но капка по капка ги преодолявам!И мисля, че сега съм по-щастлива от преди и по-благодарна за всичките прекрасни неща, които ми се случват!Това съвсем не значи, че не се стремя към нищо.Напротив!Знам, че има още много неща,които не съм постигнала и че има още "много хляб да изям"! :D
Happiness is the skill to use your imagination properly!

Потребителски аватар
Idea
Търсещ
Регистриран: ср сеп 10, 2008 18:33
Контакти:

Мнение от Idea » нед окт 05, 2008 1:42

Станах по-малко наивна. Започнах да виждам повече неща във хората. Научих се да живея всеки момент като последен, поне през повечето време (: Открих много неща за себе си, има и още да откривам^^
Като се замисля каква съм била например преди 5 години - абсолютно различен човек, с различни идеали, мечти и т.н., но всъщност в основата си-пак аз, същата...
Кажи какво е красотата? Покажи ми знанията от извора на твоята душа. Обясни значението на безкрая. Ако можеш събери всичко това в една дума, наречи го любов и нека Тя грее винаги пред теб!

Потребителски аватар
anahata
Намиращ
Регистриран: пон май 14, 2007 15:29

Мнение от anahata » вт окт 07, 2008 15:37

Чудесен въпрос! Разбрах колко кратък и колко илюзорен е животът. Преживях смъртта на много скъп човек. И четири месеца след това мога да кажа: Няма нещо, което човекът да не е в състояние да понесе и преживее.

Сега е есен, късното циганско лято ме радва и съживява. Открих за себе си "Време без сбогуване", една стихосбирка на Ян Твардовски като поетичен изказ на открития, които са много простички, но и много истински: нищо от случващото се с нас не е случайно, то е възможност да открием тайната на живота, а тя няма нищо общо с умозрителните заключения. Към нея се приближаваме по-скоро с интуитивни прозрения. Притихнали и приели живота в цялото му многообразие, не като жертви, а като съзидателни индивидуалности, които имат прекрасната възможност да отварят своето съзнание за тайните на живота.

eniivanova
Тишина
Регистриран: нед май 31, 2009 21:24

Мнение от eniivanova » нед май 31, 2009 21:32

ами омъжих се и си имам най прекрасното бебе :lol:

Отговори